Головна » Сад Город » Як позбутися мурах в саду і на городі
як позбутися мурашок

Як позбутися мурах в саду і на городі

З питанням, як позбутися від мурах в городі, стикається кожен дачник. Багато хто вважає цих комах корисними, але ми розповімо чим насправді небезпечні мурахи, чому вони з’являються, і розглянемо  народні засоби  і хімічні препарати для боротьби з паразитами. Дачники та власники приватних будинків задаються питанням: як боротися з мурахами на городі, і чи варто це робити? Безсумнівно, варто. Комахи можуть принести істотну шкоду городнім культурам, плодовому саду і квітнику. Давайте розберемося, чи потрібна їх присутність на ділянці, і варто їх позбутися чи ні.


Потрібні мурахи в городі або стоїть з ними боротися

Деякі садівники позитивно відгукуються про цих комах. Вони стверджують, що чорні садові мурашки приносять користь як грунту, так і рослинам:

  • будують ходи в землі, вони розпушують її, забезпечуючи коріння рослин киснем;
  • запилюють рослини і квіти;
  • в процесі видобутку білка борються з багатьма іншими шкідниками, личинками і гусеницями;
  • є кормом для птахів.

Користь мурах в городі: реальність чи міф

Як і інші комахи, мурахи завдають непоправної шкоди ділянці, харчуючись рослинами і плодами. Але основна причина позбутися від них назавжди — це розведення попелиці. Мурахи харчуються продуктами її життєдіяльності — липкою рідиною, насиченою вуглеводами. В даному випадку тлю використовують їх як дійну корову: вирощують, розводять, і навіть пасуть на рослинах, захищаючи від інших комах. Але це тільки одна з причин вивести паразитів, боротьба з мурахами на городі необхідна і з інших причин:

  • в пошуках солодкого нектару, комахи часто пошкоджують квіти рослин;
  • вони пошкоджують стиглі солодкі плоди і ягоди, наприклад, налиті груші, вишню, смородину і суницю;
  • можуть ласувати насінням і молодою розсадою;
  • при будівництві підземних ходів вони можуть пошкоджувати кореневу систему рослин, заселяючи дупла, комахи поступово перетворюють дерева в труху.

Що стосується птахів, то вони їдять тільки маленьких коричневих мурашок, яких ще називають «санітарами лісу». Але комахи є для них більше не їжею, а способом позбутися від паразитів. Птахи купаються в них: запускають під перо і тиснуть крилами.

Причини появи шкідника на ділянці

Щоб позбутися від мурашок в городі, необхідно з’ясувати причину їх появи. Першим сигналом про загрозу є тля. Наявність цих мешканців городу передує появі садових мурашок. Продукти життєдіяльності попелиці — джерело солодких вуглеводів для них. З метою розширення «пасовища» вони можуть переселяти тлю на інші рослини, забезпечуючи їх їжею і оберігаючи від інших комах.

Виявивши на листках рослин липкий наліт, слід не тільки проводити заходи по боротьбі з попелицею, а й замислитися над тим, як вивести мурах з городу. Якщо вчасно позбавити мурах їжі — вони самі підуть з території.

Як позбутися від мурашок в городі назавжди

Найефективнішим способом захисту від комах є використання хімічних препаратів, так як позбутися від мурах на городі назавжди можна тільки з їх допомогою. Але для тих садівників, які проти подібних методів, існують народні рецепти з використанням органіки і самих незвичайних інгредієнтів. З їх допомогою можна відлякати паразитів, не зашкодивши їм.

Хімічні препарати для боротьби з комахами

Перед тим як знищити мурахи в городі, необхідно правильно підібрати препарат. Обраний засіб може бути універсальним, і підійде також для боротьби з іншими паразитами. Великою популярністю користується «Муравьед». Діюча речовина диазинон використовується проти попелиці, медведок, довгоносика, клопів, мурах, огневок. Усмоктуючись через шкірні покриви, воно викликає параліч комах протягом 2 днів після обробки. Не менш дієвими є препарати: Комбад, Фитоверм, інтавір, Актара. Перед тим як вивести мурах з городу, необхідно ретельно вивчати інструкцію. Препарати використовуються строго за вказаними дозувань. Обробляють не тільки заражені попелицею рослини, а й сусідні. Навіть коли немає видимих ​​ознак наявності комах в даний момент, немає гарантій, що культура не заселена шкідниками.

