Головна » Інструмент та побутова техніка » Поршневі компресори: як вибрати кращий, ціни і де купити поршневий компресор?

Поршневі компресори: як вибрати кращий, ціни і де купити поршневий компресор?

Існує цілий ряд пристроїв і інструментів, що працюють на енергії стисненого повітря, що надходить з компресорів. У поршневому компресорі стиснення повітря здійснюється за рахунок зворотно-поступального руху поршня. Сам же компресор працює на бензині або електриці.

Поршневі компресори застосовуються в гаражах і домашніх майстерень, на невеликих виробництвах і в промисловості. Залежно від призначення їх характеристики і вартість можуть сильно відрізнятися, тому перед покупкою треба прояснити для себе цілий ряд питань.


Визначаємося з необхідним функціоналом поршневого компресора

Перш за все варто визначитися з режимом і метою експлуатації компресора. Залежно від цього звертайте увагу на наступні функціональні особливості:

 • Захист двигуна від перегріву. Особливо важлива, якщо ви збираєтеся експлуатувати компресор в безперервному режимі понад 3 години.
 • Регулятор робочого тиску (редуктор). Крім реле, яке автоматично включає і відключає поршневий компресор при досягненні критичних робочих значень тиску, може знадобитися регулювати тиск вручну під потреби конкретного інструменту. Наявність редуктора знижує навантаження на компресор і продовжує ресурс його роботи.
 • Кількість виходів для підключення пневмоінструменту. При наявності двох виходів ви зможете підключити два інструменти одночасно. Один вихід передбачає або роботу одним інструментом, підключеним безпосередньо до компресора або декількома — при підключенні через пневмолінію, з розгалуженням.
 • Повітряний фільтр і вологовідділювач. Встановлюються в компресорі для очищення повітря від частинок води, масла і пилу. Чим тонше фільтр, тим нижче продуктивність компресора. Однак якщо ви збираєтеся використовувати компресор для розпилення лакофарбових матеріалів, наприклад, при фарбуванні автомобілів або аерографії, чистота повітря, що нагнітається стає важливіше продуктивності .
 • Шумозахист. Оцініть умови, в яких будете працювати. На відкритому повітрі наявність шумозахисту некритично, в приміщенні її значимість підвищується. В цілому варто мати на увазі, що поршневі компресори працюють голосно.
 • Індикатори рівня масла (для масляних компресорів). Більшість сучасних моделей має оглядове скло, в деяких моделях рівень визначається за допомогою щупа .
 • Можливості переміщення. Визначте, чи буде компресор використовуватися в стаціонарному режимі або ви збираєтеся його переміщати. Невеликі легкі компресори мають ручку для перенесення, важчі можуть бути оснащені коліщатками або візком.
  Відповівши на загальні питання, можна перейти до подробиць пристрою компресора.

Вибираємо тип компресора

Поршневі компресори можуть відрізнятися за цілою низкою параметрів.

За типом енергоносія:

 • Бензинові. Використовуються в умовах відсутності електрики. Заборонено їх експлуатацію в пожежонебезпечних і вибухонебезпечних зонах. Призначені в основному для польових умов. Часто оснащені колесами і ручкою для зручності переміщення.
 • Електричні. Найбільш поширені, екологічні, менше схильні до зносу за рахунок відсутності продуктів згоряння. Не використовуються при відсутності центрального електропостачання. Можуть бути стаціонарними і пересувними.

За методом зниження тертя

 • Масляні. Недорогі, але для нормальної роботи вимагають постійного доливання масла. Щоб частинки масла не потрапляли в повітряний потік, необхідно часто міняти фільтри.
 • Безмасляні. Виготовляються з більш дорогих матеріалів, що дозволяє знизити тертя без змащення і забезпечити більш чисту роботу. Однак ресурс їх роботи нижче і користуватися ними можна не більше 10-15 хвилин в день . Вони часто застосовуються у виробництві м’яких та корпусних меблів, а також при невеликих фарбувальних роботах .

За типом з’єднання колінвалу з приводом :

 • З прямим приводом. Поєднання виробляється за допомогою муфти, що виключає втрати потужності на тертя і забезпечує компактність конструкції. Компресори з прямим приводом використовують в побутових цілях.
 • З ремінним приводом. Ремінна передача забезпечує високу продуктивність і тривалість безперервної експлуатації. Такі компресори застосовують у будівництві, шиномонтажних майстерень, станціях техобслуговування.

За типом розташування циліндра :

 • Вертикальні. Мають високу швидкість ходу, невелику масу, займають меншу площу. Менш довговічні внаслідок високооборотним, вимагають великої висоти стель.
 • Горизонтальні. Більш прості в експлуатації, арматура і трубопроводи можуть розміщуватися нижче рівня підлоги. Вимагають більшої площі і міцності фундаменту, ніж вертикальні.
  Беззмінною «класикою» останніх десятиліть можна вважати горизонтальні масляні електричні компресори з ремінною передачею . Однак не всі вони можуть підійти за технічними характеристиками.

Оцінюємо характеристики компресора

Приготуйтеся до того, що при виборі поршневого компресора порівнювати доведеться цілий ряд параметрів.

