Головна » Сад Город » Буріння свердловини своїми руками

Буріння свердловини своїми руками

Часто зустрічаються селища, де немає справного водопостачання. Звичайно, тут присутні колодязі для набору питної води. Але для поливу городньої ділянки такий метод видобутку вологи не підійде. Адже в такому випадку потрібно дуже великий обсяг води. Деякі жителі наймають буровиків, які за допомогою спеціальних установок зроблять свердловину в короткі терміни. Але послуги буровиків обійдуться в чималу суму грошей, тому такий метод не кожному підходить. Якщо у вас є вільний час, то буріння свердловини своїми руками допоможе вирішити всі обридлі проблеми з водою.


Якщо влаштувати в своєму дворі робочу свердловину, то можна забути про проблему зі споживанням води. Це дозволить відмовитися від організацій, які надають послуги з привозу води в великих обсягах. З власною свердловиною можна накачати воду в будь-якій кількості і в будь-який час. Звичайно, в такому випадку неможливо дістатися до абсолютно чистої питної води! Але придатну для побутових потреб воду можна знайти вже на 8-10 метрах під землею. Головною перевагою таких свердловин є мінімальне вкладення грошей.

Буріння свердловини шнековой установкою

Для пристрою свердловини у себе у дворі найкраще застосовувати шнекове буріння. Цей процес практично ідентичний буріння свердловини із застосуванням машинної установки. Але тут застосовується лише один шнековий елемент, так як виготовляти повноцінний бур, який би дозволяв виходити грунту на поверхню без постійних дій з підняття його назовні, практично неможливо. А придбати готовий пристрій в спеціалізованому магазині буде дорого коштувати . Та й обертати вручну такий бур буде дуже складно, а при твердих породах навіть неможливо.

При бурінні свердловини своїми руками із застосуванням шнекового бура виготовляється примітивна конструкція. У неї входить тринога, ручна лебідка і шнековая конструкція. Триногу можна виготовити з колод або металевих труб. Шнековий бур поглиблюється в землю за допомогою сили двох осіб. Після вкручування його на глибину близько півтора метрів бур витягують на поверхню. Для цього і потрібна лебідка, за допомогою якої можна заощадити сили.

Виготовлення шнекового бура можна надати будь-якій зварнику. Для цього береться сталевий стрижень, на який приварюється лист металу. Наконечник бура потрібно добре заточити. Це необхідно для легкого заглиблення його в грунт. Можна також виготовити бур з заводського шнека. Це дозволить зробити все в короткі терміни і поліпшити якості виробу. Але для цього доведеться витратити гроші.

Буріння свердловини ударно-канатної установкою

Цей метод пристрою свердловини відрізняється від шнекового тим, що тут можна виконувати всі дії в поодинці. Звичайно, цей процес займе досить великий проміжок часу. Але шнекове буріння також є тривалою роботою, а знайти помічника на такий термін виходить не завжди.

Головним інструментом ударно-канатного буріння буде спеціальний пристрій, який в народі називається «стакан». Він виготовляється зі звичайного шматка металевої труби. Як і у випадку зі шнековим буріння, тут також застосовують триногу і лебідку для полегшення всього процесу. Стакан прив’язується мотузкою до лебедочного конструкції і протягується через блок. Триногу потрібно встановлювати абсолютно точно над  свердловиною.

Щоб полегшити собі роботу, на початковому етапі зачатки свердловини необхідно зробити звичайним садовим буром. Для цього слід застосовувати шнековий бур з маленьким діаметром. Якщо влаштувати отвір великого розміру, то виникнуть складності з правильним напрямком опускання стакану. Використання садового бура полегшує роботу тим, що на початковому етапі часто зустрічаються камені, коріння дерев і різне сміття.

Весь процес буріння свердловини своїми руками ударно-канатним методом полягає в різкому опусканні стакану в грунт і його піднятті. Спочатку стакан направляють по центру отвору і опускають на півметра вглиб. Потім різко штовхають його і, після падіння в грунт, піднімають на попередню висоту. До вилучення стакану зі свердловини потрібно виконати дану операцію 4-5 разів. За цей час в ньому накопичиться грунт, який очищається на поверхні землі.

Якщо ви володієте великою фізичною міццю, то буріння свердловини своїми руками можна здійснювати без застосування триноги і лебідки. Тут весь процес здійснюється тільки за допомогою власної сили. Стакан різко штовхається на дно свердловини і витягується за допомогою рук. Для такого процесу зазвичай використовують полегшений стакан, який буде простіше дістати з отвору. Щоб не залишити конструкцію на дні свердловини, вільний кінець мотузки необхідно прив’язати до важкого предмету.

Труба для виготовлення стакану застосовується з діаметром від 75 до 130 мм. Для буріння краще брати товстостінну трубу, так як при ударі відбувається деформація країв. Також така конструкція буде мати більшу вагу, що дозволить сильніше заглибитися в грунт. Для більшого ефекту можна зробити на кінці труби зуби. Довжина стакану залежить від грунту і ваших сил. Зазвичай вона становить від 1 до 2 метрів.