Головна » Електрика » Як вибрати люстру? Варіанти для залу, спальні, кухні та дитячої кімнати

Як вибрати люстру? Варіанти для залу, спальні, кухні та дитячої кімнати

Вибирати люстру слід з точки зору дизайну, енергоефективності та комфортності освітлення для очей. Також слід враховувати, що сприйняття інтер’єру при включеній люстрі буде залежати від індексу передачі кольору використовуваних ламп. Не дивно, що для багатьох вибір люстри стає болісною справою. Але ми постараємося вам допомогти … Все, що вам треба зробити — вибрати тип освітлювальних елементів, визначитися з кількістю і призначенням світильників для кожного приміщення, після чого залишиться тільки знайти моделі, які підходять вам по дизайну і функціоналу. Так, ось так просто! Тоді давайте почнемо!


Яка люстра підійде для будинку найкраще? Це питання відноситься в першу чергу до освітлювальних елементів. Порівняємо з кількох важливих параметрах лампи розжарювання, люмінесцентні лампи і світлодіодні лампи.

 • Доступна ціна. Лампи розжарювання можна придбати за низькою ціною, але слід враховувати їх недовговічність і велика витрата електроенергії. Найдорожчими є світлодіодні лампи, але вони споживають менше електрики і служать довше.
 • Енергоефективність. Лампа розжарювання на 60 Вт дає світловий потік 720 Лм, люмінесцентна лампа при споживанні всього 20 Вт — світловий потік 700 Лм. Світлодіодним лампі, щоб забезпечити світловий потік 700 Лм, потрібно всього 9 Вт. Також слід враховувати, що лампа розжарювання витрачає на непотрібний споживачеві нагрів 80% споживаної потужності, люмінесцентна лампа — 75%, а світлодіодна — до 5%.
 • Економічність. На 20 років використання вам потрібно одна світлодіодна лампа, або дві люмінесцентних, або 20 ламп розжарювання. З урахуванням енергоефективності та витрати часу на пошуки і заміну ламп світлодіодні лампи економічніше інших. Якщо замінити в квартирі лампи розжарювання на світлодіодні, сума на оплату освітлення скоротиться в два-три рази.
 • Екологічність. Цією якістю не володіють тільки люмінесцентні лампи, оскільки майже всі вони містять ртуть. Світлодіодні лампи і лампи розжарювання безпечні для навколишнього середовища. Стабільність до сильних перепадів напруги (актуально для сіл і СМТ) і тривалість роботи. Найбільшу стабільність демонструють світлодіодні лампи , при цьому їх ресурс становить від 50 000 до 100 000 годин безперервної роботи, ресурс люмінесцентних ламп — до 25 000 годин, ламп розжарювання — до 1 000 годин.
 • Висока якість передачі кольору. Найвищий коефіцієнт CRI — у ламп розжарювання, він дорівнює 100. Люмінесцентні лампи дають 60-70. Купуючи світлодіодні лампи, треба звертати увагу на етикетку і паспорт: показник може перебувати як в діапазоні 60-70, так і 70-90. Комфортна кольоропередача для житлових приміщень може вважатися 70-90.
  До речі

Існують також спектральні світлодіоди, які не вимірюються показником кольору, оскільки їх світловий потік сфокусований на якійсь одній довжині хвилі світла. Наприклад, діапазони блакитного (445-455 Нм — deep blue), і червоного (660 Нм — hyper red і 730 Нм — far-red) світла затребувані для застосування в акваріумах і для вирощування агрокультур, тому що в цих діапазонах спостерігається максимальний синтез хлорофілу . Крім того, правильна комбінація узкоспектральних світлодіодів дозволяє створювати вражаючі рішення для дизайнерського освітлення.

 • Інтелектуальна керованість. У освітлювальні системи з інтелектуальним керуванням вбудовуються світлодіодні лампи і окремі моделі люмінесцентних ламп деяких виробників. Наприклад, електронними пускорегулюруючими апаратами (ЕПРА) для люмінесцентних ламп і джерелами живлення світлодіодів з інтерфейсом стандарту DALI можна керувати за допомогою:
 1. звичайних клавішних вимикачів; датчиків руху і освітленості;
 2. пультів управління DALI;
 3. комп’ютерних систем управління будівлею (BMS).

Світлодіодна матриця дозволяє використовувати функцію діммірованія, тобто плавне регулювання освітленості з кроком 1-10%. При цьому використання диммеров ніяк не скорочує термін служби світлодіодів. Відповідність інтер’єру. За допомогою світлодіодних ламп можна організувати різнокольорову підсвітку, перемикаючи її під настрій, а також зонувати приміщення. Отже, найбільш сучасними і вигідними можна вважати правильно підібрані світлодіодні лампи. Давайте тепер поговоримо про організацію освітлення з урахуванням можливості регулювати його колір і яскравість, причому дистанційно.

Як вибрати люстру в зал: світла багато не буває

Зал — це найбільша кімната, де приймають гостей і влаштовують свята, а в решту часу збираються всією сім’єю за загальними заняттями (настільними іграми, переглядом телепередач, обговоренням поточних справ). Буває і так, що в залі розташувався хтось один, з книжкою або рукоділлям. Як правило, зал можна логічно розбити на дві зони — обідню з великим столом і зону відпочинку з диваном і кріслами. Для освітлення кімнати можна використовувати один великий світильник по центру стелі або два — кожен у своїй зоні. Зручно, коли над столом горить стельова люстра (підвісна, накладна або вбудована в натяжна стеля), а поруч з диваном можна поставити торшер або повісити накладні настінні світильники, які можуть використовуватися в режимі нічника. Для виділення окремих елементів інтер’єру (полиць, статуеток, підлогових ваз) можна використовувати світлодіодні стрічки або точкові світильники холодного світла. Основний світло у вітальні повинен бути теплим, що сприяє створенню затишної обстановки. Великій родині, яка любить збиратися в залі на свята, можна порекомендувати світлодіодне підсвічування різних кольорів — це вдала ідея для Нового року, Різдва, днів народження. А зробити ефектний подарунок-сюрприз допоможе керування освітленням вітальні з пульта або смартфона.

