Головна » Без рубрики » Костробетон і цегла з конопель

Костробетон і цегла з конопель

Костробетон — це натуральний будівельний матеріал, який складається з рубаною конопляної багаття, побічних продуктів після обробки стебла, а також вапна в якості сполучного елемента.

Матеріал досить швидко заповнюється, для спорудження будинку з площею 120 кв. м. досить, близько 1 га, яка за 14 тижнів виросте на 4,2 метра. Протягом цього часу рослина вбирає величезна кількість вуглекислого газу і зовсім не вимагає пестицидів або гербіцидів. В результаті людина отримує нешкідливий для нього і навколишнього середовища матеріал.


Заміс з багаття

Для приготування 1 м³ костробетона потрібно: 35 кг цементу марки не нижче 400, 60 кг конопляного багаття, 500 кг піску, 250 л води.

Багаття перемішують з піском, потім додають цементну суміш, ретельно перемішують, після чого укладають суміш шарами по 10-15 см і трамбують.Костробетон має масу потенційно можливих областей застосувань, наприклад, заміна дерев’яних перегородок для модернізації ізоляції стін. Матеріал вже багато років використовується в Європі для будівництва житлових будинків, комерційного будівництва будівель або складів.

Переваги використання костробетона дійсно численні. Хоча на нього і не покладається несуча навантаження, матеріал додає міцності всьому каркасу будівлі, яка росте з часом, поки субстанція поступово твердне.
Досить низька щільність костробетона робить його і надзвичайно легким. Також він володіє і властивостями ізоляції, завдяки чому витрати на опалення скорочуються практично в два рази. Матеріал дихаючий, через що відбувається природна вентиляція і регуляція вологості, що запобігає зростання цвілі і бактерій.
Костробетон, на відміну від цегли, має широкий спектр можливостей по обробці в процесі будівництва і використання.

  • легко пиляється, рубається, свердлиться, що дозволяє швидко і просто підганяти блоки до потрібних розмірів;
  • дозволяє забивати цвяхи і використовувати шурупи, що робить облаштування будинку простим, як в дерев’яній будові;
  • забезпечує відмінну зв’язок з різними оздоблювальними матеріалами, штукатурка міцно утримується на стінових поверхнях без армуючої сітки;
  • здатний працювати на вигин при перевищенні максимальних навантажень (при коливаннях будівлі, викликаних усадкою) і потім легко відновлює свою форму, в той час як цегла і всі аналогічні матеріали піддаються розтріскування.

Переваги використання багаття в будівництві будинків

  • Підвищена стійкість. Показник стійкості до зовнішніх впливів таких будинків в рази перевищує відповідний показник традиційних будівель.
  • Низька собівартість. Прораховано, що побудувати будинок з конопель значно дешевше, ніж, наприклад, з цегли або бетону.
  • Біологічна активність матеріалу. Унікальні властивості рослини надають оздоровчий вплив на організм людини і гнітюче — на представників всіх класів грибків та комах.
  • Підвищена теплостійкість. Ще одна властивість конопель, що дозволяє підтримувати на більш високому рівні відносну сталість температури при періодично змінюються теплопоступлений.

Переваги костробетона перед цеглою

У костробетона з несучими властивостями до 3-х поверхів — 600кг / м3 (він відноситься до групи легких бетонів), розміри блоку — 500х300х200мм (0.03 м3). У цегли з аналогічними конструкційними можливостями — 1500-2000кг / м3, стандартний розмір — 250х120х65мм (обсяг 0.00195 м3). Відповідно, вага цегли як мінімум в 2.5-3.5 рази більше, ніж за аналогічний обсягу костробетона. А з урахуванням відмінностей в теплових властивостях — необхідна маса цегли для будівництва будинку аналогічної якості вже буде в 10-15 разів вище. Тобто, навіть одна тільки вартість транспортування матеріалу вже робить цегляний будинок значно дорожче. Через такого серйозного розходження проекти цегляних будинків передбачають використання значно важчого, а значить — і більш дорогого фундаменту.

При використанні костробетона отримуємо наступні переваги перед використанням цегли:

— менша вага і обсяг необхідних будматеріалів;

— менші витрати на доставку і зберігання матеріалів;

— висока екологічність і біостійкість;

— висока теплоізоляція при меншому обсязі матеріалу;

— висока сейсмостійкість і міцність;

— спрощення оздоблювальних робіт і облаштування інтер’єру.

x

Check Also

Вибір фундаменту під будинок

Більшість людей мріють про свій будинок, сад, про місце, де можна  відпочити  з задоволенням. Якщо ...

сайдинг

Як побудувати будинок

Напевно, немає такої людини, яка не хотіла б мати власний будинок. Звичайно, якщо дозволяють фінансові ...

Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Одним із сучасних трендів в приватному будівництві, безсумнівно, є покриті шифером покрівлі. Цей матеріал відрізняється ...

газобетон

Газобетон — переваги перед іншими матеріалами

З газобетону можна побудувати практично всі конструкції будівлі: стінові блоки, перегородки, панелі перекриття та навіть ...

облицювати будинок цеглою

Як облицювати будинок цеглою?

Як оновити старий цегляний будинок так, щоб він повернув собі свій первісний вигляд? Відповідь проста: ...

Оздоблення каменем

Оздоблення каменем: альтернатива

Сьогодні чималою популярністю користується оздоблення будівель натуральним або штучним каменем. Завдяки такій обробці будинок набуває ...