Головна » Сад Город » Види і застосування гербіцидів

Види і застосування гербіцидів

Неодноразова і систематична обробка бур’янів гербіцидами може дати стійкий результат на весь сезон. Вони являють собою хімічні речовини, які згубно впливають на розвиток і ріст рослини. Гербіциди застосовуються тільки від бур’янів. Для того щоб знати — яким препаратом краще обробити бур’ян, необхідно знати специфіку його дії. Головною відмінною рисою подібних засобів є їх спектр дії. Всі гербіциди розділені на дві групи: суцільної дії і виборчої.


Препарати суцільної дії

Ті речовини, які входять до складу гербіцидів суцільної дії, здатні знищити всю рослинність, яка перебувала під час обприскування. Такі радикальні препарати застосовують на тих територіях, де рослинність є зайвою.

Дія гербіцидів цього виду поділяється на підгрупи, а саме:

• контактні препарати,
• системні,
• грунтові.

Контактні гербіциди починають діяти на рослину тільки тоді, коли препарат потрапив на листя або стебла. Листя починають жовтіти, в’янути і висихати. Все це призводить до повного знищення бур’яну.

Боротьба з бур’янами

Застосування ґрунтових гербіцидів доречно в тих випадках, коли бур’ян встиг висипати своє насіння в грунт. Такі препарати вносять безпосередньо в землю. Вони згубно впливають на насіння бур’янів, таким образів, не дають їм прорости.

Системні гербіциди вважаються одними з найбільш затребуваних, так як вони швидко і ефективно впливають на розвиток бур’яну. Коли такий гербіцид потрапляє на бур’ян, він не тільки вражає зовнішні оболонки, але і вбирається в саму рослину. Він розноситься по всьому бур’яну, а це значить, що його дія спрямована і на знищення кореневої системи.

Звичайно, системні препарати непорівнянні з грунтовими гербіцидами. Системні гербіциди здатні комплексно впливати на рослину, а грунтові — тільки на насіння.

Препарати виборчого дії

Другу велику групу гербіцидів очолюють препарати вибіркової дії. Дані речовини можуть знищувати тільки певні види бур’янів. При виборі таких препаратів, необхідно уважно читати інструкцію із застосування гербіциди. Найчастіше в ній вказано повний список бур’янів, на яких згубно може впливати обраний препарат.

Купуючи гербіциди вибірково дії, необхідно знати:

• термін придатності препарату,
• норми витрати гербіциду,
• способи застосування.

Препарати для знищення бур’янів

Чи може нашкодити гербіцид людині? В інструкції до гербіцидів завжди вказується рівень небезпеки і токсичності для людини. Всі речовини, які знаходяться в складі обраного препарату, мають різні ступені токсичності. Ціна гербіцидів варіюється в залежності від системи дії. Середня ціна одного літра гербіциду може становити 200-300 грн. за 1 літр.

Популярні препарати

Які гербіциди вважаються найбільш затребуваними на ринку хімічних препаратів?

Дія гербіцидів направлено проти бур’янів, які могли роками бути постійними «мешканцями» будь-якої території або ділянки. Тому боротьба проти них вважається однією з найважчих.

Перечитавши десятки відгуків про гербіцидах, можна зробити висновок про найпопулярніші препарати, які дійсно радикально можуть допомогти:

Гербіцид Раундап вважається неселективних системним препаратом. Має широкий спектр дії, особливо на багаторічні бур’яни. Вважається одним з найрадикальніших препаратів в світі. Остаточне знищення бур’яну припадати на 14-15 днів після обробки.

Гербіцид Торнадо спрямований на системний вплив. Він застосовується як універсальний засіб від бур’янів. У ньому міститься підвищена концентрація основної діючої речовини.

Гербіцид Прима вважається потужним препаратом, який має в складі два діючих компонента. Найчастіше він застосовується для боротьби з бур’янами, які ростуть на територіях із зерновими культурами та кукурудзою.

Гербіцид Голд застосовується проти злакових однодольних і дводольних бур’янів. Його застосовують на полях з кукурудзою, рапсом, соняшником, сої тощо

Гербіцид Ураган — це системний препарат, який можна застосовувати як на полях, так і на приватних земельних ділянках. Відмінно показує себе серед виноградників, лісопосадок, садів і полів. Він має широке поле дії, тому вважається універсальним засобом.

Гербіцид Стомп застосовується для боротьби з бур’янами на овочевих грядках. Він вважається гербіцидом подвійної дії, так як може впливати системно на бур’ян і знищувати насіння через грунт.

Гербіцид Тітус — післясходовий препарат, який застосовують для боротьби з бур’янами на територіях, де будуть висаджені томати, картопля і кукурудза. Він вважається системним препаратом. Він популярний за рахунок низької норми витрати, високу селективність і тривалої ефективності.

Гербіцид Зенкор призначений для системного впливу на бур’ян. Препарат має широкий спектр дії. Відрізняється тривалим періодом захисту. Бореться з однорічними дводольними бур’янами.

Гербіцид Евролайтінг — післясходової препарат. Спрямований на знищення злакових та дводольних бур’янів. Діє як через судинну систему рослини, так і через грунт. Однією обробки буде досить, щоб весь вегетаційний період грунт залишалася чистою.

Гербіцид Гранстар застосовується для очищення від бур’янів для ячменю, пшениці, сорго, сої, ріпаку. Має широкий спектр дії. Відмінно знищує дводольні бур’яни, так як впливає системно.