Лайфхак: Неяскрава світлодіодна стрічка, укріплена по периметру телеекрану, допоможе знизити навантаження на зір, якщо ви любите дивитися телевізор, не включаючи будь-які світильники.

До речі! Традиційні підвісні люстри підбирати складніше, ніж накладні або вбудовані світильники. Підвісна люстра привертає до себе увагу, часто стаючи центральним елементом інтер’єру, «збирає» навколо себе всю обстановку. Але вам зовсім не обов’язково робити акцент саме на люстрі! Мінімалістичний дизайн накладних та вбудованих світильників універсальний і підходить до будь-якого стилю, так що ви зможете заощадити собі масу часу, вибираючи між багатоярусної кришталевою люстрою і пятірожковой конструкцією. Вирішивши проблему основного освітлення, можна не поспішаючи вибирати оригінальний торшер або настільну лампу.

Яку люстру вибрати в спальню: спокій і комфорт

Загальне верхнє світло повиненне бути м’яким і розсіяним, теплого відтінку, щоб створювати розслаблену атмосферу. Це можна реалізувати або за допомогою центральної люстри, або за допомогою світлодіодної стрічки по периметру кімнати. Зверніть увагу на зонування спальні: ліжко, гардероб і туалетний столик вимагають свого, додаткового освітлення. Нічники з боків від ліжка зазвичай призначаються для читання і вимагають ламп з більш холодним світлом. Те ж стосується ламп по периметру дзеркала на туалетному столику і верхніх точкових світильників, вбудованих в сам гардероб або стелю над ним.

Лайфхак: для спальні підійде «розумне» освітлення, яке можна включати і вимикати, не встаючи з ліжка, за допомогою пульта дистанційного керування або смартфона.

Як правильно вибрати люстру на кухню: освітлюємо робочу зону

Якщо кухня має досить велику площу, в ній, як правило, можна виділити робочу і обідню зони, відповідно, і освітлювати їх варто окремо. У робочій зоні використовуються світильники холодного спектра, вони часто вбудовуються в кухонні шафи. В обідній зоні вішають звичайну підвісну люстру або накладної світильник з лампами теплого спектру, щоб було затишно. У кухнях невеликій площі немає сенсу в зонуванні, тому освітлення може бути організовано як за допомогою однієї люстри, так і з використанням декількох точкових світильників на стелі.

Лайфхак: Для кухні краще вибирати світильники з легко миються плафонами, оскільки навіть при наявності витяжки над плитою вам доведеться періодично відмивати все поверхні від пильно-жирової суміші. З цієї точки зору, найбільш зручні світлодіодні світильники, вбудовані в підвісну стелю.

Якою має бути люстра для дитячої: головне — безпека

Звичайний набір світильників для дитячої — велика стельова люстра плюс нічник, а коли дитина підростає і йде в школу, ще й настільна лампа. Важливо, щоб діти під час своїх ігор не розбили люстру, тому вона повинна або максимально прилягати до стелі, або мати плафони з металу, міцного пластику, тканини або паперу. Мінімалистичну люстру або настільну лампу можна прикрасити розписом або наклейками, займіться цим разом з дитиною. Замість каганців, які діти можуть легко розбити або зламати, можна використовувати кольорову світлодіодну стрічку по периметру кімнати — це і ненудно, і безпечно. Пульт дистанційного керування освітленням в дитячій не потрібен, дитина буде постійно його втрачати серед іграшок. А ось управління з батьківського смартфона може виявитися корисним. Такий функцією володіють, наприклад, все керовані світильники Estares ™.

Лайфхак: У великій за площею дитячої можна повісити двоярусну люстру, в якій частина ламп будуть світити холодним, а частина — теплим світлом. Перемикання з «тепла» на «холод» здійснюється двоклавішним вимикачем. Під час активних занять більш доречне холодне світло, а під час спокійних ігор і перед  сном — тепле.

Це важливо! У дитячі нічники і настільні світильники найбезпечніше ставити світлодіодні лампи, які практично не нагріваються і не мерехтять. Звичайна лампа розжарювання при роботі інтенсивно гріється, дитина може про неї випадково обпектися. Люмінесцентні лампи часто дають мерехтіння, шкідливий для дитячих очей.

 

x

Check Also

Як вибрати сонячні колектори

Система сонячного електропостачання — альтернативний і екологічний варіант, який може забезпечити електрикою квартиру, будинок, дачу. ...

Економія електроенергії дому

Економія електроенергії вдома, дуже ефективна при використанні енергозберігаючих ламп. В середньому, вони споживають в п’ять разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи ...

Підключення УЗО

УЗО — пристрій захисного відключення. Цей механізм — відмінний засіб захисту електричної проводки, яке здатне ...

Карнизи електричні для штор

Вибір сучасних карнизів різноманітний. Останнім часом великою популярністю користуються карнизи електричні. Іноді управління шторами вручну ...

Скільки кіловат електрики потрібно

Скільки кіловат електрики потрібно для будинку

Все енергоспоживання складається з пристроїв які споживають цю саму енергію, пристрої діляться на «постійні» і ...