Головна » Інструмент та побутова техніка » Як вибрати шліфувальну машинку

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в будинку. Конструкція машинки досить проста і особливо не змінюється протягом багатьох років існування. Вона являє собою електроінструмент, який призначений для шліфування, різання і зачистки виробів з металу, каменю та інших будівельних матеріалів. Для такої машинки купуються різні насадки у вигляді дисків. Кожна насадка має свою функцію і призначена для обробки різних матеріалів. Це може бути сталь, сплави, керамічна плитка та інше.


Шліфувальна машинка по дереву

Така машинка ідеальна для підгонки. Шар деревини акуратно знімається і це забезпечує точний підгін лінії відрізу. Стрічкові машинки призначені для багатоцільового використання. Вони шліфують і вирівнюють досить грубі поверхні, надають і заокруглені форми різних елементів і швидко видаляють шари дерева. Застосовується для згладжування і полірування поверхонь.

Шліфувальна машинка по бетону

Застосовується для виконання підготовки бетонної підлоги, перед тим як наносяться захисні покриття. Завдяки шліфовці видаляється неміцний верхній шар бетону і вапняне молочко. Це дозволяє оголити більш потужні шари бетону, для полегшення проникнення зміцнюючих просочень і захисних матеріалів. Перед покупкою бажано визначитися з потужністю і типом машини.

Типи шліфувальних машин

• вібраційна
• кутова
• стрічкова
• ексцентрикова.
• дельта-шліфувальна

Вібраційна шліфувальна машинка призначена для фінішної обробки і полірування плоскій поверхні. Такі машинки мають прямокутну м’яку підошву, яка робить поступальні рухи при невеликій амплітуді, але з великою швидкістю. Для оброблення важкодоступного місця, використовують дельта-шліфувальний інструмент, тому що він має видатну вперед підошву в формі праски і менший розмір.

У деяких моделей регулюється довжина рукоятки.
Найголовніше — вибрати не просто потужну техніку. Важливо здобувати безпечний для здоров’я інструмент. Виробники врахували цей фактор. І одноручние і дворучні машинки забезпечені спеціальними захисними вставками від вібрації. Це дозволяє швидко і добре працювати і попереджати виробничі захворювання, які викликає постійна вібрація.

Кутові машинки мають спеціальні швидкозажимні гайки, які дозволяють проводити зміну диска без використання ключа. Якщо коло сильно затягує, то з бистрозажімнимі гайками така проблема буде вирішена. Практично всі шліфувальні машинки оснащені потужними електричними двигунами, тому у інструменту є режим плавного пуску. Ця опція дозволяє не перевантажувати проводку, щоб уникнути замикання в мережі і оберігає шестерні від удару в момент запуску. Багато виробників крім цього в редукторі встановлюють муфти, які перешкоджають можливим ривків і ударів. Кутовими шліфувальними машинками працюють у важких умовах. Металева і абразивний пил швидко засмучує двигун, який має поганий захист або зовсім не захищений. На деякі моделі встановлений захист двигуна від перевантаження.

Враховуеться, що корпус, який виготовлений із пластику, витримує сильні механічні навантаження і нагрівання корпусу до 140 градусів. Якщо температура підвищилася і корпус гарячий, це не означає, що машинка вийшла з ладу.

Шліфувальні машинки від хороших виробників коштують дорожче, ніж звичайний інструмент. Зате вони володіють хорошим захистом, а термін експлуатації буде досить тривалим на відміну від дешевих моделей, які моментально виходять з ладу. На такому інструменті не рекомендоване економити. Крім цього якісний інструмент оснащений професійним електричним двигуном і редуктором. Споживачеві пропонується величезний вибір запасних частин і широкі можливості в застосуванні завдяки вбудованій електроніці.

Ще одне питання може виникнути, як вибрати шліфувальну машинку для робіт. Існують професійні та побутові шліфувальні інструменти. Професійна модель призначається для тривалої і безперервної роботи. Для виготовлення такого інструменту використовується високоякісний матеріал надійні вузли, а стан електроніки дуже висока. Такі машинки мають значні розміри і хорошу потужність двигуна. Враховуються критерії для зручності експлуатації.

Побутовий варіант інструменту потрібно тільки для роботи, яка виникає час від часу. Машинка призначається для використання близько 20 годин за місяць. Вони мають маленьку потужність, низьку продуктивність, невелика вага і невеликий перелік додаткових функцій. Після того, як побутової шліфувальний інструмент пропрацює 15 хвилин, йому необхідно дати відпочити хвилин 20. Використовувати його не рекомендується більше трьох годин в день.

Перевага побутової машинки полягає в зручності експлуатації і відносно невисокій вартості. Вона компактна, зручна і легка за вагою. Якщо машинка потрібна тільки для робіт по дому або для дачі, не варто купувати дорогі професійні моделі. Це зайва трата грошей.

x

Check Also

Як вибрати бензогенератор? У пошуках альтернативного джерела енергії

Бензиновий генератор — надійний альтернативне джерело енергії в разі частих перебоїв централізованого електропостачання або відсутності ...

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — ...

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, ...

Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на ...

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті ...

Політика конфіденційності.