Головна » Будівництво » Як побудувати будинок
сайдинг

Як побудувати будинок

Напевно, немає такої людини, яка не хотіла б мати власний будинок. Звичайно, якщо дозволяють фінансові кошти, будинок можна купити, але набагато цікавіше побудувати своє житло самостійно. Насправді це не так вже нездійсненно, як може здатися на перший погляд.

І якщо набратися сміливості і спробувати матеріалізувати свою мрію в дійсность, ваші старання обов’язково будуть винагороджені.

Ось невеликі рекомендації можуть вам допомогти зважитися на цей крок.


Проектування та загальний дизайн

Для початку треба визначитися з дизайном майбутнього будинку. Це найважливіший етап, якому треба приділити максимум уваги і продумати всі дрібниці. Перший істотний момент, який варто взяти до відома, відмінність зовнішнього і внутрішнього метражу. Справа в тому, що розміри стін як би поглинають частину житлового периметра. Наприклад, якщо планується будівництво будинку в 40 метрів, треба враховувати, що внутрішня площа буде приблизно 36 метрів.

Це значуща відмінність. Тому при плануванні будинку в якості орієнтира повинні використовуватися заздалегідь продумані розміри внутрішнього простору.

При проектуванні можна скористатися готовими шаблонами з інтернету або спеціальних будівельних журналів.

Також на цьому етапі важливо продумати структуру комунікацій. Недбале підведення комунікацій може призвести до певних труднощів при їх використанні. Підведення води, систему каналізації, електричні схеми треба розрахувати на самому ранньому етапі планування. Так само заздалегідь потрібно вирішити питання з будівельними матеріалами.

Фундамент

З закладкою фундаменту в загальному можна впоратися самостійно. Спочатку потрібно викопати траншею приблизно один метр в глибину. Ширина фундаменту повинна бути не менше п’ятдесяти сантиметрів. В принципі все розміри будуть вказані в проекті. Також береться до уваги можлива невідповідність рівнів висот. Після цього робиться тимчасова конструкція для кладки — опалубка, укладається арматура, в якості якої можуть використовуватися прути з металу. Необов’язково купувати вже готовий бетон, цю суміш можна приготувати своїми руками з цементу, щебеню і піску. Гарантією надійності фундаменту є ретельне утрамбовування, що не допускає утворення свищів в бетоні.

Зведення стін

Для зведення стін використовуються такі матеріали, як цегла, шлакоблок, а також популярні сьогодні пінобетон або газобетон. Можна працювати і з деревом, але це буде дорожче і важче. При виборі піноблоків можна добре заощадити на фінансах.

Тим же шляхом, що і заливка фундаменту, можна здійснити варіант з наливними стінами. Дуже важливим пунктом є рішення про те, робити чи цю роботу самостійно або найняти будівельників.

Утеплювати стіни можна також своїми силами, це неважко зробити за допомогою пінополістиролу чи пінопласту, що продається в плитах. Також вам знадобиться клей і дюбеля.

Будівництво даху

Матеріалами для будівництва даху є: металочерепиця, шифер, профнастил. Найбільш дешевим покрівельним матеріалом служить металопрофіль. Розрізняють два типу даху — односхилий дах і двосхилий дах. Монтаж першого типу даху набагато простіше. Але якщо ви хочете мати горище або горищну кімнату, то варто вибрати другий варіант. Конструкція двосхилим даху складніша, але вона дозволить здійснити це бажання.

Каналізація

Каналізаційна система і система водопостачання комплектуються за допомогою труб з пластику. Розміщення газової колонки допоможе з вирішенням питання гарячої води і опалення.

Оздоблення будинку

Зовнішне оздоблення

Останній етап будівництва — оздоблення житла. Сюди входять такі процедури, як установка вікон і дверей, монтаж електропроводки та опалення.

Оздоблення фасаду дуже трудомістка діяльність. Як правило, це процеси штукатурки, фарбування, побілки тощо. Як зовнішня облицювання можна використовувати вініловий або дерев’яний сайдинг, тут потрібно просто підключити фантазію або проконсультуватися з майстром.

Внутрішнє оздоблення

Для внутрішнього оздоблення приміщення існує безліч цікавих рішень. Найпростіший спосіб внутрішньої обробки стін — поклеїти шпалери, що відповідають вашому смаку.

У наші дні є великий вибір покриттів для підлоги — різні види лінолеуму і ковроліну.

Для обробки ванної та туалету використовується зазвичай керамічна плитка.

Вишенькою на торті у вашому будівництві може стати модний зараз ландшафтний дизайн, який виконується в останню чергу.

x

Check Also

Монтаж покрівлі з шиферу своїми руками

Одним із сучасних трендів в приватному будівництві, безсумнівно, є покриті шифером покрівлі. Цей матеріал відрізняється ...

газобетон

Газобетон — переваги перед іншими матеріалами

З газобетону можна побудувати практично всі конструкції будівлі: стінові блоки, перегородки, панелі перекриття та навіть ...

облицювати будинок цеглою

Як облицювати будинок цеглою?

Як оновити старий цегляний будинок так, щоб він повернув собі свій первісний вигляд? Відповідь проста: ...

Оздоблення каменем

Оздоблення каменем: альтернатива

Сьогодні чималою популярністю користується оздоблення будівель натуральним або штучним каменем. Завдяки такій обробці будинок набуває ...

Легкий бетон

Легкий бетон що це таке

У малоповерхових будинках поширеним є застосування стін і перегородок з легкого бетону, який має достатню ...

Будівельний матеріал — липова вагонка

З давніх-давен липа вважалася джерелом здоров’я та позитивної енергії. Вона завжди була героїнею легенд і ...