Головна » Інструмент та побутова техніка » Які бувають настінні кондиціонери і як вибрати потрібний?

Які бувають настінні кондиціонери і як вибрати потрібний?

Ще 20 років тому кондиціонер для багатьох був мрією і частіше був «прикрасою» офісів великих компаній. Сьогодні його наявність в квартирі або будинку вже нікого не дивує. З кожним роком з’являється все більше різних моделей, винаходять нові типи кліматичного обладнання, але поки найбільш ходовими залишаються класичні настінні кондиціонери. Що являють собою ці пристрої, які їх різновиди існують і на що звернути увагу при виборі, — розповімо в статті.


У чому особливості настінних кондиціонерів

Настінні кондиціонери — це спліт-системи для підтримки мікроклімату в приміщенні, що обслуговується, внутрішній блок яких монтується на верхню частину стіни біля стелі. Таке розташування має кілька переваг:

  • на відміну від інших варіантів кондиціонерів, блок не займає корисний простір, адже стіни приміщення найчастіше вільні;
  • потік повітря подається зверху і поступово опускається вниз, вирівнюючи температуру по всьому об’єму приміщення;
  • спліт-систему з настінним блоком можна встановити в будь-який момент, навіть коли ремонт і обробка вже завершені — в цьому випадку внутрішній блок розміщується ближче до зовнішньої стіни і траса фреонопроводов закривається декоративним коробом.

Крім того, настінні кондиціонери легше встановити (в порівнянні з касетними, канальними і іншими), вони мають більш широкий функціонал (осушення, спеціальна очищення, іонізація, дезодорування, автоматичне включення / вимикання по датчику руху, віддалене управління і так далі), оскільки переважно призначені для домашнього застосування.

Серед мінусів виділяють наступні:

  • для великих приміщень таке кліматичне обладнання недостатньо ефективно;
  • внутрішній блок видуває повітря локально, що в ряді випадків може заподіяти дискомфорт від холодного потоку повітря і підвищує
  • шанс застудитися.

Основні види настінних спліт-систем

За принципом роботи кондиціонери настінного типу поділяють на дві категорії:

Неінверторні

Такі системи підтримують задану температуру, періодично запускаючи і зупиняючи компресор. Якщо температура повітря в приміщенні стає вище або нижче встановленої на 1,0-1,5ºС, кондиціонер включається і відбувається відповідно охолодження або нагрівання повітря. Коли температура приходить в норму, компресор вимикається і запускається вентилювання повітря без охолодження або нагрівання. Далі цикл повторюється.

Інверторні

У цьому випадку блок керування (інвертор) плавно регулює частоту обертання компресора, тим самим підтримуючи в приміщенні постійну температуру з коливаннями +/- 0,5ºС. За рахунок цього можлива більш комфортна і тиха робота пристрою, а також значно знижується енергоспоживання компресора і системи в цілому.
У конструктивному виконанні перші з’явилися кліматичні системи представляли собою моноблоки, які монтувалися в віконний проріз або в отвір в стіні. Сучасний настінний кондиціонер — це спліт-система, що складається з двох блоків:

  • Зовнішній. Цей блок монтується на зовнішній стіні будівлі так, щоб до нього був доступ для проведення ремонту і сервісу — поруч з вікнами, на балконах або лоджіях. У зовнішньому блоці розташовані основні силові складові кондиціонера — компресор, обребрений теплообмінник (конденсатор) і осьовий вентилятор.
  • Внутрішній. Він встановлюється всередині приміщення, включає в себе тихий тангенціальний вентилятор, обребрений теплообмінник (випарник), повітряні фільтри і керуючу електроніку.

Між собою блоки з’єднуються мідними трубками, по яких циркулює холодоагент (фреон), і електричними кабелями. При роботі випарник кондиціонера стає дуже холодним, і при проходженні через нього більш теплого повітря конденсується волога, яку необхідно відводити. Конденсат накопичується в дренажному піддоні внутрішнього блоку і за допомогою дренажного патрубка відводиться на вулицю або в каналізацію.

Ще один різновид кондиціонерів — мульти-спліт. Її принцип роботи такий же, як і у звичайної спліт-системи. Відмінність полягає в можливості приєднати до одного зовнішнього блоку декілька внутрішніх і індивідуально кондиционировать кілька приміщень. Дана система буде найбільш актуальною для тих, кому складно або заборонено розміщувати на зовнішній стіні будівлі більше одного зовнішнього блоку. Блоки настінного типу найбільш популярні для використання в складі мульти-спліт-систем.

