Головна » Сад Город » Шкідники » Як позбутись гусениць і равликів на городі

Як позбутись гусениць і равликів на городі

Капуста — мало не найголовніша ласоща для гусениць і слимаків. Вони з задоволенням поїдають зелене листя, частково або навіть повністю знищуючи врожай. Але багато городників знають, що навіть якщо качан виглядає здоровим, всередині нього можуть бути неприємні гості. Якщо скласти правильний алгоритм дій, можна не тільки позбутися шкідників, але і зовсім запобігти їх появі.


Найефективніший народний спосіб, який дозволяє знищити ненажерливих слимаків і гусениць на капустяної плантації, звичайна сода. Для того щоб врятувати капусту від небажаних гостей, просто розведіть 20 г господарського мила, 3 ст. л. соди у воді. Потім потрібно рясно обприскати капусту по листу.

Ще один варіант — пекучий перець. Шкідники не виносять його присмаку. Для цього на 1 л води візьміть 1 ст. л. солі, сухої гірчиці і червоного перцю. Дайте розчину настоятися, а потім обробіть рослини. Можна обійтися і без солі з перцем. Просто розчиніть 200 г гірчиці в відрі гарячої води і розпорошите на капусту. Особливу увагу приділіть верхівкам де зав’язуються качан.

До слова, нашатирний спирт теж прожене шкідників подалі від соковитих листів. Розчиніть одну ампулу засоби в воді і обприскати грядки. Можна також пошукати в шафках розчинну каву. Необхідно заварити подвійний розчинну каву і обприскати напоєм листя капусти. Останній спосіб добре допомагає не тільки від слимаків, але і від капустяної мухи.

Як відлякати черевоногих від грядки?

Ще перед настанням по-справжньому спекотної погоди йшли рясні дощі. Саме в цей час  дачники, а й жителі приватного сектора  стали помічати в своїх городах і садах велику кількість равликів. Непримітні, але вельми неприємні гості в прямому сенсі слова поїдали всі зелені насадження. У зв’язку з чим багатьох хвилювали питання: чому їх так багато і як їх позбутися?

Про те, що равликів в цьому році дійсно багато, ми дізналися, побачивши, як десятки молюсків облюбували стіни редакції: рясний дощ — і черевоногі молюски тут як тут. Ми також задалися питанням: чому їх так багато? Виявилося, що молюски — гермафродити: їм не потрібна пара для розмноження. З цієї причини вони плодяться у величезній кількості — один молюск робить до 6 кладок яєць на рік. Кожна равлик, в залежності від виду, стає статевозрілої в 3-6 місяців. Ще одна особливість шкідників — дивовижна невибагливість: вони можуть прожити без харчування до 3 місяців. Правда, улюблені страви у них все ж є. Це молоде, ніжне, свіже бадилля буряка, салату, капусти, картоплі. Люблять вони ягоди полуниці і суниці, плоди томатів і огірків. Так що якщо розглянули на листках знайомі раковинки, починайте діяти.
Добре допомагає нашатирний спирт. Препарат розводиться водою у співвідношенні 1: 6, а потім його потрібно розпорошити над овочами. Слабка концентрація розчину не обпікає рослини, а запах аміаку надовго відлякує черевоногих від грядки. Ще один засіб для порятунку посадок — зола. Її зазвичай розсипають по грядках, роблячи замкнуті захисні кола. Слимаків та равликів не пробитися через таку перешкоду: воно обпікає їх ніжні тільця. Можна спробувати обприскати рослини розведеним кави. Його аромат не подобається равликам (правда, доведеться повторювати цей прийом після кожного дощу). А ще — зробити приманку з улюблених ласощів. Покладіть столову ложку (або дві столові ложки) кукурудзяної муки в банку, а банку поставте боком там, де були помічені сріблясті сліди. Равлики, слимаки люблять кукурудзяну муку, але, спробувавши її, гинуть.

Дуже ефективним способом боротьби з равликами також є використання пива, яке равлики, навпаки, люблять. У місці, де слимаки подобається полювати, необхідно закопати в землю, на глибину 1 см, ємність, наповнену на 1/3 пивом. Равлики, заманюють запахом пива, будуть підповзати до пастки так близько, що потраплять в неї.

Можна використовувати і хімічний спосіб. У кіосках і спеціалізованих магазинах продаються засоби «ЕкстраФлор», «Екокіллер»,  «Гроза» і інші. При правильному використанні вони абсолютно нешкідливі для людей, домашніх тварин, навколишнього середовища, але все ж рекомендується вдаватися до їхньої допомоги тільки в тому випадку, якщо ситуація критична.

Політика конфіденційності.