Головна » Електрика » Як економити електроенергію в домі

Як економити електроенергію в домі

Вже не потрібно стежити, щоб домашні вимикали світло за собою. Ми розкриємо секрети, як правильно економити електроенергію вдома.


За рахунок чого можна економити електроенергію

Самою «ненаситної» є техніка з термоелементами і нагрівальними спіралями. Це бойлери та інші водонагрівачі, а також електропідігрів підлоги. Друге місце займають відразу кілька приладів: чайник, плита, духовка і камін, які працюють від мережі. Обігрівачі, праска і фен також споживають багато енергії.

На величину рахунки за електрику впливають і прилади з потужними двигунами: холодильник, пральна і посудомийна машини, кондиціонер, дриль і перфоратор. Як можна економити електроенергію вдома, якщо відмовитися від використання техніки майже нереально?

Відповідь проста: багато сучасних блага цивілізації споживають менше енергії, ніж їхні старші аналоги. LCD та плазмові монітори при включеному економічному режимі економлять до 135 кВт / год протягом року. Комп’ютери в такому ж режимі теж «пожирають» вдвічі менше. Купівля кондиціонера інверторного типу дозволяє знизити споживання електрики в два рази. А установка холодильника в прохолодному місці і подалі від сонячного світла також позитивно відіб’ється на рахунку.

Як економити електроенергію в будинку? Основне правило — не змушуйте техніку даремно витрачати електрику. Готуйте з закритою кришкою, щоб зберегти тепло всередині каструлі; завантажуйте пральну і посудомийну машинку по повній; не залишайте зарядні пристрої в розетці.

Способи, як економити електроенергію в домашніх умовах

— Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. 5 енерго ламп споживають як одна стандартна. Термін їх служби значно довше, а світло — яскравіше.
— Підтримуйте хороший стан побутової техніки. Наприклад, накип усередині електрочайника надає значний опір, через що доводиться використовувати більше енергії для нагрівання.
— Застосовуйте світлі тони для декору приміщення. Вони відображають 80% світла. Використовуйте максимально світло від сонця.
— Витирайте пил на лампах. Вона поглинає 20% світла. Чистка плафонів робить світло в будинку яскравіше.
— Тепловідбивачі — це ще один спосіб, як економити електроенергію в приватному будинку або квартирі. Вони допоможуть підвищити температуру повітря в кімнаті на кілька градусів.
— Двотарифний лічильник допоможе тим, хто використовує електрику вночі. Оскільки тариф на нічні години нижче, рахунок гарантовано значно зменшиться.
— Купуйте електроприлади з позначкою енергоефективності класу А. Вони «їдять» до 50% менше електрики.
— Утеплення будинку — найефективніший спосіб, як можна заощадити електроенергію. В першу чергу, утеплите фасад будівлі. Вікна краще замінити на нові, а якщо немає можливості — закрити всі щілини.
— Використовуйте систему «Розумний будинок». Вона забезпечує збереження ресурсів і безпеку. Деякі смарт технології можна помістити в уже готовий будинок, але краще все закладати на стадії проектування.

Навіщо економити електроенергію в домашніх умовах

Розумне звернення з електроенергією позитивно позначається на нашій природі. Дотримуючись простих порад, описаним вище, Ви …

— Знизите шкідливі викиди в атмосферу;
— Зменшуте енергоємність в масштабах країни;
— Подбаете про природу для наступних поколінь.

Альтернативними ресурсами є сонячні та вітрові установки. Деякі сонячні батареї допомагають стати незалежними від комунальних служб і економити від 50% витрат.

x

Check Also

Як вибрати сонячні колектори

Система сонячного електропостачання — альтернативний і екологічний варіант, який може забезпечити електрикою квартиру, будинок, дачу. ...

Економія електроенергії дому

Економія електроенергії вдома, дуже ефективна при використанні енергозберігаючих ламп. В середньому, вони споживають в п’ять разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи ...

Підключення УЗО

УЗО — пристрій захисного відключення. Цей механізм — відмінний засіб захисту електричної проводки, яке здатне ...

Карнизи електричні для штор

Вибір сучасних карнизів різноманітний. Останнім часом великою популярністю користуються карнизи електричні. Іноді управління шторами вручну ...

Скільки кіловат електрики потрібно

Скільки кіловат електрики потрібно для будинку

Все енергоспоживання складається з пристроїв які споживають цю саму енергію, пристрої діляться на «постійні» і ...