Головна » Сад Город » Кущі дерева та трави » Як укрити виноград на зиму: послідовність робіт, способи укриття

Як укрити виноград на зиму: послідовність робіт, способи укриття

Щоб вберегти кущі винограду від морозів, потрібно знати, як вкривати виноград на зиму. Якщо це зробити неправильно, можна залишитися в кращому випадку без врожаю, в гіршому — і зовсім без виноградних кущів. Рослина не любить сильні заморозки (нижче -18 градусів), а також різкі перепади температур. Від правильного і своєчасного укриття повністю залежить майбутній урожай і розмір ягід.


Підготовка до зимового сезону

Перш ніж зайнятися укриттям, спочатку слід підготувати лозу. Її потрібно обрізати, обробити мідним купоросом, полити і удобрити. Укриття винограду на зиму потрібно робити при температурі повітря від -5 градусів до -8, щоб лоза змогла зміцнитися і підготуватися до холодів. Варто дочекатися перших морозів, а потім через пару-трійку днів можна починати укриття.

Приступати до цього потрібно ближче до середини листопада, якщо в першій половині місяця не було заморозків. Коріння рослини менш стійкі до заморозків, ніж лоза, для них небезпечна і температура -7 градусів (за умови, що немає снігу). Тобто вкривати потрібно саме коріння. Але брати землю потрібно не поруч з кущем, а на відстані від нього хоча б метр.

Способи укриття винограду

Обов’язково потрібно вкривати молодий виноград і сорти, які нестійкі до перепадів температур і гібридні сорти. Такі види, як Лідія, Ізабелла, в укритті не потребують: ці сорти зможуть витримати морози до -35 градусів, досить пригнути лозу до землі.

 • Підгортання. Цей вид підходить для укриття молодих рослин. Він досить простий, менш трудомісткий. Кущ навколо засипають ґрунтом, висота насипу може становити 30 см. Також можна спочатку покласти пластикові пляшки і їх присипати землею. Для цього пляшка без дна надаватися на молодий кущ і прикопують грунтом. Пробка повинна бути відкручу. У тій місцевості, де немає різких перепадів температур, таким способом можна вкривати і старі кущі, але за умови обов’язкового утеплення верхівок.
  укриття винограду
 • Укриття рослини частково. Від сильних заморозків цей вид укриття не допоможе, тому що лише нахилена до землі частина ховається землею, а інша, решта, підручними засобами (солома, плівка, тканина і т. Д.). У промислових масштабах лози укладають в рови і прикопують землею.
 • Повне укриття. Найнадійніший спосіб зберегти рослину. На виноградному кущі потрібно залишити пагони, на яких розташовано не більше 10 бруньок, зв’язати кущ в пучок, притиснути до землі. Важливо, щоб лоза не торкалася грунту, краще підкласти дошки або інші предмети. Лозу потрібно пришпилити до землі, потім укрити. Немає особливих вимог до того, чим вкривати на зиму виноград. Можна скористатися якимись домашніми речами, наприклад, старими ковдрами, покривалами, мішками також лапником, соломою, стружкою, потім все це накрити плівкою. Але обов’язково потрібно залишити зазор, щоб виключити дебати культури. Потім плівку притиснути до землі і присипати грунтом. Щоб плівка не порвалася, вона повинна бути середньої товщини, світла, щоб під ній не грівся повітря. Через високий грибкового фону для утеплення не слід використовувати листя фруктових дерев і самого винограду.
  Буває і таке, що культуру на присадибній ділянці не вийшло укрити вчасно. Якщо вже випав сніг, лозу потрібно покласти на дошки, шифер, щоб виключити стикання з землею, насипати високий шар снігу (до півметра) і всю зиму підтримувати таку снігову насип. Це в тому випадку, якщо сніг не зійде. Якщо ж прогнозується плюсова температура, потрібно просто обернути агроволокном лозу, а коли розтане сніг, укрити виноград.

  Молоді кущі вкривати потрібно обов’язково. Для цього використовується грунт або все, що є під рукою — солому, ящики, пляшки пластикові, сіно і т. Д.

  Процес, як укрити молодий виноград на зиму, наступний:

 1. підгортання;
 2. виготовлення каркаса (з дерева, металу або інших матеріалів),
 3. покриття каркаса теплоізоляційним матеріалом. Випавший сніг буде додатковим шаром укриття.
  Також молодий виноград можна вкрити ялиновим гіллям. Для цього лозу, пов’язану в пучок, скручують в коло або пришпилюють до землі в ряду і накривають гілками. Висота шару залежить від температури.

Відкриття виноградника навесні

В кінці квітня — початку травня самий час відкривати виноград. Коли потеплішає, можна знімати теплоізоляційний матеріал, щоб виключити утворення вологи. З появою перших паростків і бруньок укриття потрібно прибирати. Це краще робити у вечірній час або в похмурі дні, щоб захистити бруньки і паростки від сонячних опіків.

При стійкої плюсової температури можна прибирати грунт і звільняти рослина, піднімати лозу. Щоб до коріння винограду надійшов кисень, слід збити грунт.

Правильний вибір укриття винограду і підготовка до нього зможуть забезпечити багатий річний урожай.

x

Check Also

Як росте фундук, правила посадки і розмноження горіха

Багаторічний кущ фундук серед садових культур вважається королем. Титул куща було присвоєно за врожайність.  Завдяки ...