Головна » Електрика » Як зробити заземлення в приватному будинку

Як зробити заземлення в приватному будинку

Ви маєте власний будинок і, звичайно, хочете, щоб проживання в ньому було комфортним і безпечним? Сьогодні для комфорту і зручності є багато електричних пристроїв і приладів, тому питання безпеки є досить актуальним. І заземлення покликане допомогти вам забезпечити безпеку електромережі будинку. Його важливість безсумнівна, так як воно охороняє вас від ураження електричним струмом при користуванні домашніми електроприладами.


Адже в будь-який момент може статися коротке замикання, можуть порушитися контакти приладів, пошкодитися ізоляція проводки. У таких випадках люди наражаються на небезпеку отримати удар електричним струмом.

Це відбувається тому, що електричний розряд відшукує місце з нульовим потенціалом, а саме такий і є у заземлення. Тому при порушенні ізоляції проводки ток шукає заземлення, але в разі його відсутності, або якщо воно неправильно встановлено, він виходить на корпуси приладів або металеві речі, що знаходяться поблизу.

Правда, в таких випадках можуть допомогти запобіжники. Але ж і вони можуть підвести. Наприклад, при невеликій силі струму або тлінні, запобіжники не спрацюють, а дотик до місця замикання може бути небезпечним для здоров’я. Для уникнення подібних ситуацій потрібно встановити електричне заземлення.

Як зробити заземлення своїми руками?

Те, що його можна встановити своїми руками, ні в якому разі не означає, що це можна зробити як-небудь.

Перед тим як проводити роботи з джерелами електроструму, обов’язково ознайомтеся з цією статтею. При установці заземлення потрібні, перш за все, заземлюючі електроди, для яких можна використовувати металеві труби (сталеві або оцинковані). Середньостатистичному будинку, який споживає 10 -15 кВт, підійдуть водопровідні труби не менше 32 мм в діаметрі і товщиною стінки 3,5 мм і більше.

Підійде також товста металева арматура або інші подібні матеріали. Наприклад, можна зробити заземлення з кутового або прямокутного профілю з поперечним перерізом 150 мм 2 або навіть більше. Їх потрібно пофарбувати, покрити смолою або чим-небудь подібним.

Потрібно заготовити три таких електрода.

Для з’єднання електродів потрібні сталева стрічка шириною 40 мм (або металеві пластинки такого ж розміру), можна взяти товстий дріт або скористатися кабелем СІП-2 А, знявши ізоляцію.

Послідовність проведення робіт.

1. Виберіть місце для зручного розміщення заземлення.

2. У цьому місці намалюйте на землі рівносторонній трикутник з довжиною сторони приблизно 2,2 метра.

3. За контурам цього трикутника прокопати канавки глибиною до 0,5 метра.

4. Кінці підготовлених електродів потрібно обробити на верстаті, щоб кінці їх стали гострими, так буде зручніше забивати їх у землю.

5. Кожен електрод потрібно забити або ж закопати в вершинах викопаного трикутника на глибину 1,5 — 2 метри. Ця робота може бути нелегкою, особливо на твердому ділянці. Тому приготуйте молот важче і не бійтеся втомитися від досить важкої роботи.

6. Якщо будете забивати, то, щоб місце ударів по електродів деформувалося менше, їх потрібно правильно вибирати: чим твердіше грунт, тим більше повинен бути діаметр електрода.

7. Завершивши цю частину роботи, потрібно з’єднати електроди сталевою стрічкою 40 міліметрів ширини і 4 міліметри товщини (або сталевими пластинами того ж розміру). Для цього обов’язково використовувати зварювання, так як з’єднання повинно бути дуже міцним.

8. Інший кінець смуги провести під землею до будинку і вивести на поверхню. До неї приварити болт М10, до якого підключіть провідник, що входять в будинок. Подбайте, щоб це з’єднання було надійним.

9. Щоб підвести пристрій до розподільного щитка, потрібно зробити отвір в стіні. До щитку приєднувати заземлення мідним дротом з перетином 16 мм 2 і алюмінієвим з перетином 16 мм 2. Для всіх з’єднань використовуйте хомути, болти і гайки або інші розбірні затискачі. Їх попередньо добре почистіть наждачним папером.

10. Від щитка провід розходиться до всіх розеток будинку.

Слідуючи цій схемі, ви своїми силами зможете провести заземлення в будинку.

Як перевірити, чи правильно встановлено заземлення?

Встановивши систему заземлення, її обов’язково потрібно перевірити. Таке тестування проводиться за допомогою спеціального складного приладу — вимірювача опору заземлення. Для перевірки заземлення застосовуєте підручні засоби. Це може бути звичайна переносна електрична лампа потужністю 100 і більше Вт. Потрібно під’єднати один її контакт до заземлення, а інший з’єднати з фазою.

При цьому можливі три варіанти:

1. Лампа спалахує і яскраво горить. Це означає, що заземлення виконано правильно.

2. Лампа спалахує, але горить ледве-ледве. Значить, заземлення виконано неякісно, ​​погані контакти в місцях їх з’єднання.

3. Лампа не світиться зовсім. Ясно, що заземлення не працює.

Сподіваємося, що дотримуючись цих порад, Ви самостійно зробите заземлення в своєму будинку, уникнувши великих клопотів і грошових витрат. І зробите свій будинок ще більш комфортним і безпечним для вашої родини, а так само піднімете свій авторитет в очах своїх рідних і друзів. Адже Ви ще раз довели, що можете зробити заземлення своїми руками!

Пропонуємо вам подивитися відео на тему:

«Виготовлення заземлення в приватному будинку своїми руками»

x

Check Also

Як вибрати сонячні колектори

Система сонячного електропостачання — альтернативний і екологічний варіант, який може забезпечити електрикою квартиру, будинок, дачу. ...

Економія електроенергії дому

Економія електроенергії вдома, дуже ефективна при використанні енергозберігаючих ламп. В середньому, вони споживають в п’ять разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи ...

Підключення УЗО

УЗО — пристрій захисного відключення. Цей механізм — відмінний засіб захисту електричної проводки, яке здатне ...

Карнизи електричні для штор

Вибір сучасних карнизів різноманітний. Останнім часом великою популярністю користуються карнизи електричні. Іноді управління шторами вручну ...

Скільки кіловат електрики потрібно

Скільки кіловат електрики потрібно для будинку

Все енергоспоживання складається з пристроїв які споживають цю саму енергію, пристрої діляться на «постійні» і ...