Головна » Будівництво » Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Одним із сучасних трендів в приватному будівництві, безсумнівно, є покриті шифером покрівлі. Цей матеріал відрізняється вкрай простою технологією укладання, завдяки якій навіть початківцю буде легко зробити монтаж покрівлі з шиферу своїми руками.


Листи шиферу, пропоновані виробниками, діляться на два типи: плоскі й хвилясті. Підбирається тип, зазвичай, під відповідний ухил скатів. Наприклад, листи хвилястого типу має сенс рекомендувати до використання на схилах з кутом від 12 градусів. Листи плоского типу варто застосовувати на схилах з ухилом не менше 25 градусів. Крім цього, при виборі шиферу потрібно обов’язково врахувати і клімат регіону, в якому буде знаходитися споруда. У разі, якщо зими є сніговими, хвилястий шифер коштувати укладати тільки в тому випадку, якщо кут нахилу перевищує 25 градусів.

Рекомендації по укладанню хвилястого шиферу:

1) Проводити закріплення листів у другій хвилі.
2) у жодному разі не пробивати листи. Всі отвори здійснювати лише електричним дрилем.
3) У місці стиків листів застосовувати ущільнювачі.
4) Ширина напуску листів – не менше 19 см.

Дані рекомендації допоможуть вам уникнути протікання покрівлі, що виникають із-за накопичення сміття між хвилями шиферу, що знижує швидкість води на схилах.

Етапи укладання шиферу:

1) Підготовка до монтажу.
Шифер зберігається в пачках. Листи в цих пачках перекладені поліетиленом, що оберігає їх від руйнування. До того, як приступити до монтажу, краще зберігати шифер в заводській упаковці та в приміщенні, при цьому упаковки повинні розташовуватися горизонтально. Крім того, шифер – дуже крихкий матеріал, що вимагає до себе дбайливого ставлення.
Щоб розрахувати необхідну кількість шиферу для покрівлі, варто розділити площа скатів на ширину листа шиферу. Ширину потрібно брати з урахуванням нахлеста. Така ширина називається корисною. Припустимо, справжня ширина аркуша – 198 сантиметром, а нахлест – 38 сантиметрів. Тоді корисна ширина – 160 сантиметрів.
Радить пам’ятати, що шиферу протипоказано розрізування до довжини менше 60 сантиметрів, інакше він може втратити міцність! Набагато краще збільшити ширину нахлеста. При розрізі шиферу виділяється величезна кількість пилу, що вимагає особливих захисних засобів при роботі з цим матеріалом.
Для герметичності покрівлі має сенс укласти на крокви гідроізоляцію: наприклад, толь або руберойд.

2) Решетування.

Щоб виконати решетування даху, потрібно скористатися дошками з перерізом 60 на 60 мм. Дошки повинні бути сухими і без сучків, оскільки вони можуть не витримати снігу взимку. На обрешітку має укладатися суворо розраховане число цілих аркушів шиферу.

3)Укладання листів.

А) Укладання хвилястого шиферу:
Укладання шиферу починається з першого листа в нижньому ряду. Після цього, в цей ряд відбувається монтаж ще двох аркушів. Наступним етапом кладеться ще два листа в другому ряду і один в першому ряду. При цьому ширина напуску повинна бути не більше однієї хвилі.
Вертикальний нахлест – 12-20 см. На всіх кутах потрібно відрізати кути по діагоналі на величину нахлесту+0.5 см. Кути обламувати суворо заборонено! З-за цього шифер може тріснути.
Б) Укладання плоского шиферу.
Для того, щоб встановити плоский шифер, необхідна суцільна обрешітка, з нанесеною на неї сіткової розмітки. Ряди шиферу в цьому випадку укладаються знизу, а нахлест встановлюється з підвітряного боку.

4) Оцінка проведених робіт та їх якість.
Щоб оцінити якість монтажу, необхідно ретельно перевірити зрізи на кутах і переконатися в надійному перекриття верхніх листів місць зрізу.
Для високої якості покрівлі, потрібно використовувати кріпильні елементи тільки з цинковим покриттям.
У разі, якщо в шифері виявлені тріщини довжиною більше 1 см, а так само відколи, то такий шифер не слід використовувати.
Всі дефекти у листах потрібно негайно закладати.

5) Догляд за шифером:
Правильний догляд за шифером – основа його довгої служби. Необхідно очищати покрівлю від сміття, фарбувати спеціальними фарбою і грунтовкою. Шифер, якому вже кілька років, варто попередньо очистити покрівлю від мохів та лишайників. А для того, щоб такі ситуації більше не повторювалися, можна наносити на грунт розчин антисептика. Зруйновані аркуші потрібно негайно замінювати на нові.
Загалом, при монтажі покрівлі своїми руками, з грамотними радами, шифер дозволяє забезпечити міцність і надійність вашого будинку!

Пропонуємо вам подивитися відео на тему:

«МОНТАЖ ПОКРІВЛІ З ШИФЕРУ СВОЇМИ РУКАМИ»

x

Check Also

Вибір фундаменту під будинок

Більшість людей мріють про свій будинок, сад, про місце, де можна  відпочити  з задоволенням. Якщо ...

сайдинг

Як побудувати будинок

Напевно, немає такої людини, яка не хотіла б мати власний будинок. Звичайно, якщо дозволяють фінансові ...

газобетон

Газобетон — переваги перед іншими матеріалами

З газобетону можна побудувати практично всі конструкції будівлі: стінові блоки, перегородки, панелі перекриття та навіть ...

облицювати будинок цеглою

Як облицювати будинок цеглою?

Як оновити старий цегляний будинок так, щоб він повернув собі свій первісний вигляд? Відповідь проста: ...

Оздоблення каменем

Оздоблення каменем: альтернатива

Сьогодні чималою популярністю користується оздоблення будівель натуральним або штучним каменем. Завдяки такій обробці будинок набуває ...

Легкий бетон

Легкий бетон що це таке

У малоповерхових будинках поширеним є застосування стін і перегородок з легкого бетону, який має достатню ...