Головна » Інструмент та побутова техніка » Як вибрати циркулярну пилку

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті своїми руками і на будь-якому деревообробному виробництві. Особливостями цього інструменту є високі вимоги до безпеки роботи і універсальність. При виборі циркулярної пилки їх потрібно врахувати обов’язково.


Циркулярні пилки бувають стаціонарні і ручні. Перші для побутового та напівпрофесійного застосування сьогодні практично не використовуються, а професійні — апарати досить складні і дорогі. Тому мова піде про ручні дискові пили. Кругла пила також діляться на побутові і професійні. Основна відмінність між ними — тривалість сеансу роботи, ресурс, вага і ціна.

Зрозуміло, професійний інструмент завжди дорожче, це свого роду плата за можливість довгої безперервної роботи і солідний ресурс. Однак підвищений запас міцності двигуна ускладнює конструкцію, знижуючи зручність роботи. Якщо циркулярну пилку планується використовувати нечасто і короткочасно, має сенс вибрати недорогий побутовий інструмент. До того ж побутові пилки набагато частіше оснащуються всілякими корисними доповненнями і аксесуарами.

Наступний суттєвий аспект при виборі циркулярної пилки — потужність двигуна. Якщо потрібно пиляти товсті дошки, потужність краще вибрати побільше: більш потужний мотор при тому ж навантаженні менше гріється. Однак він більше важить і дорожче коштує, тому, якщо пиляти передбачається ДСП або гіпсокартон, можна на цьому заощадити.
Ще один критерій для вибору циркулярної пилки по дереву — наявність набору необхідних в роботі аксесуарів і функціональні можливості. Наприклад, напрямна шина, блокування шпинделя, вельми корисна при заміні пилкового диска, можливість установки кута різу, кріплення до столу, пілот-лазер і т.д.
Необхідно визначитися, які функції будуть особливо корисні у вашій роботі. Грамотно вбудований пілот-лазер, наприклад, дозволить не відхилятися від лінії різу, навіть якщо вона втрачається під шаром тирси. Направляюча шина допоможе обрізати заготовку рівно, навіть якщо її край неідеальний. Зверніть також увагу на діаметр пилкового диска — від нього залежить максимальна глибина різу.

Увага! При різанні під кутом максимальна глибина зменшується до 1/3 від номінальної.

Перейдемо до брендам.

Наприклад, Bosch, випускають відразу і професійний, і побутовий інструмент. Відрізняються вони, крім вищевказаного, кольором корпусу і першою літерою коду моделі.

Побутовий Bosch має зелений колір корпусу і назва моделі, що починається на букву P, наприклад, PKS 55 A.

Професійний — блакитний колір і модель на букву G — GKS 85 G, наприклад. Bosch випускає досить широкий асортимент дискових пилок, що відрізняються по потужності і набору аксесуарів. Всі моделі оснащені патрубком під пилосос, до деяких побутовим пил в комплекті йде автономний мішок. На виробництві їм користуватися незручно, тому що при інтенсивному навантаженні він швидко забивається.

В ряду шанованих виробників дискових пилок вагоме місце займає німецька фірма AEG. Відмінним вибором для вашої майстерні стане модель AEG MBS 30 Turbo — професійний, але в той же час багатофункціональний інструмент, пристосований для різання не тільки дерева, а й плитки, кераміки, фібробетону. Є й інші відмінні моделі.

Ще до цього класу можна віднести марки Makita, Metabo, Hilti, DeWalt. Всі вони виробляють якісний інструмент, розрахований на професійну роботу, з потужною гарантійне та післягарантійне сервісною підтримкою. Однак такий інструмент досить дорого коштує.

Існує ще один клас професійного інструменту — дорогі бренди, відомі тільки професіоналам. До нього по праву належить продукція німецької марки FESTOOL. Асортимент ручних дискових пилок цієї компанії досить широкий, ними можна пиляти штучний камінь, плитку, кераміку, навіть метали.

Інструмент FESTOOL комплектується безліччю практичних і зручних пристосувань. Фірмова напрямна для пилки допоможе виконати досить довгий прямолінійний рез під будь-яким кутом з цілком заводським якістю. Інструмент цієї фірми дуже ергономічний, тому робота з ним — дійсно свято (нім. Fest).

Якщо хочеться якості за невисоку ціну, можна рекомендувати російську пилу Sturm або Енергомаш. Це продукція одного заводу, просто Sturm! — експортний варіант. Пили цих марок надійні, якісні, невибагливі. Підошва у них штампована, з якісного металу, що куди надійніше литого силуміну багатьох інших марок. Ще з цієї серії можна назвати подорожчав останнім часом український Фіолент, який майстри теж відносять до професійного класу.

Якщо ви задумали зробити ремонт своїми руками або вибираєте пилу для періодичних робіт, а не пиляйте постійно по цілій зміні, можна купити побутовий інструмент недорогих марок — Einhell, Skill, Black & Decker і їм подібні. Ці інструменти не менш зручні, ніж професійні, але мають менший ресурс і час безперервної роботи.

Йдучи далі по шляху економії, можна прийти до маргинально дешевого китайського інструменту. Однак циркулярна пила — інструмент підвищеної небезпеки, тому в даному випадку купувати «одноразовий» інструмент просто небезпечно.

x

Check Also

Як вибрати бензогенератор? У пошуках альтернативного джерела енергії

Бензиновий генератор — надійний альтернативне джерело енергії в разі частих перебоїв централізованого електропостачання або відсутності ...

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — ...

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в ...

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, ...

Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на ...