Головна » Сад Город » Кущі дерева та трави » Як доглядати за кущами малини навесні

Як доглядати за кущами малини навесні

Малина є однією з найсмачніших ягід. Вона універсальна, адже може бути начинкою для випічки, а також з нею виходять найкращі десерти.


Догляд за малиною навесні

Звичайно ж, малина, з любов’ю вирощена своїми руками, буде набагато краще і корисніше, ніж її покупний варіант. А догляд за малиною ранньою весною особливо важливий. Завдяки такому догляду ти отримаєш якісний урожай не тільки в поточному році, але і в наступному.
Для того, щоб мати можливість пригощати рідних приголомшливими малиновими пирогами власного приготування, потрібно ретельно спланувати догляд за малиною з весни до осені. Починати потрібно вже зараз і ми тобі в цьому із задоволенням допоможемо.

Етапи догляду за малиною ранньою весною

Обрізка

Зазвичай весняна обрізка малини проводиться в два етапи. На першому необхідно позбутися від пагонів, які були пошкоджені шкідниками. Їх зовсім нескладно виявити. Другий етап — проріджування. Це необхідний захід, який дуже важлива, адже занадто густі кущі погано впливають на урожай.
Обрізка залежить від форми посадки. Якщо ти вирощуєш малину стрічками, потрібно залишати 25 стебел на один погонний метр, за всіх інших випадках вистачить 10 або 12. Чому так важливо правильно обрізати малину? Занадто густі зарості перекриватимуть сонячні промені рослинам в глибині чагарнику.

Підживлення

Для малини найкраще підходять різноманітні органічні добрива, такі як гній, послід або настоянка бур’янів. Однак не варто забувати і про калій, фосфор і азот. Останній використовується відразу після танення снігу разом із золою.
Пам’ятай, що перед обробкою добривом кущів їх слід ретельно полити. Всі речовини потрібно додавати в грунт в похмуру погоду, коли сонце ховається за хмарами.

Захист від шкідників

Звичайно ж, попередні етапи догляду найбільш важливі для захисту кущів від комах. Також важливо вчасно прополювати грядки, прибираючи бур’яни і обрізки гілок. Пам’ятай, що пошкоджені пагони необхідно спалювати.
Найнеприємнішими шкідниками вважаються жук малиновий і стеблова муха. Від першого відмінно допомагає настій чорнобривців і полину, а від другої — актеллик.
Обробляти стебла необхідно відразу після зимового періоду, як тільки відступають морози. Завдяки своєчасному і якісному догляду, ти будеш довгий час насолоджуватися великими соковитими ягодами.