Головна » Інструмент та побутова техніка » Як вибрати бензогенератор? У пошуках альтернативного джерела енергії

Як вибрати бензогенератор? У пошуках альтернативного джерела енергії

Бензиновий генератор — надійний альтернативне джерело енергії в разі частих перебоїв централізованого електропостачання або відсутності останнього. Генератор — рішення не тільки для дачного будиночка або котеджу, але і спосіб електрифікації будівельного майданчика, кемпінгу або майданчика для заходу під відкритим небом. Невеликі габарити і вага, можливість запуску при низьких температурах, доступність палива роблять бензогенератори одними з найбільш популярних пристроїв для автономного енергопостачання.


Перш, ніж купити бензогенератор …

Отже, вам знадобився бензогенератор. Але перш, ніж їхати в магазин або починати пошук в інтернеті, обов’язково дайте відповідь для себе на кілька важливих питань. Це допоможе зробити правильний вибір, не переплативши за непотрібні функції і підвищені показники.

Для початку визначимо, де буде використовуватися бензогенератор — на будівельному майданчику, на дачі, на базі відпочинку, на промисловому підприємстві або десь ще. Від сфери застосування залежить, побутової генератор вам знадобиться або промисловий.

Частота використання агрегату — ще один важливий момент. Наприклад, при установці на дачі, генератор буде працювати тільки час від часу, найчастіше у вихідні дні або як запасний варіант при відключенні електрики, а на будмайданчику він може використовуватися щодня або цілодобово.

Звідси ж випливає наступне питання — для вирішення яких завдань вам потрібен бензогенератор — для електропостачання приміщення, будівництва, виїзду на природу і т.д. У кожному разі вам буде потрібно генератор певної потужності. Її досить просто розрахувати, якщо знати, скільки і які прилади планується підключати до генератора. При цьому до уваги потрібно приймати і пускову потужність приладів, яка часто перевищує номінальну в кілька разів. Всю потрібну інформацію можна знайти в паспорті будь-якого приладу.
Припустимо, нам необхідний генератор для дачного будиночка, в якому передбачається підключення холодильника номінальною потужністю 315 Вт і пусковий 1050 Вт, двох ламп розжарювання по 100 Вт, телевізора (номінальна потужність 200 Вт, пускова 200 Вт) і електрочайника (номінальна потужністю 1050 Вт, пускова 1050 Вт).

Складаємо отримані показники:

0,3 кВт × 3,3 [к] + 0,2 кВт × 1[к] + 0,2 кВт х 1[к] + 1 кВт × 1[к] = 2,39 кВт.

де [к] — коефіцієнт пускового струму

Але врахуйте, що для нормальної роботи агрегату його номінальна потужність повинна перевищувати загальну потужність всіх підключених приладів не менше ніж на 20%. Так що згідно з розрахунком для одночасного запуску всіх приладів знадобиться генератор потужністю приблизно 2,8 кВт. Однак при послідовному запуску приладів можна обійти цей момент і непогано заощадити. Просто спочатку потрібно запустити прилад з найбільшим пусковим струмом, а потім всі інші по спадаючій. До того ж деякі з приладів, наприклад, чайник, працюють не постійно.

Дуже важливо заздалегідь визначити, де буде стояти агрегат. На сьогодні існують різні моделі для дому та вулиці. У останніх більш надійний захист від вологи і перепадів температур. Вуличні генератори виробляються в кожусі, їх рекомендується використовувати тільки для роботи на відкритому повітрі. Рамні генератори при установці на вулиці необхідно додатково захищати від попадання вологи. Якщо генератор буде працювати в приміщенні, необхідно подбати про витяжці і вентиляції для охолодження двигуна і видалення шкідливих речовин, що утворюються в процесі роботи. Якщо планується часте переміщення генератора, то варто подумати про покупку коліс, які кріпляться на раму або купити генератор, в базову комплектацію якого входять колеса — його досить просто перевозити з місця на місце. До речі, всі бензинові генератори на 3000 оборотів з повітряним охолодженням за замовчуванням вважаються портативними.

Ну і, звичайно, не останню роль у виборі грає бюджет. Сьогодні виробники пропонують покупцям цілком надійні і потужні моделі за демократичними цінами.

Це цікаво.

Перший електрогенератор був створений в 1832 році братами Пікс на замовлення всім відомого Андре-Марі Ампера. Електричний струм в ньому вироблявся шляхом обертання вручну досить важкого магніту.

Характеристики бензогенераторов, про які повинен знати кожен покупець

Після того як ми відповіли на головні питання, можна переходити до більш близького знайомства з бензогенераторов, а саме — до оцінки їх робочих характеристик.

Тип двигуна

Всі бензинові генератори оснащені двигуном внутрішнього згоряння. Він може бути одноциліндровим або двоциліндровим, 2-тактним або 4-тактним. На сьогодні генератори з 2-тактним двигуном непопулярні і займають не більше 3% ринку. Це пояснюється тим, що максимальна потужність такого агрегату зазвичай не перевищує 1 кВт. Максимальна потужність генератора, що має в основі одноциліндровий двигун, становить 8 кВт на 2017 рік. Вони користуються підвищеним попитом, оскільки при досить великої потужності коштують дешевше двоциліндрових. Напруга на виході у такого генератора може «плавати» від 210 В до 240 В.

Всі моделі вище цієї потужності мають в основі двоциліндровий двигун і, відповідно, значно вищу ціну, але також і моторесурс. В основному це промислові моделі, призначені для тривалої роботи. Все двоциліндрові двигуни є четирехтактнимі, рівне напругу на виході забезпечується за допомогою AVR і стабільною частотою обертів.

Для забезпечення електроенергією невеликого дачного будинку, підключення зварювального апарату на будівництві котеджу або для виїздів на природу цілком підійде одноциліндровий бензогенератор.

Тип альтернатора

Альтернатор, або генератор в бензинової електростанції, буває двох видів.

Асинхронний, що відрізняється простотою конструкції і стійкістю до коротких замикань. Такий альтернатор здатний забезпечити найбільш точні параметри напруги в мережі, тому їх використовують для аварійного підключення складних пристроїв, наприклад, медичної апаратури, комп’ютерів і т.д.

Синхронний альтернатор виробляє струм високої стабільності, стійкий до пікових навантажень — короткочасно здатний витримувати навантаження в 3-4 рази вище, ніж його заявлена ​​номінальна потужність. Генератори з таким типом альтернатора можна підключати до будь-яких приладів і пристроїв, використовувати для аварійного живлення житлових і виробничих будівель. На сьогодні — це найбільш затребуваний на ринку тип альтернатора.

Число фаз

Більшість бензогенераторов бувають одно- або трифазними. Для визначення необхідної фазності генератора, потрібно знати, які прилади планується до нього підключати. До однофаз генератору можна підключати тільки однофазні прилади, тобто всю побутову техніку. Якщо ж генератор потрібен для підключення, наприклад, трифазного зварювального апарату або багатокофорочної електроплити, то необхідний трифазний генератор. До нього можна підключити і однофазні електроприлади, але при цьому обов’язково слід врахувати, що навантаження на кожну з фаз при цьому повинна бути рівномірною і не може перевищувати 30% від заявленої максимальної потужності генератора.

Останнім часом стали з’являтися мультіфазную генератори, які дають можливість використовувати повну однофазную і трифазну потужність. Фактично, такий генератор здатний замінити собою відразу два, так що для приватного будинку це практично ідеальний варіант.

Клас захисту

Більшість бензинових генераторів мають клас захисту IP23 або IP54. Перша цифра в позначенні — це ступінь захисту від проникнення сторонніх предметів, друга — від проникнення рідини.

Генератори класу IP23 користуються найбільшим попитом, хоча їх потрібно додатково захищати від попадання всередину вологи і сторонніх предметів.

Генератори класу високого IP54 повністю захищені від попадання сторонніх предметів, вологи і пилу. В основному цей клас захисту застосовується в асинхронних альтернатори, але останнім часом з’явилися і синхронні генератори з високим класом захисту. Такі генератори підходять для роботи в складних погодних умовах і мають збільшений термін служби. Для побутових генераторів цілком достатньо класу IP23.

Тип регулювання напруги

В сучасних бензогенераторов напруга регулюється одним з трьох типів регуляторів:

  • механічний регулятор забезпечує похибка напруги на виході в межах 5-10%.
  • автоматичний, або AVR. Похибка вихідної напруги від 2 до 5%, це дозволяє підключати до генератора чутливу до перепадів напруги техніку. Генератори з таким типом регулювання ідеально підходять для підключення приладів з важким запуском, наприклад, працюють у вузькому діапазоні напруги з допусками +/- 5%. Крім того, вони дозволяють без перешкод працювати вже підключеним телевізорів, комп’ютерів та іншої електроніки.
  • інверторний регулятор дає найвищу стабільність напруги на виході. Похибка зазвичай не перевищує 2%, тому до таких генераторів рекомендується підключати найбільш чутливу до перепадів напруги техніку. Однак ціна на такі агрегати на сьогодні найвища. Апарат інверторного типу на 1 кВт можна порівняти за вартістю зі своїми побратимами на 5-6 кВт, що мають традиційний спосіб перемикання. При використанні инверторной технології обертів двигуна змінюються в залежності від навантаження, що дозволяє економити паливо. До того ж всі ці генератори мають компактні габарити і вага, ну і, звичайно, теж ідеально підходять для підключення тих же телевізорів і комп’ютерів.

До речі!
Японські бензогенератори з AVR здатні забезпечувати похибку у відхиленні напруги всього 1-2%, що цілком можна порівняти з інверторними.

Тип запуску електростанції

Традиційні способи запуску бензогенератора — це ручний (за допомогою пускового троса) і електрозапуск. Генератори з ручним запуском користуються попитом завдяки низькій ціні, простоті в обслуговуванні і надійності. Але ось при низьких температурах їх використання стає незручним.

При електрозапуску генератор запускається при повороті ключа, натискання кнопки або навіть за допомогою пульта дистанційного керування. Більшість генераторів оснащені ручним стартером і електрозапуском.

Кращі і найсучасніші моделі бензогенераторов оснащені системою автоматичного запуску. Система реагує на відключення електроенергії і дає команду на включення генератора. При появі напруги генератор з автозапуском деякий час продовжує роботу, на той випадок, якщо основна електромережу знову знеструмиться. При стабільному напрузі блок автоматично відключає генератор. Такий тип запуску дуже зручний в тих випадках, коли необхідно постійне електроживлення об’єкта, наприклад, котеджу. Функцію вмикання і вимикання генератора виконує АВР — автомат введення резерву. Ціна на такі генератори досить висока, але зовсім не обов’язково купувати дорогий агрегат з вбудованим автозапуском. Існують компанії, які пропонують послуги з автоматизації, так що можна заощадити і купити бензогенератор простіше, а потім вдосконалити його.

Тип конструкції

За типом виконання бензогенератори діляться на класичні рамні, класичні в кожусі, інверторні в кожусі і інверторні рамні. Рамні, або відкриті, являють собою металевий каркас, до якого кріпляться всі робочі вузли апарату — бензобак, альтернатор, двигун і т.д. Рамні генератори зазвичай призначені для установки на колеса, які кріпляться на раму, так що при необхідності пристрій можна переміщати по будмайданчику. У заміських будинках зазвичай такі генератори встановлюють стаціонарно.

Генератор в кожусі — це «чемодан», в якому все робочі частини повністю закриті захисним кожухом. Класичні генератори в кожусі мають великий розмір і вага, а ось інверторні моделі за рахунок використання инверторной технології, досить компактні, тому їх нерідко використовують аварійні служби при роботі на об’єктах. Саме такі генератори можна брати з собою в поїздки, встановлювати в тимчасових таборах. Більшість бензинових генераторів в кожусі є інверторними моделями.

Потужність

Один з найважливіших критеріїв вибору. Зазвичай виробники вказують в паспорті номінальну (робочу) і максимальну потужність генератора. Номінальна потужність становить приблизно 70-90% від максимальної, але потрібно врахувати, що в режимі максимальної потужності агрегат здатний працювати тільки 20-30 хвилин.

Потужність вказується або в кВт (кіловатах), або в кВА (кіловольт-амперах). Про те, як розрахувати необхідну потужність генератора, ми вже розповіли на початку статті. Оптимальний режим завантаження — приблизно 30-80% від максимальної потужності генератора .

Рівень шуму

Розрахунок рівня шуму для генераторів проводиться двома способами: за допомогою спеціального шумо на відстані 1 і 7 метрів від пристрою під час роботи і в безпосередній близькості (звукова потужність). Рівень шуму в 7 метрах повинен бути (як правило, але не завжди) на 25% нижче, ніж звукова потужність. Так що якщо в документах вказана звукова потужність 95 Дб, то рівень шуму в 7 метрах матиме цілком допустиме значення — близько 70 Дб. Для порівняння — працюючий пилосос виробляє шум до 75 Дб . Якщо ж ваш генератор встановлений в окремому приміщенні або на вулиці, то його гучність взагалі не матиме практичного значення.

Додатковий функціонал

Нерідко виробники оснащують свої вироби додатковими опціями, щоб зробити генератор зручнішим в роботі і збільшити його конкурентоспроможність. Так, на сьогоднішній день практично у всіх моделях потужністю вище 2 кВт встановлені індикатори перевантаження і рівня масла, лічильник мотогодин, вольтметр, індикатор рівня палива, роз’єми на 12 В для зарядки акумуляторів, транспортувальні колеса. Питання в тому, чи потрібні вам ці функції …

Рейтинг бензогенераторов: якому бренду можна довіритися?

На українському ринку сьогодні присутні практично всі відомі бренди бензинових генераторів, включаючи вітчизняні та китайські. Вибрати модель можна з урахуванням потреби та можливості покупців.

У економсегменті дуже популярні Elitech (бренд російський, але продукція виробляється в Китаї), DDE (США / Китай) TSS (Росія), Huter (Німеччина / Китай). У цьому сегменті пропонуються всі види генераторів, навіть на 10 кВт з автозапуском.
Середня цінова категорія представлена ​​брендами Hyundai (Корея), Fubag (Німеччина / Китай), Briggs & Stratton (США).
У категорії «преміум» — генератори брендів Honda (Японія), Elemax (Японія), SDMO (Франція).

x

Check Also

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — ...

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в ...

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, ...

Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на ...

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті ...