Головна » Інструмент та побутова техніка » П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — це електропила. З її допомогою можна швидко заготовити дрова на зиму, побудувати альтанку або підрізати сухі гілки в саду. Без неї неможливо уявити повноцінну будівництво або ремонтні роботи, які передбачають розпил великої кількості деревини. На які характеристики треба звертати увагу, вибираючи ланцюгові електропили, і в чому переваги даної категорії пил?


Специфіка електропили

Ручні пилки і ножівки давно пішли в минуле. Сьогодні користуються попитом тільки бензинові та електричні моделі, що відрізняються між собою по ресурсу, на якому працюють (електричний двигун прив’язаний до електромереж, бензиновий працює за рахунок спалювання палива). Попит на них обумовлений високою продуктивністю при мінімальних фізичних зусиль з боку оператора.

Переваги інструменту

 • До числа основних переваг електричних ланцюгових пив відносяться наступні параметри:
  екологічна безпека. Головне достоїнство електричних пив полягає в тому, що вони не виділяють продуктів згоряння (на відміну від бензинових аналогів), потенційно небезпечних для здоров’я людини. Тому їх можна використовувати навіть в закритих приміщеннях;
 • невелика вага. За умови однакової потужності електрична пила завжди буде важити менше бензинової. За рахунок цього з інструментом можуть працювати не тільки чоловіки, але і жінки, і люди похилого віку;
 • економічність. Електрична пила обходиться дешевше в експлуатації, оскільки не вимагає регулярного контролю стану двигуна, затоки бензину і масла. Єдине її техобслуговування зводиться до заправки картера маслом для автоматичного змащення ланцюга. Майстру не доведеться чистити повітряний фільтр і міняти свічки запалювання;
 • простота експлуатації. Для запуску ланцюгової електропили потрібно тільки включити її в розетку. На відміну від бензинової, її не треба прогрівати, що особливо важливо при роботі в мороз;
 • доступна ціна. Добротна німецька електропила коштує дешевше бензинової ланцюгової пилки. Це пов’язано через спрощену конструкцію. Для виготовлення двигуна не потрібне використання дорогих матеріалів, установка камери згоряння, свічок запалювання і циліндра.

Недоліки електричних моделей

Что стосується їх слабких сторін, то основна — це обмеженість радіусу роботи довжиною кабелю. З такою пилкою не вийде піти від електромереж на необмежену відстань, наприклад, піти в ліс за дровами. При гострій необхідності цей параметр можна збільшити, але він все одно зав’язаний на максимальній довжині подовжувача. Тому домогтися повної автономії все одно не можна.

Електричні пили також чутливі до якості струму і будь-які коливання в мережі можуть привести до перегорання двигуна.

Основні критерії вибору електричної пилки

Параметрів, на які необхідно спиратися при виборі електричної ланцюгової пили, багато. Але фахівці враховують тільки 5 критеріїв, які дійсно допоможуть вибрати модель для конкретних потреб.

Параметри продуктивності

Що ж краще бензопила або електропила? На продуктивність пили впливають два параметри: потужність двигуна і якість ріжучої гарнітури. Тим, хто підшукує недорогу пилу для роботи на дачній ділянці, досить моделі з потужністю до 2 кВт. Вона впорається з розпилом колод, з підрізуванням крони дерев і сухих гілок. Якщо ж планується повноцінна будівництво, то краще купувати трохи більше потужні інструменти — до 3 кВт. Саме 3 кВт вважається максимальним показником потужності для побутових пил і середнім для професійних аналогів.

Довжина шини

Рабочая довжина шини — один з ключових параметрів для електропили. Чим довше шина, тим більший діаметр колоди вона зможе розпиляти. Але потрібно враховувати, що велика шина відрізняється високим опором обертального моменту мотора. Тому вона повинна бути еквівалентна потужності. В іншому випадку інструмент буде працювати на межі своїх можливостей і може швидко перегоріти.

Для домашніх моделей оптимальна довжина шини коливається в діапазоні від 25 до 40 см. Краще купувати пилки з показником від 35 до 40 см, тому що вони будуть демонструвати хорошу продуктивність при мінімальному зусиллі з боку майстра. Але якщо у двох електропила однакова потужність, але різна довжина шини, то розумніше купити ту, у якій довжина шини менше. Усереднена пропорція між потужністю і довжиною шини забезпечить інструменту високу працездатність без швидкого зносу двигуна.

