Головна » Будівництво » Піноблок у будівництві будинку

Піноблок у будівництві будинку

Серед безлічі будівельних матеріалів, які різняться між собою як якісними, так і ціновими характеристиками, слід виділити пінобетон. В останні кілька десятиліть дуже часто для зведення будинку вибирають саме піноблоки. З його появою в будівельній індустрії відбулася справжня революція. Це одна з найбільш нових розробок, яка часто використовується в малоповерховому будівництві. Слід зазначити, що вперше цей матеріал був створений ще в 30-х роках минулого століття, але промислове виробництво так і не було розпочато. Лише через кілька десятиліть, піноблок знову з’явився на ринку.Пінобетон комбінує в собі всі кращі якості бетону і дерева. Від бетону він перейняв несхильність гниття та пожежобезпечність, а від дерева – «дихаючу» структуру. Він відрізняється легкістю монтажу, невисокою ціною і прекрасними експлуатаційними якостями.

Піноблок являє собою блок невеликих розмірів, виготовлений зі спіненого (пористого) бетону. Його роблять, змішуючи цемент, пісок, воду і особливу піну. Він має сірий колір, досить важкий і не тоне. Часто його плутають з газоблоком, однак ці матеріали абсолютно не схожі між собою. Піноблок набагато м’якше, ніж газоблок, і має кращу вологостійкість. Крім того, вартість його значно нижче, тому найчастіше для будівництва будинку вибирають саме пінобетон.

Виготовляють пінобетонні блоки за двома різними технологіями: литий і технології різання. Якщо використовується литий технологія, суміш відразу заливають у форми потрібного розміру. Принцип технології різання полягає в тому, що спочатку заливають бетон в величезну ємкість, дають застигнути і лише потім формують блоки необхідних розмірів.

Технологія армування піноблоку дозволяє зробити його експлуатаційні характеристики ще більш високими. Вона передбачає додавання в суміш

поліпропіленових фібр. Рівномірно розподіляючись в масі матеріалу, вони збільшують його міцність на розтяг, стиск, розрив і вигин.

Якщо порівнювати з цегляними і дерев’яними будинками, будинки з піноблоку в рази дешевше. Наприклад, будівництво будинку з піноблоку вийде на 15-20% дешевше, ніж зведення аналогічної будівлі з цегли. Невисоку ціну матеріал має завдяки своєму складу. Всі компоненти для виробництва пінобетону відносно недорогі, і проводиться він за нескладною технологією.

У той же час, такі будинки мають відмінні експлуатаційні характеристики, не нижче, ніж будинки з дерева або цегли. Піноблоки володіють відмінною міцністю і при цьому набагато легше, ніж схожі будматеріали, такі як монолітний бетон або цегла.

Крім того, вони повністю екологічні, так як не містять шкідливих хімікатів. З цієї причини пінобетон часто використовують для будівництва дитячих установ. Не менш важливі характеристики – високий рівень звукоізоляції, підвищена морозостійкість і невелика теплопровідність. За теплоізоляційними якостями піноблок в 2-3 рази перевершує цегла. З цієї причини особливих витрат на опалення не потрібно.

Піноблок має перший клас вогнестійкості. Під дією тепла він не руйнується і не тріскається. Також він практично не піддається деформації. Поверхня матеріалу добре пропускає повітря, завдяки наявності пор. Тому в будинку, побудованому з пінобетону, практично не буває високої вологості, і відбувається природна вентиляція. Це дає можливість створити мікроклімат, оптимальний для життя.

Завдяки невеликій вазі, навантаження на фундамент будинку суттєво зменшується. Це дозволяє робити його більш легким і недорогим. Вага будівлі з пінобетонних блоків в 2 рази менше, ніж із цегли.

Оскільки блоки з пінобетону мають правильну форму і досить великий розмір, будується такий будинок дуже швидко. Це має неабияке значення, оскільки обумовлює зниження об’єму, а отже, і вартості робіт.

Поверхня піноблоку дуже легко обробляється, його можна швидко розпиляти або забити в нього цвях. Це дає можливість зводити конструкції різної форми і втілювати в життя різноманітні дизайнерські рішення. Піраміди, ніші, арки, виступи та інші декоративні елементи додадуть будинку унікальність і індивідуальність. Прикрасити будинок можна будь-яким декоративним матеріалом,

Замість звичайного будівельного розчину для з’єднання блоків краще використовувати особливий клейовий склад. Величина зазору між блоками не повинна перевищувати 3 мм. Якщо матеріал правильно укладений, стіни виходять гладкими і рівними, і багато штукатурки для їх обробки не потрібно. і з внутрішнього і з зовнішнього боку. Зазвичай для облицювання використовують сайдінг, натуральний камінь або декоративну штукатурку

Серед недоліків слід відзначити невелику міцність матеріалу. З цієї причини високе навантаження на стіни робити не слід. Будинок з пінобетону має мати не більше трьох поверхів

Виходячи з усього сказаного вище, можна відзначити, що переваги зведення будинків з піноблоку очевидні, цей спосіб будівництва відрізняється зручністю і швидкістю. Використовуючи пінобетонні блоки, можна звести практичний, комфортний будинок, який відповідає вимогливим європейським стандартам.

Пропонуємо вам подивитися відео на тему:

«Піноблок, газоблок, шлкоблок, керамзитоблок, їх переваги і недоліки»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Check Also

сайдинг

Як побудувати будинок

Напевно, немає такої людини, яка не хотіла б мати власний будинок. Звичайно, якщо дозволяють фінансові ...

Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Одним із сучасних трендів в приватному будівництві, безсумнівно, є покриті шифером покрівлі. Цей матеріал відрізняється ...

газобетон

Газобетон — переваги перед іншими матеріалами

З газобетону можна побудувати практично всі конструкції будівлі: стінові блоки, перегородки, панелі перекриття та навіть ...

облицювати будинок цеглою

Як облицювати будинок цеглою?

Як оновити старий цегляний будинок так, щоб він повернув собі свій первісний вигляд? Відповідь проста: ...

Оздоблення каменем

Оздоблення каменем: альтернатива

Сьогодні чималою популярністю користується оздоблення будівель натуральним або штучним каменем. Завдяки такій обробці будинок набуває ...

Легкий бетон

Легкий бетон що це таке

У малоповерхових будинках поширеним є застосування стін і перегородок з легкого бетону, який має достатню ...