Головна » Будівництво » Шаблон для кладки цегли полегшить роботу не тільки початківцям, але і професіоналам (відео)
Шаблон для кладки цегли

Шаблон для кладки цегли полегшить роботу не тільки початківцям, але і професіоналам (відео)

Цегла вважається основним будівельним матеріалом і часто використовується для зведення приватних будинків. Досить велика кількість забудовників за краще проводити кладку стін своїми руками. Не маючи достатнього досвіду роботи і спеціальних пристосувань, зробити це красиво і акуратно буває складно.


Щоб отримати рівний ряд цегли потрібно точно витримувати товщину шару цементного розчину. Занадто тонкий шар має низькі зчіпні властивості, в результаті чого стіна вийде недостатньо міцною і швидко зруйнується. Ряди цегли, укладені на надмірно товстий шар цементного розчину, виходять кривими і некрасивими. Оптимальна товщина шва кладки для одинарного цегли повинна складати не більше 10-12 мм.
Щоб уникнути подібних проблем, будівельниками давно вже придумано нехитре пристосування, що називається кондуктором або шаблоном. Воно є у вільному продажу. При бажанні шаблон досить легко зробити самостійно. Використання кондуктора допоможе не тільки новачкам, воно значно полегшить роботу і професійним мулярам.
Кондуктори заводського виготовлення виробляються з міцного пластику, для саморобного шаблону використовують дерев’яні рейки. Пристосування являє собою рамку, ширина якої відповідає розмірам застосовуваного для будівництва цегли. Для правильної фіксації на цеглі, рамка забезпечена обмежувачами. Розчин накладається всередину рамки і вирівнюється кельмою. Перед укладанням цегли рамку пересувають далі по стінці.
Спочатку потрібно визначити розміри шаблону, виходячи з ширини цегли. Довжина повинна забезпечувати зручність його переміщення. З струганих дерев’яних рейок товщиною 10-12 мм випилюють дві заготовки, які послужать поздовжніми стінками кондуктора. Потім роблять поперечки рамки. Ці деталі можна також відрізати від рейки, але для більшої надійності краще використовувати дві металеві пластини.

У кожній з поперечин свердлять по чотири отвори, після чого прикручують саморізами поверх поздовжніх стінок шаблону. Після цього рамку перевертають і на нижній частині рейок відзначають ширину цегли. За цих лініях кріплять обмежувачі, які роблять з тонких рейок або алюмінієвого куточка. Обмежувач не дозволить рамці зміщуватися в бік і забезпечить правильний розподіл розчину.
Щоб дерев’яні та металеві деталі пристосування не розбухали і не піддавалися корозії в процесі роботи, кондуктор потрібно пофарбувати або просочити маслом.

x

Check Also

сайдинг

Як побудувати будинок

Напевно, немає такої людини, яка не хотіла б мати власний будинок. Звичайно, якщо дозволяють фінансові ...

Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Одним із сучасних трендів в приватному будівництві, безсумнівно, є покриті шифером покрівлі. Цей матеріал відрізняється ...

газобетон

Газобетон — переваги перед іншими матеріалами

З газобетону можна побудувати практично всі конструкції будівлі: стінові блоки, перегородки, панелі перекриття та навіть ...

облицювати будинок цеглою

Як облицювати будинок цеглою?

Як оновити старий цегляний будинок так, щоб він повернув собі свій первісний вигляд? Відповідь проста: ...

Оздоблення каменем

Оздоблення каменем: альтернатива

Сьогодні чималою популярністю користується оздоблення будівель натуральним або штучним каменем. Завдяки такій обробці будинок набуває ...

Легкий бетон

Легкий бетон що це таке

У малоповерхових будинках поширеним є застосування стін і перегородок з легкого бетону, який має достатню ...