Головна » Сад Город » Добрива » Чому жовтіє цибуля

Чому жовтіє цибуля

Під зиму ви посадили цибулю. Вона росла, але в кінці червня, після дощів, або спеки стала  жовтіти.


Для підтримки рослини в умовах високої вологості ми  порадили вам для початку провести підгодівлю. Зручніше користуватися комплексними препаратами: нітрофоскою, азофоска і ін. Але щоб добрива добре засвоювалися, грунт повинен бути вологим.

Цибуля дозріває до осені, тому пожовтіння в кінці серпня — нормальне фізіологічне явище. А ось якщо зелене пір’ячко починае жовтіти навесні або влітку — це ознака неправильного розвитку культури. Причини цього неприємного явища можуть бути найрізноманітніші. Кінчики пір’я швидко жовтіють при несприятливій погоді, як занадто жаркою, так і надмірно дощової (як ви і припустили). Крім того, цибуля може жовтіти через неправильні підгодівлі, нападу шкідників і деяких захворювань.

Незважаючи на свій пекучий сік, культура дуже часто стає жертвою різних шкідників, які можуть викликати не тільки пожовтіння пір’я, а й загибель врожаю. Найбільш активними згубниками лука є цибульна муха, цибульна моль, цибульний трипс, скритнохоботнік (довгоносик), стеблова нематода.

Із захворювань цибулі пожовтіння найчастіше викликають грибні захворювання: гниль донця, фузаріоз, іржа, пероноспороз. Головним методом профілактики є ретельний відбір здорового севка і вимочування його в гарячій або солоній воді. Місце посадки повинно бути сонячним і провітрюваним. Не можна допускати надмірної вологості грунту. Також необхідно боротися зі шкідниками, які часто переносять захворювання. Не останнє місце в профілактиці захворювань займає дотримання сівозміни.

Для підтримки рослини в умовах, що склалися, ми порадили вам провести для початку підгодівлю. Зручніше користуватися комплексними препаратами: нітрофоскою, азофоска і ін. Щоб добрива добре засвоювалися, грунт повинен бути, повторюю, вологою. Слід провести обприскування рослин одним з фунгіцидів (азофос модифікований, «Метакса», «Метам МЦ», «Танос», «Трайдекс»).