У професійних інструментів довжина шини варіюється в межах від 45 до 50 см, що істотно розширює сферу їх застосування. Такі пилки можна використовувати для роботи з різною по щільності деревиною, в тому числі з твердими типами (дубом і ясеном).

Моделі з показником від 50 см призначені для валки дерев — по продуктивності вони не поступатимуться бензиновим аналогам, при цьому вони досить легкі і ергономічні. Але якщо цей процес поставлений на промисловий потік, то краще зупинитися на модифікаціях з довжиною шини в 60- 70 см.

Розташування двигуна

Від розташування мотора залежить зручність роботи з інструментом і його форма. Це суттєвий момент для пил виробничого призначення, оскільки оператору доводиться довго тримати пилу в руках.

В електричних ланцюгових пилах існує два способи установки двигуна:

 • поздовжнє (вісь знаходиться строго паралельно шині);
 • поперечне (вісь розташована під кутом 90 ° C).

Главна перевага пил з поздовжнім розташуванням двигуна полягає в хорошій маневреності при нахилі інструменту під кутом. Вони відмінно збалансовані, тому не хиляться в одну зі сторін. Це величезний бонус для майстра, оскільки не навантажує руки в разі тривалої роботи. Мінуси у таких модифікацій теж є: при включенні вони часто можуть «відскочити» в сторону, у них більше вага, і закладена в них левередж нівелює частину потужності.

Плюсами поперечного розташування двигуна можна вважати:

 • повну передачу імпульсу на ланцюг без забору потужності;
 • відсутність віддачі при запуску;
 • підвищену надійність.

Пили такого типу діляться на дві групи: з правим або лівим розташуванням двигуна. Вони рівноцінні між собою по функціоналу, тому вибір на користь конкретної пили ланцюгового типу залежить від особистих переваг. Фахівці рекомендують звернути увагу саме на пилки з поперечно встановленим двигуном, хто вибирае інструмент для заготівлі дров. Це ідеальний варіант з точки зору продуктивності і комфорту експлуатації.

Крок ланцюга

Под кроком ланцюга прийнято розуміти інтервал між декількома суміжними заклепками, розділений навпіл. Це параметр, який відповідає за ріжучу здатність пилки і, отже, за якість виконуваної роботи. У електропила існує три кроку ланцюга: 0,325, ¼ і 0,375 «.

Ланцюгові пили з кроком 0,325 і ¼ «- це малопотужні бюджетні моделі, орієнтовані на домашнє використання. У них мінімальна вібрація, але і затупляются вони теж досить швидко. Пили з такими ланцюгами варто купувати тільки в тому випадку, якщо немає необхідності в постійній роботі з інструментом. Наприклад, для сезонної стрижки дерев.

На моделі з кроком ланцюга в 0,375 «(їх також іноді позначають 3/8) припадає понад 90% всього асортименту. Це найбільший показник, тому виробники його найчастіше і використовують. Пили кроком в 3/8 дюймів — це конфигурація, яка підходять для різного роду завдань. При цьому вони можуть працювати протягом тривалого часу, що не призводить до їх зносу. Один з їхніх основних мінусів — висока вібрація, але відмінна результативність його перекриває.

Технологія натягу ланцюга

Натяжка ланцюга буває двох видів: з використанням гайкового ключа або без нього. Якщо спиратися на досвід покупців, то гайкові натяг краще, оскільки воно надійніше і забезпечує належний рівень безпеки. Ручне натяг може ослабнути в процесі розпилу, що призведе до вильоту ланцюга з підстави. А це дуже небезпечно для майстра. Така технологія найчастіше реалізована на недорогих електропили, розрахованих на дуже короткі робочі сесії.

Але, вибираючи електропилку з гайковим типом натягу, потрібно бути готовим до того, що весь набір ключів завжди повинен бути під рукою. Це незручно і клопітно, тому більшість споживачів віддає перевагу першій технології, постійно коригуючи натяг під час роботи. Вибір на користь тієї або іншої різновиди натягу потрібно робити, враховуючи специфіку робіт, на які орієнтований інструмент.

x

Check Also

Як вибрати бензогенератор? У пошуках альтернативного джерела енергії

Бензиновий генератор — надійний альтернативне джерело енергії в разі частих перебоїв централізованого електропостачання або відсутності ...

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в ...

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, ...

Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на ...

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті ...