Головна » Матеріали для ремонту » Замінник бетону перевершує характеристики міцності спіненого бетонів

Замінник бетону перевершує характеристики міцності спіненого бетонів

Замінник бетону дозволяє отримати композитний склад, який при своїй мінімальній щільності в рази перевершує характеристики міцності сучасних спінених бетонів.
Одвічна проблема будівництва в приватних секторах — неможливість заливки бетону при негативних температурах. Якщо на вулиці дуже холодно і розчин замерзає раніше, ніж встигає застигнути, ні про яку міцності не може бути й мови. Саме з цієї причини навіть заливка основи стовпів паркану перетворюється в довгобуд. Але, як виявилося, вихід є. На зміну звичним будівельним матеріалам прийшов замінник бетону, що не боїться низьких температур. Про нього і піде мова в сьогоднішній статті.


Що собою являє замінник бетону

Замінник бетону — це композит, що складається з окремо упакованих компонентів (основа і затверджувач). При змішуванні активні речовини вступають в реакцію і досить швидко тверднуть, при цьому, склад збільшується в розмірах до 15 разів. Схоплюється суміш протягом 5 хвилин, а повне затвердіння наступає через годину.

Якщо говорити про міцність замінника бетону, то він навіть перевершує звичний всім будівельний матеріал.

Область застосування двокомпонентного складу досить широка, однак і тут є певні рамки. Найчастіше замінник бетону використовується для зміцнення стовпів огорожі, вертикальних і горизонтальних опор легких конструкцій (альтанки, навіси), установки дорожніх знаків або шлагбаумів. А ось для несучих конструкцій житлових будівель подібний матеріал не підійде. Доведеться використовувати вже звичний бетон на основі цементу.

Технології замішування складу можуть відрізнятися, в залежності від виробника і різновиду матеріалу. Більш звичні двокомпонентні склади замішуються в окремій ємності за допомогою міксера. Тут слід робити все дуже швидко. Після початку змішування, протягом 45 сек — 1 хв компоненти вступають в реакцію, в результаті, склад починає збільшуватися в обсягах. Тому не варто відразу замішувати велику кількість матеріалу.

При середніх розмірах лунки під стовп, на неї досить 0,5 л складу, а значить, змішування більше 1-2 л може призвести до того, що майстер просто не встигне розподілити замінник бетону по стовпах. Максимального об’єму склад досягає через 4 хвилини, а вже через 5 хв повністю застигає.

Другий варіант замінника бетону не вимагає замішування. Реакція починається відразу після розкриття пакета від взаємодії з повітрям. В іншому при роботі з таким складом відмінностей від попереднього варіанта немає.

Чим можна замінити бетон: виробники, марки, склад

Серед виробників подібного композитного будівельного матеріалу найбільш відомими вважаються Hilst і Fast 2k. Трохи меншою популярністю користується Quikset, однак це не привід, щоб обійти його своєю увагою, а тому варто розглянути ці склади більш докладно. Попутно ознайомимося і з думкою споживачів, яке виражається у відгуках, зібраних в мережі інтернет.

Замінник бетону «Hilst»: характеристики, марки складів

Цей матеріал вважається найбільш популярним. Випускається 3 основних марки замінника бетону Hilst: Standart, Profi і Expert. По суті, це абсолютно ідентичні матеріали, що відрізняються лише об’ємом, який становить 1, 10 і 40 л відповідно.

Склад необхідно замішати протягом 30 секунд, а через 45 сек, вже починається хімічна реакція. Повного розширення матеріал досягає через 3 хв, після чого починає застигати. Після 5 хвилин досягається 80% міцності. Для того, щоб замінник бетону Hilst набрав всі 100% міцності потрібно 3 години. На стиснення такий склад витримує навантаження 660 кПа. Для легких конструкцій такої міцності цілком достатньо.

Перечитавши безліч відгуків про заміннику бетону «Хіллс», не вдалося знайти жодної згадки про недоліки цієї суміші, крім трохи завищеної вартісті. Однак про це теж можна посперечатися, адже розширюється такий склад дуже сильно. Наприклад, «Стандарт» об’ємом 1 л зможе замінити 40 кг сухої будівельної суміші.

А ось про достоїнства, користувачі говорять дуже багато. Серед них не тільки можливість заливки при негативних (до -25 º С) температурах, а і висока швидкість застигання,  діелектричні властивості, простота укладання, наявність прекрасних гідрофобних якостей і високий рівень адгезії.

Експлуатаційні характеристики замінника бетону «Fast 2k»

Основною відмінністю замінника бетону Fast 2k, судячи з відгуків, є те, що для змішування компонентів не потрібно застосування міксера. Складові частини суміші знаходяться в спеціальних пакетах, між якими є перегородка. Після зняття спеціальної пластини, перетискають пакети з активними речовинами і запобігає їх зіткнення, залишиться лише розбовтати суміш, перемішуючи її протягом 30 секунд, після чого, розкрити пакет і розлити вміст по лунках.

Експлуатаційні характеристики замінника бетону «Fast 2k» трохи краще попереднього складу. Повністю збільшився з 1 л складу займає обсяг 20 л, межа міцності на стиск складе 680 кПа, а 100% висихання настає вже через 2 години.

На закінчення

Ніхто не сперечається, що повністю замінити бетон на основі цементу, монтажна маса подібного типу не зможе. Але в деяких випадках така суміш зможе зменшити час і трудовитрати при фіксації окремих елементів. З огляду на невисоку вартість, можна з упевненістю сказати, що популярність замінників бетону буде продовжувати рости. І якщо хтось вирішив спробувати скористатися таким складом, то це дуже правильно. Головне — чітко дотримуватися інструкції по застосуванню, не відходячи від рекомендацій виробника.

x

Check Also

Рідке скло

Старовинний канцелярський клей, схоже, вже забутий, але ця нова речовина на нього схожа, хоча краща ...

Як правильно підібрати герметики, різновиди та відмінності

У багатьох під час ремонту приміщень настає такий етап, коли утворилися стики треба герметизувати, щоб ...

Використання термодерева в будинку та його переваги

Технологія паростабілізаціі — сучасна технологія, яка використовує природну термохімічну реакцію і перенасичену водяну пару при ...

Гумова фарба

Капітальний та косметичний ремонт будь-яких будівель і споруд вимагає багато фізичних зусиль і фінансових витрат, ...

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

утеплення пластмігран

Утеплювачі для стін зовні: пластмігран, піноскло і рідка кераміка

Додаткова теплоізоляція стін будинку стає необхідністю через постійне зростання вартості енергії. Нові матеріали (утеплювачі для ...