Головна » Будівництво » Вибір фундаменту під будинок

Вибір фундаменту під будинок

Більшість людей мріють про свій будинок, сад, про місце, де можна  відпочити  з задоволенням. Якщо вже є земельна ділянка, то пора будувати будинок. Обрано проект і треба вибрати який фундамент найкраще для нього підійде. Перед закладанням основи будинку треба врахувати грунтові води, наскільки промерзає земля, склад грунту і обов’язково зробити розрахунок маси будинку. Тут враховується все: скільки поверхів у будинку, з якого матеріалу буде будуватися будинок, наявність підвалу. Це найголовніший етап будівництва! Якщо всі розрахунки правильно і професійно зроблені, то тоді і будувати легше, знаючи кожен момент створення будинку.


Основа надійного будинку — це його фундамент. Неправильно закладений фундамент зазвичай через кілька років дає тріщини по стінах будинку, сильне просідання. В даний час для будівництва приватних будинків найбільше використовують плитні, стовпчасті, стрічкові і  фундаменти на палях.

Стрічковий спосіб — це, коли готуються траншеї по всьому периметру будинку, встановлюється опалубка, закладається піщана подушка, в’яжеться арматура і заливається бетон. Такий фундамент є надійним і підходить для цегельних, блокових, дерев’яних будівель. Заливка бетону здійснюється за один день.

Стрічковий метод з готових блоків. Використовуються бетонні блоки заводського виробництва, за допомогою спеціальної техніки укладаються в траншеї, після чого з’єднують їх сталевим дротом і цементують шви. Фундамент виходить міцним.

Суцільна плита по всій площі будинку — цей спосіб зазвичай застосовується на нестійких грунтах, досить дорогий і витратний спосіб, але практичний, так як є стійким до температурних перепадів і зрушення грунту.

Фундамент на палях. Є гвинтовий і буронабивноий спосіб.

Для каркасних проектів підходять гвинтові палі, так як їх можна швидко вкрутити ручним або машинним способом на будь-яких грунтах, вони не дорогі. Але палі виготовлені з металу, тому з часом можлива корозія. Після установки, палі обрізаються на однаковій висоті і з’єднуються ростверком (балками по горизонталі).

Буронабивної і забивний фундамент в основному використовують для будівництва багатоповерхових і промислових будівель. Даний спосіб вимагає використання важкої спеціалізованої техніки.

Стовпчастий спосіб підходить для легких, каркасних будинків. По периметру будинку, особливо на кутах, встановлюються цегляні або бетонні стовпи, які вкопують у грунт нижче точки промерзання.

x

Check Also

сайдинг

Як побудувати будинок

Напевно, немає такої людини, яка не хотіла б мати власний будинок. Звичайно, якщо дозволяють фінансові ...

Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Одним із сучасних трендів в приватному будівництві, безсумнівно, є покриті шифером покрівлі. Цей матеріал відрізняється ...

газобетон

Газобетон — переваги перед іншими матеріалами

З газобетону можна побудувати практично всі конструкції будівлі: стінові блоки, перегородки, панелі перекриття та навіть ...

облицювати будинок цеглою

Як облицювати будинок цеглою?

Як оновити старий цегляний будинок так, щоб він повернув собі свій первісний вигляд? Відповідь проста: ...

Оздоблення каменем

Оздоблення каменем: альтернатива

Сьогодні чималою популярністю користується оздоблення будівель натуральним або штучним каменем. Завдяки такій обробці будинок набуває ...

Легкий бетон

Легкий бетон що це таке

У малоповерхових будинках поширеним є застосування стін і перегородок з легкого бетону, який має достатню ...