Головна » Сад Город » Добрива » Як досягти високого врожаю помідорів

Як досягти високого врожаю помідорів

Одним з важливих умов для швидкого зростання і цукрового смаку томатів садівники з досвідом називають помірне зволоження помідорових кущів під час активного дозрівання. За їх словами, необхідно припинити рясний полив і почати давати рослині в 1,5 рази менше води, ніж в перші два місяці літа. В іншому випадку, від надлишку вологи на помідорах можуть з’явитися тріщини.
Також для прискорення дозрівання і поліпшення смакових якостей помідорів дачники з досвідом радять прибирати зайві листя і прищипувати кущі з самого верху. З їх слів, з кожного куща досить раз в тиждень видаляти два-три нижніх листа. Прищіпка кущів дозволить рослині сконцентруватися на дозріванні плодів. У прохолодних регіонах  садівники радять прищипувати помідори в перший тиждень серпня. На більш південних територіях цю процедуру можна зробити пізніше.

Після виконання всіх правил по догляду за томатами можна приступати до підгодівлі.  Для смачних і солодких помідорів будуть потрібні добрива з високим вмістом калію. Одним з кращих добрив є спеціальний зольний розчин.

Рецепт приготування простий: стакан заздалегідь просіяного попелу додається у відро з відстояною водою і перемішується. Таким добривом можна підгодувати рослини після поливу чистою водою з розрахунку від 1,5 до 2 літрів під кущ. Для відмінного врожаю буде достатньо одного разу на два тижні.

Ще одним важливим пунктом в догляді за томатами є хвороба фітофтороз, який з’являється якраз в період зниження температури і частих опадів у серпні. Ця хвороба може завдати непоправної шкоди врожаю — допомогти може розчин з молока і йоду.

Рецепт приготування

Для приготування потрібно 9 літрів попередньо відстояної води кімнатної температури, літр молока і 25 крапель йоду. Йод вливається в молоко і ретельно перемішується. Після розчин вливається в воду і перед обприскуванням ще раз перемішується. Обробляти живильним розчином потрібно два рази в місяць або рано вранці, або пізно ввечері.

Від простого добрива помідори виростуть солодкими і великими.