Боротьба з мурахами на городі народними засобами

Використання хімічних препаратів не завжди є вдалим, оскільки при обробці культурних рослин вони можуть вбирати отруйні речовини. Існує безліч перевірених рецептів. Як позбутися народними засобами і які суміші для цього використовувати, розглянемо докладніше. Найпростішим і безпечним способом є використання мильного розчину. Як відомо, тля дихає через шкірні покриви, а мильна плівка перекриє комасі доступ до кисню.

Мильний розчин — відмінний засіб від мурашок в городі Для приготування необхідно розчинити 0,1 л рідкого мила в 10 л води. Обприскування уражених рослин проводять ввечері на заході. Незабаром рідина висихає, залишаючи непроникну кірку.

Така обробка допоможе позбутися від тлі — головного джерела їх харчування. Незабаром небажані комахи самі підуть з ділянки. Слід пам’ятати, що обробляти листя рослин необхідно і зверху, і знизу, оскільки попелиця найчастіше мешкає на нижньому боці рослини. Відлякати шкідників можна різким запахом. Необхідно заздалегідь підготувати настій цибулі або часнику.

 

Народний засіб від мурашок на городі готується наступним чином: плоди подрібнюють і заливають водою, покриваючи шматочки, потім щільно закривають кришкою або закупорюють. Через 7-10 днів засіб готово, але використовувати його необхідно з водою, в пропорції 1: 1. Отриманим настоєм обприскують всі рослини для відлякування тлі та інших небажаних гостей.

Засоби для боротьби з мурахами в саду

Дерева і плодові кущі теж знаходяться під загрозою. Народні засоби від мурах в городі підійдуть і для плодового саду. Рослини обробляють тими ж настоями і розчинами. Стовбури дерев ретельно пробіліють. Ще один дієвий спосіб — це садовий клей від комах ALT. Штамб обмотують плівкою і наносять клейкий розчин. Мурашки, в спробі перенести тлю на нове місце, грузнуть в клею і гинуть. Також, в боротьбі з комахами допоможе і звичайна фольга: стовбури дерев обмотують фольгою, підіймаючи край і формуючи спідницю. Мурашки не такі гнучкі, і не зможуть подолати гострий край фольги. Багато дачники воліють боротися з самими мурашниками: викопувати їх і переносити за ділянку, заливати їх тунелі спеціальними гелями  — «Абсолют», «Раптор», або мильним розчином. Але якщо на території саду і городу є тля — комахи повернуться.

Захищаємо квіткові клумби від мурах

Шкідники часто заселяють і клумби з квітами. Найчастіше квітники обробляються обприскуванням. Підійдуть для цього дієві препарати, такі як Грім-2 або Муравьед. Відлякати шкідників, не завдаючи шкоди рослинам, можна за допомогою настоїв на цитрусових кірках з сильним ароматом, або чистотілом (пучок квітів настоюють 2 дня на воді). Домашні квіти в горщиках на веранді можна захистити за допомогою тютюнового диму: рослина поміщають в целофановий пакет і обкурюють, залишають на ніч. Попелиця гине, а мурахи йдуть. Простий спосіб, як вивести мурах з городу народними засобами і не завдати шкоди їхньому здоров’ю — встановити солодку принаду. Просто розбавте старе варення водою або приготуйте цукровий сироп, і залиште в декількох місцях на території ділянки. Комахи будуть ласувати солодощами, і розводити тлю не буде необхідності. У боротьбі з шкідниками часто використовують нашатирний спирт. Їм заливають мурашники (0,1 л речовини на 1 л кип’яченої води).

Розчин з нашатирним спиртом від мурах

В 10 л кип’яченої води розводять 1 столову ложку нашатирного спирту, додають 2-4 столових ложки цукру. Через півгодини маса стане однорідною, і нею можна буде обробляти рослини методом обприскування. Самі культури не отримають ніякої шкоди через незначну концентрацію, а комахи загинуть.

Борна кислота від мурах в городі є дієвим і дуже ефективним і безпечним для рослин, корисних комах, і тварин засобом. Порошок змішують в рівних кількостях з цукром, і посипають в навколостовбурні кола дерев, мурашники, клумби і грядки. Згодом комахи залишають ділянку.

Підсумок

У боротьбі з мурахами необхідно в першу чергу позбутися від причини їх появи — попелиці. Захист саду та городу від шкідників — тривалий і трудомісткий процес, тому його легше попередити. Для цього необхідно застосовувати заходи профілактики проти повторного заселення комах, використовуючи для цього щадні методи і народні рецепти.

Політика конфіденційності.