Головна » Опалення » Що таке мікатермічний обігрівач, і як він працює?
мікатермічний обігрівач

Що таке мікатермічний обігрівач, і як він працює?

Такий тип обігрівача цілком відповідає нашим запитам. При компактних розмірах він досить ефективний в роботі, при відносно невеликому споживанні електроенергії мікатерміческій обігрівач має високий коефіцієнт корисної дії. Це якісна новинка в середовищі опалення приміщень, яка припала до душі багатьом. Перспективне майбутнє цьому приладу гарантовано забезпечено. Основа всіх мікатерміческіх обігрівачів складається з неметалічних нагрівальних пластин, які були розроблені за унікальною технологією. Згідно з новою концепцією, яка почала вперше застосовуватися в медицині і космонавтиці, лежать пластини, які покриті тонким шаром слюди.


Принцип роботи мікатермічного обігрівача

Якщо опустити всі висловлювання про використання у виробах космічних технологій і прибрати іншу рекламу, то, по завіреннях виробників, мікатермічний обігрівач — це електричний прилад, який виділяє тепло за допомогою інфрачервоного випромінювання. А точніше, частка променистої складової в цьому теплі — близько 80%, конвективного — всього 20%. Ефект досягається за рахунок нагрівальної пластини, ізольованою по боках шарами слюди. Технологія виготовлення такого нагрівального елементу іменується Micatherm, звідси пішла і назва самих апаратів.

Для довідки. Слюда — це мінерал, що володіє властивістю відмінного електричного ізолятора, при цьому має гарну теплопровідність.

Нагрівач у вигляді пластини, ізольований слюдою, поміщений в металевий корпус з гратами, яка, за словами виробника, не заважає проходженню інфрачервоних променів. Оскільки пластина випромінює в обидві сторони, то більшість нагрівачів має 2 решітки і діє в двох напрямках. Як відомо, інфрачервоне випромінювання при попаданні на предмети і поверхні в зоні дії нагріває їх. А вже потім від цих поверхонь прогрівається повітря кімнати, це і є принцип дії мікатермічних обігрівачів.

Згодом з метою направити потік випромінювання в одну сторону до існуючого «сендвіч» з металевого нагрівального елементу і слюдяних пластин були додані ще 2 шари. Вони складаються з оксидів декількох металів, перший грає роль відбивача тепла, другий — концентратора. Завдяки цьому з’явилися обігрівачі односторонні і в настінному виконанні. В основній масі форма приладу — плоска, хоча існують і різні оригінальні моделі, наприклад, трубчастий мікатерміческій інфрачервоний обігрівач у вигляді циліндра.

Плюси і мінуси мікатермічного обігрівача

Щоб тверезо оцінити реальні переваги і недоліки розглянутих мікатермічних приладів, розділимо їх на 2 частини. Спочатку перерахуємо ті, що декларують виробники, а потім викладемо відгуки користувачів. Отже, по завіреннях торгових представників, мікатермічний інфрачервоний обігрівач володіє такими перевагами:

  • апарат не витрачає час і енергію на розігрів самого себе і відразу передає тепло предметів, що знаходяться в кімнаті;
  • відрізняється малою вагою;
  • температура нагрівача становить всього 60 ºС, обпектися неможливо;
  • прилад витрачає на 30% менше електроенергії, ніж інші види обігрівачів, в тому числі і масляні;
  • нагрівальний елемент не сушить повітря і не спалює кисень у приміщенні;
  • відсутність шуму.

За відгуками користувачів на форумах, потік тепла від обігрівача відчувається людиною, якщо нерухомо перебувати в зоні дії випромінювання досить тривалий час. Відразу після включення тепло не відчувається. Що стосується невеликої маси, то це дійсно зручно, прилади можна використовувати як настінні і навіть обігрівачі. Істинну температуру нагрівального елементу виміряти важко. Однак, якщо докласти руку до металевого корпусу, то її можна без праці протримати деякий час. Це означає, що температура поверхні становить не більше 50 ºС і не загрожує опіками. Твердження про економію 30% електроенергії в порівнянні з конвекторами і більш високому ККД не мають під собою ніяких підстав. Кожен електричний нагрівач — це ефективний перетворювач електроенергії в теплоту, ККД будь-якого з них досягає 98-99%. Тобто, витрачений кількість електричної енергії практично повністю перетворюється в теплову. Два обігрівача різних типів однієї і тієї ж потужності виділять однакову кількість теплоти.

За спостереженнями домовласників, над верхньою решіткою обігрівача рукою відчувається вихідний теплий потік повітря. А це означає, що принцип роботи мікатерміческого обігрівача — швидше змішаний, різниця між частками інфрачервоного випромінювання і конвекції не така велика, як це декларується. Про спалюванні кисню і говорити нічого: все сучасні електрообігрівачі робляться з урахуванням санітарних вимог, крім найпримітивніших спіральних тепловентиляторів.

Загальновизнані недоліки обігрівача полягають в наступному:

  • зниження щільності потоку випромінювання з відстанню, чим далі від приладу, тим менше відчувається тепло;
  • поза зоною дії приладу прогріву кімнати не відбувається;
  • крізь ґрати у нутрощі обігрівача проникає пил, який прибрати неможливо;
  • відносно висока ціна.

Мікатермічний обігрівач або конвектор?

У більшості випадків робота того чи іншого обігрівача сприймається користувачами суб’єктивно. Комусь до душі саме інфрачервоний спосіб опалення мікатермічним приладом, а конвекційний обігрівач викликає у таких людей головний біль, відчуття сухості повітря і так далі. Інші відчувають сторонні неприємні запахи від інфрачервоних нагрівачів і незадоволені вибірковим прогревом простору кімнати. Якщо по сприйняттю кожен робить для свого комфорту вибір самостійно, то з приводу ефективності до мікатермічних обігрівачів є питання. Перевірено на практиці, що всупереч всім твердженням виробників конвектор або тепловентилятор швидше прогріє приміщення в цілому, ніж мікатермічний апарат такої ж потужності. Плюс більш висока вартість виробу. За його користувачів, ці недоліки змушують їх робити вибір на користь конвекторів або звичайних масляних обігрівачів.

Для довідки. Масляний обігрівач не так далекий від мікатермічного, як може здатися. Включений на повну потужність, він нагрівається до температури вище 60 ºС, а значить, інтенсивно випромінює в інфрачервоному діапазоні. Виходить, що принцип роботи масляного радіатора теж змішаний, тільки співвідношення променевої і конвективної складової інше, приблизно 50 на 50%.

Висновок

Як засіб обігріву приміщень мікатерміческій обігрівач має право на життя, досить багато домовласників сприймають його краще, ніж традиційні обігрівачі. Але переважна більшість все ж не прагне їх купувати, а користується іншими засобами. Тому даний вид електричних нагрівачів не отримав занадто велику популярність.

x

Check Also

Різновиди альтернативних систем опалення

Закупівля пального для обігріву житла і оплата комунальних послуг за опалення є основною статтею витрат ...

Електрокотли для опалення приватного будинку

У багатьох заміських будинках, господарі встановлюють автономну систему опалення. Серцем такої системи є опалювальний котел. ...

Застосування сонячних батарей для опалення будинку

Сонячні батареї для опалення будинку — реальний і ефективно працюючий варіант. Це прекрасна можливість не ...

Полікристалічні і монокристалічні сонячні панелі — яка між ними різниця

Прагнучи заощадити сімейний бюджет, багато людей звертаються до альтернативних джерел енергії. Одним з таких джерел ...

який газовий котел вибрати

Як вибрати газовий котел

У холодний період року єдиним варіантом обігріву будівлі може стати якісний газовий котел, який буде ...