Нюанси вибору настінних кондиціонерів для дому

Після прийняття рішення про покупку кондиціонера виникає резонне питання: як його вибрати? На ринку представлено безліч моделей, при цьому характеристики настінних кондиціонерів істотно відрізняються один від одного: потужність, діапазон допустимих температур, габарити, клас енергоефективності, функціонал і інші. Щоб визначитися, необхідно зрозуміти, яку інформацію несе в собі та чи інша характеристика. Розберемося з основними.

Енергоефективність. Чим менше кондиціонеру потрібно електроенергії для вироблення певної потужності (продуктивності), тим вище його енергоефективність. Зазвичай в описі моделі можна побачити показники холодопроизводительности і теплопродуктивності, а також споживану потужність в даних режимах роботи. Клас енергозбереження визначається показниками EER (для режиму охолодження) і COP (для обігріву). Якщо дані коефіцієнти не вказані в описі, їх можна порахувати самостійно: так, EER = номінальна продуктивність в режимі охолодження / споживана потужність пристрою. Для COP розрахунок аналогічний, але для режиму обігріву. Чим вище коефіцієнт, тим краще. Виходячи з цих цифр, пристрій відносять до того чи іншого класу енергоеефектівності — від A (вищий) до G (нижчий). Найбільш енергоефективні кондиціонери мають EER ≥ 3,21 (клас А).

Існує і більш сучасна класифікація енергоефективності кондиціонерів, при якій враховується робота приладу при різних навантаженнях, вуличних температурах і навіть споживання енергії в вимкненому стані (не секрет, що будь-яка електроніка споживає незначну кількість електроенергії, навіть якщо не працює, але включена в розетку). Така класифікація пристроїв називається «сезонної» і виражається відповідно коефіцієнтами сезонного енергозбереження SEER і SCOP (S — seasonal, сезонний). Як правило, дані показники вимірюються виробником в умовах лабораторії, з дотриманням певної методики і за існуючим стандартом. Серед тестованих в більшості своїй найбільш сучасні інверторні кондиціонери, продуктивність компресора яких регулюється і може підлаштовуватися під різні температури і навантаження. Найбільш високий сезонний коефіцієнт присвоюється обладнання має SEER> 8,50 (A +++). Такий високий коефіцієнт мають менше 3% кондиціонерів на ринку, і це найбільш дорогі моделі. Якщо кондиціонер має класифікацію A ++, при якій SEER> 6,10, можна бути впевненим — це хороша і сучасна модель.

Потужність. Від потужності (продуктивності) кондиціонера залежить, чи справиться він з обслуговуванням вашого приміщення. У разі охолодження, приблизний розрахунок можна зробити виходячи з того, що на 10 м2 потрібно близько 1 кВт холодопродуктивності. Але якщо кімната має велике скління, в неї проникає багато сонячних променів, а столи заставлені технікою, що виділяє тепло, — необхідний вам показник потужності буде значно вище. На деяких інтернет-ресурсах є зручні калькулятори для більш точного розрахунку потужності настінного кондиціонера або будь-якого іншого.

Можливість обігріву. Майже у всіх сучасних настінних кондиціонерах, передбачена можливість обігріву приміщення. Функція обігріву буде надзвичайно корисна восени або навесні, коли потрібно підтопити, проте не варто розраховувати, що ця функція зможе замінити систему опалення. Під час сильних морозів, звичайний кондиціонер обігрівати не зможе: він просто вийде з ладу.

Діапазон температури. Ці значення показують, при якій мінімальній і максимальній температурі навколишнього середовища кондиціонер можна експлуатувати. На ці показники особливо важливо звернути увагу, якщо ви плануєте включати кондиціонер на обігрів взимку або на охолодження в умовах дуже спекотного клімату. Великий діапазон робочих температур вимагає складних інженерних рішень і встановлення додаткових датчиків, що впливає на кінцеву ціну пристрою.

Дизайн. Внутрішні блоки настінного спліт-кондиціонерів відрізняються особливою різноманітністю стилістичних рішень в порівнянні з іншими типами кліматичних систем. Різноманіття рішень включає в себе не тільки різні кольорові гами, а й форми, матеріали. Деякі компанії надають клієнту можливість зробити індивідуальний дизайн на замовлення, зробити фарбування внутрішнього блоку, використовувати технологію аквапрінт і багато іншого.

Функціонал. Крім охолодження і обігріву, в сучасних моделях кондиціонерів настінного типу можуть бути передбачені різні корисні функції:

  • вентиляція — в цьому режимі запускається циркуляція повітря без включення компресора і контролю температури;
  • осушення — в процесі роботи відбувається більш інтенсивне видалення вологи з повітря, при цьому зміна температури незначно;
  • турбо режим — робота на максимальній потужності дозволяє досягти заданої температури за короткий час. У інверторних кондиціонерах збільшується швидкість обертання не тільки вентилятора, але і компресора, з переходом на максимальні оберти (частоти) вище номінального значення. Режим високої потужності, як правило, автоматично відключається через 10-15 хвилин після його активації;
  • нічний режим — дана функція може бути реалізована по-різному. Наприклад, в ряді випадків внутрішній блок просто працює з низькою швидкістю обертання вентилятора. У більш просунутих моделях крім зниження рівня шуму можуть відключатися функціональні світлодіоди і дисплеї, а температура може щогодини автоматично підніматися на 1,0-3,0ºС для підвищення комфорту сплячої людини;
  • таймер — дозволяє запрограмувати час включення і виключення кондиціонера. Це може бути зручно в ситуації, коли ви розраховуєте, щоб до вашого приходу з роботи в будинку вже була комфортна температура. У більш дорогих моделях можна складати тижневі графіки і вибирати час включення і виключення з прив’язкою до днів тижня;
  • іонізація повітря — повітря, насичене негативно зарядженими іонами, покращує самопочуття. У ряді моделей дана функція включається окремою кнопкою на пульті управління і реалізується через вбудований у внутрішній блок генератор іонів. В інших — через природну поляризацію повітря, що проходить через спеціальні фільтри. Другий метод, як правило, менш ефективний;
    противірусна або антиаллергенная обробка — режими роботи, які реалізовані і запатентовані деякими виробниками. Як правило, кондиціонери при цьому оснащуються спеціальними фільтрами з активно діючою речовиною;
    самоочищення внутрішнього блоку — функція, що дозволяє осушити і знезаразити внутрішній блок після закінчення роботи. Волога видаляється з поверхні оребрення за допомогою автоматичної сушки;
  • управління через Wi-Fi — після установки програмного забезпечення можна управляти кондиціонером через смартфон або планшет, в тому числі віддалено, через мережу Інтернет.

І це далеко не всі можливості сучасних настінних кондиціонерів. При цьому варто розуміти: чим функциональнее пристрій, тим воно дорожче.

Вартість. Дорогий кондиціонер — це не завжди кращий вибір. Наприклад, значно вплинути на ціну може велика кількість функцій, але якщо ви ними не користуєтеся, навряд чи варто переплачувати. У той же час дешевий кондиціонер невідомого бренду з великим заявленим функціоналом, швидше за все, буде не найвищої якості, а втілення в життя заявлених на папері функцій може виявитися або малоефективним, або взагалі непотрібним.

Підбір кондиціонера — процес індивідуальний. Потрібно оцінити багато факторів: площа приміщення, температуру, свої потреби. Наприклад, якщо ви алергік, то неодмінно варто звернути увагу на моделі зі спеціальними фільтрами для очищення повітря. А якщо у вас чуйний сон, то потрібно орієнтуватися на рівень виробленого кондиціонером шуму і шукати моделі з нічним режимом.

x

Check Also

П’ять правил при виборі ланцюгової електропили

Один з основних інструментів, який повинен бути під рукою у будь-якого власника приватного будинку — ...

Як вибрати шліфувальну машинку

Кутова шліфувальна машинка незамінна під час будівельних робіт в майстерні або ремонту своїми руками в ...

Як вибрати електрорубанок

Красиві двері або вікна з дерева завжди викликають інтерес. А якщо ремонт виконаний своїми руками, ...

Як вибрати штроборіз

Ремонт своїми руками — справа відповідальна і копітка, але приносить масу задоволення: все зроблено на ...

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна пила по дереву — один з інструментів, практично необхідних в домашній майстерні, при ремонті ...

Політика конфіденційності.