Головна » Будівництво » Від чого залежить довговічність покрівлі

Від чого залежить довговічність покрівлі

Покрівля — це важлива складова будь-якого енергозберігаючого будинку. Те, наскільки правильно вона буде спроектована і зібрана, надалі позначиться на комфортності проживання в Вашій оселі, і цілісності всієї споруди.


Часом, через відсутність досвіду, або нерозуміння процесів, які відбуваються в підпокрівельному просторі, допускаються помилки, які в наслідку впливають на довговічність всієї покрівлі.

Деякі з таких помилок — це застосування неякісних матеріалів, відсутність належної вентиляції покрівлі, а також відсутність подконькового вентиляційної стрічки. Так з чого повинен складатися покрівельний пиріг, як правильно організувати вентиляцію покрівлі, і чому це важливо?

Як приклад розглянемо класичну покрівлю канадського будинку, що складається з металочерепиці — фінішного покриття.

Зовнішня поверхня покрівлі схильна до постійного впливу дощу, вітру і УФ променів сонця. Всі ці фактори відчувають якість металочерепиці. Часом можна бачити покрівлю, в якій вже через кілька років «злазить» верхнє покриття. Не важко уявити, що станеться з такою покрівлею ще через кілька років.

Не варто економити на якості металу. Дешевий, що не маркований китайський метал, яким наповнений наш ринок, прийде в непридатність протягом перших 5 років служби. І малоймовірно, що Вас приваблює можливість ремонту, або заміни покрівлі на протязі цього часу.

Крім зовнішніх впливів, покрівля схильна до постійного впливу добових перепадів температури. На практиці це призводить до появи конденсату на внутрішній поверхні покрівельного покриття. Більшою мірою цьому схильна металочерепиця, так як метал має гарну теплопровідність.

Найбільше цей процес помітний у зимовий період, коли різниця температури всередині і зовні приміщення особливо відчутні. У разі, якщо не передбачена належна вентиляція і відведення конденсату, з часом покрівельна SIP панель стане не придатною. А так як покрівельна СІП панель грає роль як утеплювача, так і несучого елемента, то її руйнування не можна допустити.

Щоб уникнути цієї проблеми, потрібно подумати про вентиляцію підпокрівельного простору.

Як ми бачимо на схемі, вся конструкція покрівлі дуже добре провітрюється, завдяки чому по мембрані стікає весь конденсат, не приносячи шкоди покрівельної сип панелі.

Вентильована покрівля — це запорука довговічності Вашого даху сип панельного будинку.

Не можна не згадати ще про один потрібному елементі якісної покрівлі — подконькової вентиляційної стрічцки. Деякі майстри не використовують її в процесі монтажу покрівлі, а даремно. Вентиляційна стрічка коника — це додатковий захист, що запобігає потраплянню снігу, дощу і комах під покрівлю, а також вентилює підпокрівельну середу за рахунок своєї будови і складу.

Складається з гофрованого алюмінію і вставки з високоякісної мембрани, по краях алюмінієвих смуг нанесено шар бутилового клею для надійного кріплення стрічки до покрівельного покриття. Нижче наводиться схема монтажу цієї стрічки.

Вентиляційна стрічка дає можливість вентиляції подконькового простору, і в той же час є надійним захистом підпокрівельного простору від снігу і дощу.

x

Check Also

сайдинг

Як побудувати будинок

Напевно, немає такої людини, яка не хотіла б мати власний будинок. Звичайно, якщо дозволяють фінансові ...

Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Одним із сучасних трендів в приватному будівництві, безсумнівно, є покриті шифером покрівлі. Цей матеріал відрізняється ...

газобетон

Газобетон — переваги перед іншими матеріалами

З газобетону можна побудувати практично всі конструкції будівлі: стінові блоки, перегородки, панелі перекриття та навіть ...

облицювати будинок цеглою

Як облицювати будинок цеглою?

Як оновити старий цегляний будинок так, щоб він повернув собі свій первісний вигляд? Відповідь проста: ...

Оздоблення каменем

Оздоблення каменем: альтернатива

Сьогодні чималою популярністю користується оздоблення будівель натуральним або штучним каменем. Завдяки такій обробці будинок набуває ...

Легкий бетон

Легкий бетон що це таке

У малоповерхових будинках поширеним є застосування стін і перегородок з легкого бетону, який має достатню ...