Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на власний смак. Одним з ключових моментів ремонту своїми руками є вибір інструментів, і без штроборіза тут ніяк не обійтися. Багато хто використовує в цьому випадку більш звичні інструменти — болгарку, перфоратор. Однак тим, хто задумав робити ремонт своїми руками, варто знати, що штроборіз має ряд переваг перед ними: він збільшує швидкість роботи в два рази, він безпечніше і більш комфортний. Не забувайте, що перфоратор і болгарка мають зовсім інше призначення. Що потрібно знати для того, щоб при покупці штроборіза не помилитися і придбати якісний і довгостроковий інструмент?


Призначення штроборіза

Основна функція — прокладати спеціальні штроби (канавки) на поверхнях різного складу для прокладання всіляких комунікацій. Він справляється і з цеглою, і з залізобетоном, і з вапняком, і навіть з каменем. Грунтується робота штроборіза на методі сухого розпилу. Коли може знадобитися штроборіз? Якщо необхідний монтаж системи опалення або водопроводу, а також електропроводки, штроборіз надасть неоціненну послугу.

Як вибрати штроборіз

Як же вибрати штроборіз, щоб в ході ремонту своїми руками він не створював проблем, а в наслідку прослужив ще не один рік?

1. Визначтеся ще до походу по магазинах, який обсяг роботи належить виконати даному інструменту, і вирішите, з яким матеріалом буде мати справу інструмент.

2. Потужність двигуна, а також кількість скоєних ним оборотів — це дві найголовніших характеристики штроборіза, на які варто звернути увагу при його покупці.

3. Прослідкуйте, щоб в комплект обов’язково входив патрубок, який з’єднується при роботі з пилососом і не дозволяє пилу і різних дрібних частинок, що відлітає при роботі, розлітатися по всій квартирі. Він забезпечує чистоту, комфорт і безпеку при роботі.

4. Уважно обстежте кожух, яким повинен бути закритий корпус інструменту. Він повинен бути міцним і без будь-яких деформацій, так як він оберігає від осколків диска, який може розірватися.

5. Наявність муфти ковзання робить хід роботи більш плавним.

6. На деяких моделях встановлена ​​електронний захист, яка захищає інструмент від перевантажень і в разі перегріву автоматично вимикає його.

7. Максимально безпечним інструмент робить і система захисту, яка відповідає за блокування випадкового включення, повторного спуску і запобігає вібрації.

8. Уважно огляньте алмазні диски, які і здійснюють весь процес. Саме вони допоможуть відрегулювати товщину і глибину проробляється паза, так як відстань між дисками можна встановити самостійно. Можна використовувати в роботі як один диск, так і обидва. В останньому випадку ефективність і швидкість роботи буде збільшена вдвічі.

Виробники штроборізів

Придбати штроборіз можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Вибирайте інструмент, пропонований кращими виробниками: Hitachi, Prorab, Sparky, Bosch, Makita і інших. Інструменти даних виробників порадують своєю якістю і повною відповідністю всім правилам безпеки.

Як відомо, прокладка комунікацій — справа дуже клопітка, довгий і нудне, якщо тільки під рукою немає штроборіза. З цим інструментом всі види робіт будуть швидкими і легкими: за допомогою нього можна не тільки перенести електропроводку, але і прокласти каналізаційні труби і обробити натуральний камінь.

x

Check Also

Як вибрати бензогенератор? У пошуках альтернативного джерела енергії

Бензиновий генератор — надійний альтернативне джерело енергії в разі частих перебоїв централізованого електропостачання або відсутності ...

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — ...

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в ...

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, ...

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті ...