Головна » Електрика » Скільки кіловат електрики потрібно для будинку
Скільки кіловат електрики потрібно

Скільки кіловат електрики потрібно для будинку

Все енергоспоживання складається з пристроїв які споживають цю саму енергію, пристрої діляться на «постійні» і «тимчасові». Постійні — це ті, які повинні працювати безумовно (постійно) і під них необхідно обов’язково резервувати потужність. Тимчасові включаються в міру необхідності, і не вимагають резервування потужності.


Постійні, резервуємо потужність:

1. Водяний насос (якщо водопостачання не центральне) — 1.5 кВа

2. Котел опалення (газовий, рідкопаливний) як правило, ці котли незважаючи на те, що працюють не на електриці, все одно вимагають незначний обсяг електрики (підпал, турбіна) + циркуляційний насос, який ганяє воду по трубах системи опалення — Сумарний споживання в районі — 0.5 кВа.

3. Освітлення — 0.5 кВа

4. Холодильник, телевізор, комп’ютер і т.д — 0.5 кВа

5. Водонагрівач (якщо вода підігрівається електрикою) — від 1 кВа

РАЗОМ: 4 кВа, а краще 5 кВа

Наведені цифри дуже усереднені, вважати все одно доведеться за фактом, оскільки, одне тільки освітлення на звичайних лампах (НЕ енергозберігаючих) може споживати 0.1 кВа на кожну лампочку, а їх може бути і декілька десятків.

Тимчасові, можна включати по черзі, резервуємо під них електрику виходячи з найпотужнішого 2.5 кВа

1. Пральна машина — 2.5 кВа

2. Посудомийна машина — 1.5 кВа

3. Електричний чайник — від 1 до 2.5 кВа

4. Кондиціонер (нормальний) — від 1кВА до 2.5 кВа.

Отже:

Ми отримуємо 5 кВа обов’язково і 2.5 кВа це тимчасові споживачі РАЗОМ 7.5 кВа, при тому, що тимчасові споживачі не будуть включатися всі відразу.

Окремо варто сказати про електричні плити і електричне опалення котеджу:

1. Нормальна електрична плита при включенні всіх конфорок забирає 9 кВа, що в більшості випадків просто неприйнятно. Навіщо це треба, я не знаю, простіше купити газову плиту і підключити її до газового балона, це дешевше, швидше і не вимагає потужності. При покупці плити переконайтеся, що в комплекті з плитою йдуть змінні форсунки для пропану і ви їх зможете поміняти. Газових заправок досить, балона при нормальному споживанні вистачає місяці на три.

2. Про електричне опалення, цей винахід диво майстрів вводить в транс. Для опалення 10 кв.м. котеджу (нормально утепленого) потрібно 1 кВа електрики, так для опалення котеджу площею 200 кв.м. потрібно 20 кВа + необхідний резерв в 7.5 кВа разом 27.5 кВа, звідки ви візьмете таку потужність я не знаю. У більшості випадків — опалення на електриці призводить до непомірних витрат і неможливості проживання в котеджі в зимовий період.

Як економити електрику в заміському будинку, котеджі?

Для довідки: в 1-м кіловат (кВа) 1000 ват (ВАТ).

1. Вчимося читати і рахувати

На кожному електричному приладі який Ви купуєте є інформація про енергоспоживання, вкрай рекомендую її уважно вивчити. Навіщо Вам потрібен 3-х кіловатний чайник? Закип’ятити 1 чашку чаю? А чайник на 1кВА це не може зробити? Навіщо купувати промислову пральну машину на 5 кВа, звичайна на 2.5 кВа випере речі гірше?

Отже якщо потужність електрики у Вас обмежена, а в котеджах це зустрічається дуже часто, то необхідно навчиться читати і рахувати, в іншому випадку підключаючи одну пральну машину Ви можете вибирати всю електричну лінію і у Вас постійно буде відключатися автомат.

Перш ніж купити потужний прилад, подумайте про те: наскільки він необхідний і чи можете Ви замінити його менш потужним.

2. Освітлення.

На стандартній лампі розжарювання написано її енергоспоживання, як правило це 60/80/100 ват, при цьому Ви можете домогтися аналогічної освітленості використовуючи енергозберігаючі  лампи, світло від яких такий же, а споживана потужність практично в 5 разів нижче.

Наприклад 5-ти ріжкова люстра з лампами розжарювання 80 ват, споживає 80х5 = 400вАт (0.4 кВа), енергозберігаючі лампи будуть споживати 80вАт (0.08 кВа) на всю люстру. Скільки люстр у Вас в будинку?

Останнім часом у продажу з’явилися світлодіодні лампи, споживання яких ще нижче (в 10 разів) і їх довговічність у багато разів вище будь-яких інших.

Вуличне освітлення — ставимо датчик освітленості і насолоджуємося, освітлення працює тільки тоді, коли воно потрібне.

Прожектори: я розумію, що звичайний прожектор коштує 300 гривень, ось тільки споживає він 0.5 кВа, чи не простіше купити світлодіодний (0.035 кВа) або на енергозберігаючих лампах (0.15 кВа)? Вони дорожчі, але швидко окупаються.

Останнім часом почали встановлювати дво-тарифні лічильники електрики. Суть полягає в тому, що вночі електрика в ТРИ рази дешевше ніж днем. Читаємо інструкції на посудомийні і пральні машини і бачимо, що у них є таймер відкладеного запуску. Включаємо старт на ніч і спимо спокійно. Економія тут не велика, але навіщо платити більше?

3. Підігріваемм воду.

Якщо у Вас встановлений електричний водонагрівач, то необхідно задуматися про наступне:

Маса котлів опалення вміє не тільки опалювати будинок, але і підігрівати воду, а якщо навіть не вміє, не хто не заважає Вам поставити теплообмінник. Викидаємо водонагрівач.
Якщо водонагрівач все ж необхідний, то варто все ж порахувати який обсяг гарячої води Вам дійсно необхідний, чи є сенс купувати нагрівач на 200 літрів?
На водонагрівачах є кілька тенів, вимикаємо зайві, оскільки як правило не має значення скільки по часу гріється вода.
Проточний водонагрівач це взагалі утопія, для нормального підігріву проточної води потрібно хоча б 9кВа, у Вас є така потужність в резерві? І навіщо?

Розподіляємо навантаження електроструму по трьох фазах

220 вольт відрізняється від 380 тим, що 220 подається по одній лінії, а 380 вольт по трьом.

Отже життя дала тріщину (жарт) і Вам виділили підключення електрики 380 вольт 9 кВа, 3 лінії по 3 кВа на кожній.

Якщо всі прилади підключити до однієї лінії на 3кВа, то при перевищенні навантаження (наприклад включена пральна машина 2.5 кВа + насос 1.5 кВа = 4 кВа) відбудеться відключення автомата, тому необхідно розподілити ці прилади по різних лініях, так насос підключаємо до однієї, а пральну машину до іншої, ні яких проблем.

Глобально розподіл робиться наступним чином: визначаємо постійних споживачів електроенергії (прилади менш 0.5 кВа можна до уваги не брати) підключаємо їх до різних лініях враховуючи їх принцип роботи.

Принцип роботи: потрібно враховувати, що пральна машина (2.5 кВА) очевидно споживає воду, яку в будинок подає насос (1.5 кВа), отже підключати обидва прилади до однієї лінії не слід. Можна наприклад домовитися з собою і не включати одночасно пральну і посудомийну машини, тому їх можна підключити на одну лінію.

Отже наприклад:

1 лінія: насос, котел (неелектричних), частина світла, частина розеток.

2 лінія: пральна машина, посудомийна машина, частина світла, частина розеток.

3 лінія: водонагрівач, кондиціонер (нормальний), частина світла і частина розеток.

Як бачите в такій схемі все потужні споживачі розведені по різних лініях і можливостей перевантажити лінію у нас немає, якщо звичайно не включати всі відразу.

Забави п’яних електриків

У Вас систематично вибиває автомат через перевантаження і Ви викликаєте сусіда-електрика, що б він «подивився». Електрик в даному випадку повинен подивитися на автомат і на навантаження які через нього йдуть і повідомити Вам, що щось на кшталт: «могли б Ви не включати всі прилади відразу?» Або «давайте перерозподілили навантаження по трьох фазах», але в Україні так не робиться і електрик змінює автомат наприклад з 16А на 32А і створює Вам масу проблем.

1. Хто Вам сказав, що така заміна є легальною? Якщо Вам виділили на котедж певну кількість енергії, то вона і обмежена цим самим автоматом і його заміна означає, що Ви починаєте красти. Перша ж перевірка виявить цей момент.

2. А хто вам сказав, що дроти прокладені в Вашому домі витримають цю навантаження, не почнуть грітися, що може стати причиною пожежі?

Будьте уважними.

x

Check Also

Як зробити заземлення в приватному будинку

Ви маєте власний будинок і, звичайно, хочете, щоб проживання в ньому було комфортним і безпечним? ...

Як вибрати сонячні колектори

Система сонячного електропостачання — альтернативний і екологічний варіант, який може забезпечити електрикою квартиру, будинок, дачу. ...

Економія електроенергії дому

Економія електроенергії вдома, дуже ефективна при використанні енергозберігаючих ламп. В середньому, вони споживають в п’ять разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи ...

Підключення УЗО

УЗО — пристрій захисного відключення. Цей механізм — відмінний засіб захисту електричної проводки, яке здатне ...

Карнизи електричні для штор

Вибір сучасних карнизів різноманітний. Останнім часом великою популярністю користуються карнизи електричні. Іноді управління шторами вручну ...