Головна » Матеріали для ремонту » Дзеркальна плитка в інтер’єрі: переваги і недоліки

Дзеркальна плитка в інтер’єрі: переваги і недоліки

Переваги використання дзеркал в інтер’єрі дизайнери оцінили вже давно — саме з їх допомогою вони візуально збільшують простір кімнат і саме з їх допомогою вони домагаються максимальної освітленості приміщення природним сонячним світлом.

Дзеркала — річ унікальна, але крихкість цих виробів не завжди дає можливість використовувати їх так, як того хотілося б. Однак ця ситуація вирішилася за допомогою дзеркальної плитки, можливості якої в багато разів перевищують можливості звичайних дзеркал.


Дзеркальна плитка: переваги і недоліки

Переваг у дзеркальної плитки досить багато і виражаються вони не тільки в дизайнерських можливостях — на відміну від стандартних дзеркал, які можуть бути встановлені виключно на підлогу або стелю, матеріал даного типу з успіхом може застосовуватися і для обробки підлоги. Але це ще далеко не всі переваги дзеркальної плитки. Серед основних її переваг можна виділити наступні моменти.

Найголовніше — це безпека. На відміну від дзеркал, виготовлених зі скла, плитка, зроблена зі стандартних матеріалів (кераміка, керамограніт) не розбивається на осколки, які легко можуть травмувати людину. Не в тому сенсі, що вона взагалі не б’ється, а в тому, що вона не така тендітна, як скло, і здатна служити навіть в якості підлогового оздоблювального матеріалу.

Дзеркальна плитка в ванну, можна сказати, є ідеальним варіантом — вона не реагує на вплив сучасної побутової хімії, в результаті чого термін її служби в цьому приміщенні може обчислюватися десятками років. За дзеркальною плиткою дуже легко доглядати — її гладка поверхня відмінно очищається за допомогою звичайної губки.

Ну і, природно, описані вище дизайнерські можливості, до яких можна віднести і візуальне збільшення обсягу приміщення, і велика кількість природного світла (у ванній кімнаті з вікном така плитка буде працювати, як то кажуть, по максимуму), і, звичайно ж, це незвичайний декор .

Що ж стосується недоліків даного оздоблювального матеріалу, то виділити їх можна не так вже й багато, зокрема, мова йде про обробку дзеркальною плиткою. Від великої кількості вологи у ванній кімнаті з плином часу дзеркало темніє і набуває чорнуватий відтінок — вирішується цей момент за допомогою якісної вентиляції.

Також такий обробної плитці притаманні всі недоліки, характерні для будь-якого виду кахлю — і ті і інші можуть розбитися в процесі транспортування, те ж саме може статися і в результаті неякісної укладання. Загалом, все як і зі звичайним, звичним для всіх кахлем.

Різновиди і особливості дзеркальної плитки

Як і говорилося вище, різновидів цього матеріалу не дуже багато. Класифікувати таку обробку можна всього за кількома ознаками, найголовнішим з яких є матеріал основи — існує як скляна дзеркальна плитка, так і звичайна кераміка з особливим видом поліровки. Якщо не брати до уваги цю відмінність, то класифікувати дзеркальну плитку можна за такими ознаками.

  • За ступенем обробки граней. Тут є всього два варіанти — це дзеркальна плитка з фацетом і без нього.

Що таке фацет? Говорячи зрозумілим для нашої людини мовою, це фаска — межі заточені під кутом. Зробити їх в домашніх умовах не вийде — процес їх створення вимагає наявності спеціального обладнання. Як правило, вартість плитки з фацетом набагато вище, ніж вартість аналогічних виробів з рівними гранями.

  • Також дзеркальна плитка може відрізнятися один від одного своїми розмірами — у продажу можна знайти і плитку стандартних розмірів (наприклад, 20 на 40мм), і мозаїку, і плитку нестандартних розмірів. Дзеркальна плитка мозаїка є відмінним рішенням, що дозволяє зробити зонування приміщення ванної кімнати — в поєднанні з іншим кахлем вона творить справжні чудеса!

Додатково необхідно зазначити і той факт, що плитка подібного типу може бути як повністю дзеркальною, так і мати на своїй поверхні будь-якої малюнок. Сам по собі малюнок може бути завдано на дзеркальну поверхню, або сам буває дзеркальним і завдано на звичайну емаль. Останній варіант назвати дзеркальною плиткою можна хіба що з натяжкою.

По призначенню. Існує дзеркальна плитка для стін, підлоги і стельовий дзеркальна плитка, яка з описуваних в цій статті оздоблювальним матеріалом нічого спільного не має — це до того, що не варто плутати матеріали. По суті, на стелю може бути покладена та ж плитка, що застосовується для обробки стін. За фактом виходить, що ми маємо всього два підвиди — дзеркальна плитка для підлоги і плитка для стін. Різниця між ними полягає в міцності і здатності витримувати навантаження.

x

Check Also

Рідке скло

Старовинний канцелярський клей, схоже, вже забутий, але ця нова речовина на нього схожа, хоча краща ...

Як правильно підібрати герметики, різновиди та відмінності

У багатьох під час ремонту приміщень настає такий етап, коли утворилися стики треба герметизувати, щоб ...

Використання термодерева в будинку та його переваги

Технологія паростабілізаціі — сучасна технологія, яка використовує природну термохімічну реакцію і перенасичену водяну пару при ...

Гумова фарба

Капітальний та косметичний ремонт будь-яких будівель і споруд вимагає багато фізичних зусиль і фінансових витрат, ...

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

утеплення пластмігран

Утеплювачі для стін зовні: пластмігран, піноскло і рідка кераміка

Додаткова теплоізоляція стін будинку стає необхідністю через постійне зростання вартості енергії. Нові матеріали (утеплювачі для ...