Головна » Сад Город » Кущі дерева та трави » Як проростити волоський горіх

Як проростити волоський горіх

Напевно, багато хто, дістаючи з шкаралупи  смачні ядра волоського горіха, задавали собі питання: «А чи не виростити мені дерево з такими ж плодами у себе на ділянці?»

Процес пророщування волоського горіха

Для посадки краще відбирати великі плоди з тонкою шкаралупою.Придатні для посіву тільки свіжозібрані неушкоджені горіхи без видимих ​​дефектів шкаралупи. Висаджувати горіхи можна як восени, так і навесні. Насіння повинні бути правильної форми, зі світлим забарвленням, з більш-менш рівною поверхнею. Ядро велике, смачне, злегка солодкуватий, без різкої терпкості і гіркоти, легко дістаеться. Не варто купувати горіхи для посіву в магазині, так як невідомо, коли їх зібрали. Старі горіхи не годяться, вони висохли в середині і не дадуть повноцінного паростка.

Багатьох хвилює питання, чи успадкує вирощений саджанець властивості материнської рослини. За статистикою, це відбувається в 60% випадків. Часом з посадженого горіха виростає дерево, що дає навіть більш якісні плоди, ніж ті, які були використані для посадки.

У будь-якому випадку горіх відмінно змінюється за допомогою щеплення. На підріс сіянець потрібно прищепити свідомо хороший і великий сорт. Живці краще брати з молодих, але вже плодоносних дерев.

Стратифікація

Досліди показують, що найкращий метод передпосівної підготовки насіння горіха — це стратифікація плодів (тривале витримування при певній температурі) протягом 90-95 днів, з 15 січня по 15-20 квітня. Для цього горіхи потрібно помістити в ємність з чистим вологим піском і зберігати при температурі 5-7 градусів (наприклад, в півниці, гаражі, підвалі).

Горіхи з дуже тонкою шкаралупою (такий, що легко раздавливается пальцями) можуть не витримати такого терміну стратифікації і загнивають. Для тонкостінних плодів необхідна стратифікація у вологому піску при кімнатній температурі (15-18 градусів) протягом 1-1,5 місяця до посіву.

Пророщування в домашніх умовах

Крім стратифікації, існує метод передпосівного намочування насіння горіха, яким зручно користуватися в умовах міської квартири.Горіхи для намочування необхідно помістити в ємність з теплою (45-50 градусів) водою. Через два дні воду злити, залишивши трохи на дні, і постав ємність в тепле місце на 2-3 тижні. По закінченні цього часу горіхи, як правило, дають паростки.

Вирощувати розсаду горіха дома зручно в пластикових півлітрових стаканах. Дно стаканів проколюється, щоб зайва волога відводилася. Ємності заповнюються садовою землею, а пророслі горіхи укладаються на глибину 5 сантиметрів на ребро, корінцями вниз, а паростком вгору. Пророщування горіхів в стаканах триває 2-3 тижні, а через місяць паростки досягають 10-сантиметрової висоти і вимагають пересадки в ємність побільше. В кінці травня, коли вже не страшні заморозки, рослини можна висадити у відкритий грунт.

Цікаво, що горіхи, посаджені в грунт восени, в кінці травня тільки почнуть проростати, а висоти 10-20 сантиметрів досягнутий лише до осені.

Висаджування в грунт

Саджанці волоського горіха закладаються в грунт на таку глибину, щоб кореневі шийки підводилися над рівнем грунту на 3-4 сантиметри. Коріння потрібно добре розправити, щоб надати їм колишнє положення (до викопування). Встановивши саджанці, ямки засипають ґрунтом, мульчують і поливають.

Удобрювати волоський горіх при посадці не обов’язково, так як це абсолютно невибагливе дерево. Важливо пам’ятати, що з часом дерево значно розростеться. Відстань до найближчого рослини має бути близько 5 метрів. Не радимо висаджувати горіх поблизу будівель, потужна коренева система рослини може пошкодити фундамент.

x

Check Also

Як укрити виноград на зиму: послідовність робіт, способи укриття

Щоб вберегти кущі винограду від морозів, потрібно знати, як вкривати виноград на зиму. Якщо це ...