Головна » Новинки будівельних технологій » Сонячні батареї зможуть генерувати електроенергію від снігу

Сонячні батареї зможуть генерувати електроенергію від снігу

Сонячні батареї активно використовуються у віддалених куточках планети для вироблення електроенергії, і для їх ефективної роботи необхідно, щоб поверхня панелей постійно була відкритою. На жаль, в засніжених регіонах уберегтися від цього неможливо — сніговий покрив швидко і легко лягає по всьому периметру панелей, перекриваючи сонячне світло.


Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі частково вирішили цю проблему, створивши додаткову панель, яка виробляє електрику взаємодії безпосередньо з випавшим снігом.

Дослідники називають своє дітище «трибоелектричних наногенератор», або Snow TENG. Як зрозуміло з назви, панель виробляє електрику завдяки трибоелектричному ефекту, коли електричні заряди виникають в ході тертя одних заряджених частинок з іншими. У випадку з пристроєм Snow TENG, позитивно зарядженим об’єктом виступає сніг, а негативним — нанесений на поверхню панелей силікон, приєднаний до електродів.

Панель Snow TENG можна надрукувати на 3D-принтері і інтегрувати в будь-які сонячні панелі, щоб вони могли продовжувати виробляти енергію навіть при сильному снігопаді. На жаль, вироблюваної від снігу енергії не вистачає для підтримки роботи великих пристроїв — питома потужність генератора дорівнює 0,2 мВт на квадратний метр. Однак, цієї енергії цілком вистачає для живлення датчиків погоди.

Раніше статична енергія використовувалася для вироблення енергії від рухів пальців по сенсорному екрану і навіть того, що крокує по підлозі. Також раніше була створена сонячна батарея, яка виробляє енергію при скочуванні по її панелям крапель дощу. Ці пристрої поки не застосовуються в широких масштабах, і доля Snow TENG поки теж залишається під питанням.

x

Check Also

Бездротова електродриль для робіт в воді

Бездротова електродриль Nemo, створена спеціально для робіт в воді на глибині до 50 м Вперше ...

Сонячні панелі з PET-плівки

Сонячні панелі з PET-плівки створили в Австралії. Їх виготовляють шляхом друку електронного чорнила на прозорий ...

Каска віртуальної реальності для будівельників

На допомогу архітекторам, будівельникам і інженерам розроблена дивовижна будівельна каска, оснащена функціею віртуальної реальності. Якщо ...

Біоцегла — технологія виготовлення

До 30% твердих біологічних відходів заповнюють звалища, а будівельна індустрія щороку викопує 3 млрд кубометрів ...