Головна » Сад Город » Кущі дерева та трави » Як треба обрізати виноград з першого по п’ятий рік вирощування

Як треба обрізати виноград з першого по п’ятий рік вирощування

Грамотне формування винограду — обов’язкова умова успішного його вирощування в будь-якому регіоні, будь то південь Франції або Захід України.  Правильним обрізанням ми «пояснюємо» виноградному кущу, що від нього вимагається, одночасно оберігаючи його від перевантаження.


Перший рік

Висаджений навесні саджанець встигає за літо вирости і визріти, а в нижній частині — добре задубіти. Але в середині-кінці серпня верхню точку росту треба, все ж, відщіпнуть (над 8-10-м листом), щоб призупинити подальше зростання лози. Для наочності на малюнках-схемах зображуються не листя, а тільки бруньки. Восени перед укриттям треба зробити обрізання молодої рослини, залишивши всього 2 бруньки. На зиму потрібно організувати сухе укриття — таке ж, як для троянд.

Другий рік

Навесні другого року з бруньок підуть відразу 2 паростки — рукава першого порядку, які треба восени вкоротити, знову залишивши на кожному по 2 нижні бруньки, укласти на грунт і поставити над ними укриття.

Третій рік

Навесні третього року на кожному рукаві вже утворюється по 2 лози, з яких внутрішні будуть рукавами другого порядку. Восени всі рукава укорочуємо на 2 бруньки і обов’язково гострим секатором зрізаємо здерев’янілий пеньок, щоб уникнути його загнивання. Після цього вкриваємо кущ на зиму.

Четвертий рік

На четвертий рік формуємо рукава четвертого порядку, як показано на малюнках вижче.

П’ятий рік

На п’ятий рік формування куща закінчено. Зверніть увагу, що сучок заміщення завжди розташовується з нижньої зовнішньої сторони лози. З кожної сторони отримано по 4 лози і 4 сучка заміщення. Обрізка п’ятого року відрізняється від попередніх, тому що починається формування плодової пари — сучка заміщення та лози, яка буде плодоносити на наступний рік. Самі нижні лози з обох сторін обрізають на 2 бруньки, а лози над ними обрізають на 8-10 бруньок (див. Малюнки-схеми нижче) і так далі. Довгі лози вступлять в плодоношення на п’ятий рік, а коротко обрізані будуть служити сучками заміщення.

Слід пояснити, навіщо потрібні сучки заміщення. Сучок заміщення — це обрізок свіжовизрівшої лози з двома бруньками, на якому на майбутній рік знову буде формуватися нова пара — сучок заміщення і плодоносна лоза.

Регулярно проводячи грамотне формування винограду, ви отримаєте гармонійно розвиту лозу без загущення і навантаження. А домогтися гарного врожаю від такої рослини при правильній агротехніці вже не складе особливих труднощів.

 

x

Check Also

Як укрити виноград на зиму: послідовність робіт, способи укриття

Щоб вберегти кущі винограду від морозів, потрібно знати, як вкривати виноград на зиму. Якщо це ...