Головна » Новинки будівельних технологій » Біоцегла — технологія виготовлення

Біоцегла — технологія виготовлення

До 30% твердих біологічних відходів заповнюють звалища, а будівельна індустрія щороку викопує 3 млрд кубометрів глинистих ґрунтів для виготовлення цегли. Дослідники з Університету Мельбурна вирішили відразу дві проблеми, створивши біоцеглу, яка дешевше у виробництві, ніж звичайна.


Очистити вигрібні ями, одночасно зробивши будівельну галузь набагато більш екологічно стійкою — ось сенс цегли з додаванням твердих біологічних відходів. Досягнення дослідників з австралійського RMIT в тому, що вони розробили технологію більш економну, ніж виготовлення звичайної цегли з глини.

Щороку будівельній індустрії по всьому світу потрібно 1,5 трлн цегли, для чого з кар’єрів добувають близько 3 млрд кубометрів глинистих ґрунтів. Але робити це зовсім необов’язково, впевнений професор Аббас Мохаджерані. Жителі США, Європи та Австралії виробляють мільйони тонн відходів, які можна використовувати.

Біоцегла, дешевше у виробництві, ніж звичайна і у неї краще теплоізоляція
За його оцінкою, близько 5 млн тонн біовідходів щорічно потрапляють в вигрібні ями по всьому світу. «Їх використання для виготовлення цегли вирішить серйозні проблеми. Це практично і на благо навколишнього середовища », — підкреслює він.

А ще — дуже дешево, як показали дослідження його команди. Дослідники навчилися обпалювати цеглу з різною часткою додавання біовідходів — від 10 до 25%. При додаванні 25% відходів цеглини обпікаються з витратами енергії на рівні 48% від звичайної технології.

Органіка вигорає, і блоки виходять більш пористими, а це значить, що у них ще й краще теплоізоляція. Мохаджерані, втім, вказує, що тверді відходи можуть бути різними за складом в різних регіонах і закликає продовжити дослідження. Екологічний аудит пропонованої їм технології підтвердив її вигоду для планети.