Гумова фарба

Капітальний та косметичний ремонт будь-яких будівель і споруд вимагає багато фізичних зусиль і фінансових витрат, тому власники об’єктів намагаються підібрати для такої роботи матеріали, що володіють самим довгим терміном служби. І це в повній мірі може забезпечити гумова фарба, що застосовується, як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.


Призначення гумової фарби

Гумова фарба виробляється на основі акрилового полімеру, в її склад не входять органічні розчинники і тому вона вважається найбезпечнішою для здоров’я. Фарба не пахне, не горить, має високу зносостійкість, не змінює свого кольору. Найголовніше властивість гумової фарби це її розтяжність, тобто вона не потріскається, якщо, наприклад, покриті нею листи заліза гнути або згортати. Така характеристика складу фарби дозволяє робити ремонт зовнішніх стін дерев’яного будинку, не чекаючи його усадки. Компоненти фарби стійкі до перепадів температур, тому вона може використовуватися в широкому температурному діапазоні. Гумова фарба водонепроникна, легко наноситься і швидко сохне. Фарба захищає дерев’яні поверхні від проникнення вологи, тим самим не дозволяє розвиватися в них грибків і плісняви. У той же час вона має мембранними властивостями, тобто дозволяє пофарбованої матеріалу дихати. Покриті фарбою металеві поверхні стають стійкими до корозійних змін — на них не утворюється іржа. Ще одна важлива властивість фарби на акриловій основі її анти ковзаючий ефект, така характеристика дозволяє використовувати її для покриття підлог в установах з великою прохідністю.

Будівництво промислових об’єктів і громадських будівель з використанням гумової фарби дозволяє заощадити фінансові кошти, так як такий матеріал досить зносостійкий і ремонт може не проводитися до десятка років. При відставанні фарби з будь-якої ділянки досить покрити дефект новим шаром, дати йому просохнути протягом 30 хвилин і поверхня знову буде готова до використання. Ремонт фасаду будівлі з використанням гумової фарби проводиться за найкоротший проміжок часу. Гумова фарба заповнює всі тріщини, вирівнює верхній шар, забезпечуючи ідеальний зовнішній вигляд. Зовнішній вигляд фарби не змінюється при температурі до 150 градусів, тобто вона не темніє, не відстає від поверхні.

Область застосування гумової фарби

Універсальність властивостей гумової фарби дозволяють робити з її застосуванням ремонт і будівництво будь-яких промислових і житлових будівель. Вона використовується для покриття, дерева, пластика, гіпсу, оцинкованого і не оцинкованого заліза, бетону. Відсутність запаху і токсичних речовин дозволяє робити ремонт внутрішніх приміщень в холодну пору року, не відкриваючи вікна. Гумова фарба застосовується для покриття внутрішніх стінок басейну, доріжок корту, тротуарної плитки, будь-якого покрівельного матеріалу.

Безпека компонентів фарби дозволяє з її використанням провести будівництво дитячих майданчиків — пофарбувати будиночки, гойдалки, пісочниці. Анти ковзаючі властивості фарби широко використовуються для покриття похилих поверхонь в підземних парковках.

Спосіб використання гумової фарби

Гумова фарба легко наноситься і не вимагає особливих підготовчих робіт перед нанесенням. Ремонт поверхонь слід почати з їх очищення від старих шарів покриття, де потрібно використовуючи розчинники. З підготовлених стін прибирається сміття, при необхідності гумову фарбу можна наносити на сирий матеріал, при висиханні її властивості не зміняться. Для роботи можна взяти як кисті, так і валики, великі площі найкраще покривати з використанням фарбопульта. Перед роботою необхідно провести контрольне фарбування невеликої ділянки. Цим самим можна оцінити колір, густоту фарби, період висихання. При необхідності гумова фарба розводиться звичайною водою до потрібної консистенції.

Гумову фарбу найкраще наносити в кілька тонких шарів, ніж в один товстий, таким способом ще більше підвищується її зносостійкість. Будівництво об’єктів з пористих матеріалів вимагає попереднього грунтування. Грунтовка забезпечує меншу витрату фарби і подовження терміну її служби.

Гумова фарба може оброблятися будь-якими миючими розчинами або антисептиками, але перед їх першим застосуванням бажано витримати тижневий термін після висихання поверхонь.

x

Check Also

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

утеплення пластмігран

Утеплювачі для стін зовні: пластмігран, піноскло і рідка кераміка

Додаткова теплоізоляція стін будинку стає необхідністю через постійне зростання вартості енергії. Нові матеріали (утеплювачі для ...

витяжка для кухні

Як вибрати витяжку для кухні

Простій вентиляції, вбудованій в наших житлових квартирах, навіть самої новітньої або щойно відремонтованій неможливо впоратися ...