 • Напруга. Побутові і напівпрофесійні компресори працюють від однофазного напруги 220 В, потужні промислові — від трифазного 380 В . На цей параметр слід звернути увагу в першу чергу, так як в разі помилки компресор може не запуститися або згоріти.
 • Потужність. На відміну від іншої техніки, компресор більше характеризує інший параметр — продуктивність. Просто майте на увазі, що при інших рівних умовах компресор з більш високим показником потужності матиме більший ресурс в рамках поставлених завдань . Потужність поршневих компресорів коливається в межах 2-10 кВт.
 • Продуктивність. Цей параметр слід оцінювати з урахуванням потреб підключаються інструментів. У кожного інструменту є середня витрата повітря і коефіцієнт використання . Крім того, необхідно враховувати, що в технічній документації вказана продуктивність на вході компресора, а для споживача важлива продуктивність на виході. Щоб отримати це значення, слід продуктивність по техпаспорту помножити на коефіцієнт:
 1. безмасляний компресор з прямою передачею — 0,35-0,4;
 2. масляний компресор з прямою передачею — 0,6-0,65;
 3. масляний компресор з ремінною передачею — 0,7-0,75.

Якщо ви збираєтеся підключати до компресора кілька одиниць пневмооборудования, треба також взяти до уваги коефіцієнт синхронності (Кс), який внесе поправку на те, що споживачі будуть підключатися неодночасно:


Кількість споживачів

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Кс
10,950,910,870,840,810,780,760,74

Необхідна продуктивність компресора на виході обчислюється за формулою:

Q = (Q1 × Ки1 + Q2 × Ки2 + Q3 × Ки3 + … + Qn × Киn) × Кс, де

Q — необхідна продуктивність компресора на виході,

Q1 … Qn — витрата повітря кожного споживача,

Ки1 … Киn — коефіцієнт використання кожного інструмента,

Кс — коефіцієнт синхронності обладнання.

У компактних компресорів продуктивність на вході становить 150-160 літрів за хвилину, у великих це значення може бути на порядок вище.

 • Нагнітається максимальний тиск в ресивер. У технічній документації вказується граничне значення тиску, яке може дати конкретний компресор (зазвичай 8-10 бар) . Його можна регулювати в меншу сторону за допомогою регулятора. Бажано, щоб граничне значення тиску перевищувало необхідний робочий тиск інструменту на 15-20%.
 • Обсяг ресивера (повітрозбірника). Для побутового використання, підкачки шин особистого автомобіля, аерографії, інших робіт, достатній обсяг повітрозбірника — від 5 до 10 літрів. При підключенні одного пневмоінструменту для професійних робіт (шлифмашинки, пневмодрилі, фарбопульта, продувочного пістолета) вистачить 25-50 літрів. Якщо буде використовуватися два і більше інструменту, орієнтуйтеся на обсяг ресивера від 50 літрів .
 • Рівень шуму. Найголосніше працюють ремінні поршневі компресори: рівень їхнього шуму може перевищувати 100 дБ. Пряма передача дає більш низький рівень шуму — від 80 до 90 дБ. Найменше шумлять безмасляні компресори — до 70 дБ. Іноді виробникам компресорів вдається знизити рівень шуму до 65 дБ за рахунок застосування шумопоглинаючих кожухів та вдосконалення самої конструкції компресора .
 • Маса. Легкими можна вважати поршневі компресори вагою 10-20 кг, в середню вагову категорію потраплять моделі 20-100 кг, у важку — вагою понад 100 кг.
 • Габарити. Компактні компресори вписуються в будь-який простір, аж до верстата. По найдовшій стороні їх розмір не перевищує 500 мм. Середній розмір буде приблизно вдвічі більше. Компресори з ресивером на 500 літрів по найдовшій стороні укладаються в 1500 мм .
  Якщо уявляти собі спрямованість і особливості різних брендів, зорієнтуватися буде простіше.

Визначаємося з брендом

На українському ринку представлено кілька десятків виробників поршневих компресорів. Серед популярних торгових марок можна виділити наступні:

 • Fubag. Російська торгова марка, продукція виробляється в Китаї. Пропонує широкий модельний ряд поршневих компресорів як з прямою, так і ремінною передачею. Обсяг ресиверів — 24-270 л.
 • Abac. Італійський виробник, спеціалізується на випуску компресорів і пневмоінструменту. Виробничі потужності знаходяться в Західній Європі, Південно-Східної Азії і США. В асортимент входять професійні та індустріальні поршневі компресори. Спеціальна розробка — серія надтихої компресорів Silent з об’ємом ресиверів 25-5000 л і рівнем шуму менше 68 дБ .
 • Elitech. Російський бренд, виробничі потужності знаходяться в Китаї і Білорусі, окремі вузли виробляються в Італії . Випускає недорогі масляні і безмасляні поршневі компресори з об’ємом ресивера 6-200 л.
 • Fiac. Італійська марка, що випускає мобільні поршневі компресори для цеху і майстерні, а також поршневі компресори для будмайданчиків. Максимальний обсяг ресивера — 900 л . Є безмасляні і малошумні моделі. Виробничі потужності знаходяться в Італії, Білорусі та Китаї.
 • Hyundai. Відомий південнокорейський виробник різноманітної техніки випускає і поршневі компресори, які відрізняються високою продуктивністю в поєднанні з низькою вібрацією і рівнем шуму. Обсяг ресивера 50-100 л.
  В цілому орієнтуватися слід скоріше не на країну походження компресора, а на ті характеристики, які готовий запропонувати конкретний виробник, а також на відгуки покупців.

Щоб правильно зробити вибір, потрібно розрахувати необхідну продуктивність для ваших конкретних умов. Найпростіше, звичайно, вибрати компактний поршневий компресор для дрібних фарбувальних робіт. Він коштує недорого, і в його характеристиках нескладно розібратися. Однак якщо вам потрібно компресор для станції техобслуговування або виробництва, найкраще провести розрахунки разом з фахівцями-консультантами, щоб уникнути помилок.

x

Check Also

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — ...

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в ...

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, ...

Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на ...

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті ...