Головна » Інструмент та побутова техніка » Як вибрати електрорубанок

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, то  гордість  майстра. Для виготовлення таких шедеврів знадобиться електрорубанок. Але який купити: адже навколо стільки різних моделей?


Спробуємо розібратися.

Почнемо з конструкції.

Електрична частина — це шнур з вилкою, вимикач з блокуванням, електродвигун, і, в професійних моделях їх особливо багато, різні електронні блоки: плавного пуску, стабілізації або зміни оборотів, захисту від перевантаження, балансування барабана і навіть електронного гальма.

Механічна частина електрорубанка складається з ременя, передає крутний момент від ведучого шківа, встановленого на електродвигуні через ведений шків на барабан з ножами.

Нижня частина корпусу-підошва, складається з двох частин: рухомий, з рукояткою регулювання глибини зрізу і нерухомою направляючої. Чим глаже робоча поверхня підошви, тим краще. На деяких моделях виконуються V-подібні пази для полегшення зняття фаски і виконання фрезерування. Зверху розташована ергономічна ручка для утримання інструменту.

Характеристики електрорубанка

Потужність. Важлива при виборі будь-якого електроінструменту. Буває від 400 Вт до 2 кВт. Для ремонту своїми руками підійде електрорубанок потужністю 500 — 900 Вт.

Швидкість обертання фрези: впливає на чистоту оброблення поверхні, діапазон від 10000 до 18000 об / хв. У деяких моделях її можна змінювати або вона підтримується електронікою постійної, що зручно при роботі з матеріалами з твердих порід дерева.

Ширина стругання 82 мм і більше. Має значення, якщо більшу частину робочого часу Ви займаєтеся обробкою дощок.

Глибину стругання можна виставити від 0 до 4 мм. Може бути як покрокової, так і плавною. Глибина вибірки кромки від 0 до 25 мм відповідно.

Додаткові функції.

Як згадувалося вище, електронні блоки якісно покращують роботу, але, що саме важливо для Вас, визначте з обсягу і виду роботи.

Ріжуча гарнітура і аксесуари електрорубанка

Ножів на барабані два або один. Вони виготовлені з швидкорізальної інструментальної сталі або твердих сплавів. Є одноразові, які можна переставляти (для цього в комплекті є установчий калібр), і багаторазові, які можна заточувати. Для створення хвилястою поверхні можна придбати спеціальні ножі.

Також в комплекті поставляється мішок для пилу. У деяких моделях є можливість відсмоктування тирси з обох сторін, що зручно при роботі в обмежених умовах.

Направляючий упор- пристосування для похилого стругання від 0 до 45 градусів.

Можуть поставлятися валізу і підставка, за допомогою якої електрорубанок можна використовувати стаціонарно як фугувальний верстат з хомутом для кріплення на верстаті.

І на закінчення.

Для короткочасних і нескладних робіт підійде електрорубанок побутового класу. Простий, але вимагає дбайливого ставлення.

Для кого робота по дереву хобі, беріть модель могутніше, з регулюваннями параметрів.

І нарешті, для справжніх майстрів-тільки професійні електрорубанки.

Купуйте продукцію відомих торгових марок, які гарантують якість своїх інструментів.

При роботі з електрорубанком обов’язково використовуйте захисні засоби. Працюйте із задоволенням і дотримуйтесь правил техніки безпеки!

x

Check Also

Як вибрати бензогенератор? У пошуках альтернативного джерела енергії

Бензиновий генератор — надійний альтернативне джерело енергії в разі частих перебоїв централізованого електропостачання або відсутності ...

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — ...

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в ...

Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на ...

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті ...