Головна » Опалення » Робота сонячних батарей взимку, і способи збільшення їх продуктивності
сонячні батареї

Робота сонячних батарей взимку, і способи збільшення їх продуктивності

Сонячні панелі вже давно міцно увійшли в життя багатьох споживачів, незважаючи на те, що ціна на них як і раніше залишається досить високою. Однак таке екологічно чисте альтернативне джерело енергії є величезним досягненням. Тим більше, останнім часом з’явилося багато вдосконалених конструкцій, продуктивність яких на порядок вище, ніж у перших акумуляторів. Багатьох цікавить питання про те, чи можна використовувати сонячні батареї взимку, як працюють панелі в умовах холоду і наскільки знижується їх ефективність.


Світло, а не тепло

Перше, що слід зрозуміти — низькі температури впливають по-різному на ту чи іншу геліосистему. Багато людей вважають, що якщо на дворі стоїть спекотне і сонячне літо, геліоаккумулятори працюють максимально ефективно. Але така думка є помилковою.
Для того щоб перетворювати енергію Сонця в електричну, геліосистема, перш за все, потребує світлі, а не в теплі. До речі, чим вище температура повітря, тим продуктивність панелей нижче, так як при нагріванні завжди втрачається певна кількість енергії. Отже, оптимальні умови для високої продуктивності панелей — яскраве сонце, але прохолодна погода, або взагалі низький рівень температури. Безумовно, якщо стоїть похмура погода, робота системи буде менш ефективною. Але якщо всі частини конструкції функціонують згідно з визначеними розрахунками і технічних рішень, вона завжди буде встигати заряджатися від Сонця протягом доби. Коли Сонце розташовується низько, панелі отримують менше енергії. Адже в такому разі атмосфера є для них більш складною перешкодою, ніж під час високого розташування світила над горизонтом. Оскільки взимку воно завжди знаходиться низько, а доба стае короткою, кількість енергії значно зменшується. Тому взимку так важливий кут нахилу панелей.
Сонячна батарея взимку значно втрачає свою продуктивність. Як правило, вона стає від 2 до 8 разів менше, в залежності від того, в якому регіоні розташовується конструкція.  Щоб збільшити їх ефективність, можна встановити елементи, які мають максимальну площу. Чим більше світла збирає панель, тим більше електроенергії для обігріву виробляє система.

Особливості роботи в умовах холоду

Якщо мова йде про фотоелектричні елементи, енергію вони виробляють і в зимовий час. Те ж питання можна віднести і до сонячних колекторів. Одна з їхніх основних завдань — нагрів води. Чи будуть функціонувати сонячні батареї взимку, як працюють колектори в умовах холодів і морозів? Звичайно, енергії ми отримаємо набагато менше — через великі теплові втрати як в самому колекторі, так і в його трубах, які забезпечують його з’єднання з акумуляторним баком. І якщо влітку можна отримати до 90% енергії, необхідної для гарячого водопостачання, взимку ця цифра падає до 25%. При експлуатації колектора необхідно контролювати, щоб трубки, через які надходить рідина, не замерзали. Насправді такий колектор здатний нагріти воду до + 10-15 ° С і в мороз до мінус 30 ° С, а подальше нагрівання вже робиться за допомогою інших агрегатів. При проживанні в регіонах з м’якою, але сніжною зимою також потрібно стежити за тим, щоб панелі не було занесено снігом. В іншому випадку, вони не зможуть працювати взагалі.
Саме тому найчастіше їх установка здійснюється тільки вертикально і на тому місці, де присутній сильний вітер. Невеликі обсяги снігу можна зчищати звичайної щіткою. З метою зменшення тепловтрат акумуляторні баки, з’єднані з колектором, рекомендується встановлювати в теплому приміщенні. Таким чином, втрачати енергію система буде тільки в трубах, які знаходяться зовні. Важливо мати на увазі, що вони обов’язково потребують утеплювачі. Це допоможе зберегти ще більше тепла, що надходить в будинок.

Оптимізація функцій геліосистем в зимовий час

Існує кілька способів, які дозволяють зробити роботу геліосистем більш ефективною. Крім того, призначення деяких з них — полегшити власнику догляд за панелями. Наприклад, канадські фахівці розробили спеціальний метод, дія якого грунтується на силі вітру. Конструкція включає в себе чотири сонячні панелі і спеціальний пристрій, що підсилює потік повітря. Такий винахід отримало назву «ефекту Вентурі». Принцип його роботи полягає в тому, що падаючий сніг просто здувається з батарей сильним потоком повітря. Однак якщо система встановлена ​​в зонах з відсутністю вітрів, такий метод працювати, на жаль, не буде. Оптимізація роботи геліосистем в різні пори року включає в себе і зміна кута нахилу сонячної панелі або колектора — в залежності від висоти Сонця над горизонтом. Існують розробки, завдяки яким є можливість змінювати нахил від 15 до 30 і від 30 до 70 градусов.Также є і ефективні системи стеження за Сонцем, що працюють протягом дня і змінюють кут нахилу елементів у міру зміни положення світила. Звичайно, подібні конструкції коштують недешево, і можливість вбудувати їх в уже наявну систему є не завжди.

Чи можливо повноцінне забезпечення енергією і теплом взимку

Сонячні батареї не здатні повністю забезпечити власника енергією і теплом в холодну пору року. Однак частково вони можуть допомогти заощадити витрати на електрику. Розраховувати на повноцінне електропостачання з їх допомогою не можна. Але вони з лишком можуть окупити свою вартість протягом найближчих десяти років. Однак перед тим, як серйозно задуматися над придбанням сонячних панелей, слід вивчити як специфіку їх роботи в різні пори року, так і особливості їх влаштування.

x

Check Also

Електричний котел для опалення приватного будинку: тонкощі вибору

Кількість бажаючих перебратися з багатоквартирних будинків в приватні котеджі з кожним роком зростає. Однак багато ...

Утеплення дерев’яного будинку

Дерево — це один з кращих екологічно чистих матеріалів для будівництва будинку. Дізнаємося, як правильно ...

«Канадський колодязь» — використання тепла землі для опалення взимку і охолодження влітку

Принцип його роботи гранично простий — поруч з будинком, під землею прокладаються труби на глибині ...

Як не залежати від газу — теплові насоси для опалення та гарячого водопостачання

Тепловий насос — це прилад, який працює за принципом сучасного холодильника. У його системі циркулює ...

Типи радіаторів для опалення будинку

Сьогодні в квартирах і приватних будинки в системі опалення найчастіше використовуються радіатори (батареї). Оскільки різновидів ...

Різновиди альтернативних систем опалення

Закупівля пального для обігріву житла і оплата комунальних послуг за опалення є основною статтею витрат ...