Головна » Опалення » Утеплення дерев’яного будинку

Утеплення дерев’яного будинку

Дерево — це один з кращих екологічно чистих матеріалів для будівництва будинку. Дізнаємося, як правильно утеплити будинок з бруса і колод.
Дерев’яні будинки гарні самі по собі, зазвичай власники не бажають приховувати такий фасад. Однак найчастіше виникає необхідність утеплити будинок з бруса і колод, щоб створити комфортну атмосферу і заощадити на опаленні.
Найчастіше причиною, по якій виникає необхідність утеплити стіни дерев’яного будинку, є недостатня товщина стін і знос самої конструкції.Згідно теплової захисту будівель, товщина масивних стін будинку повинна бути не менше 30 сантиметрів. Тобто і брус, і колоди повинні бути досить великої товщини.
Крім того, в будинку з бруса завжди будуть щілини! У разі використання якісного клеєного бруса загальна площа щілин буде порівнянна з відкритою кватиркою, що не є критично. А ось, якщо будинок побудований зі звичайного профільованого бруса, то площа всіх щілин вже зрівняється з розкритим вікном. Чи можна буде прогріти такий будинок? Так, але ненадовго. Витрати на опалення зростуть.

У дерев’яному будинку головною проблемою стануть стики між колодами. У перші роки будинок буде давати усадку, щілини можуть розкритися. Так, ви забили щілини патлею. Але вам доведеться повторити цей процес знову. І, швидше за все, через рік знову. Щоб не займатися цим постійно, власники іноді вирішуються на ґрунтовне утеплення стін.

Утеплення дерев’яного будинку, помилки які допускають

В цілому, за словами фахівців, щорічна забивка стиків між колодами і герметизація щілин будинку з бруса можуть замінити використання суцільного шару утеплювача. Але це якщо у вас стіни достатньої товщини. І деревина ще не зносилася. Наполегливо радимо використовувати тепловізор, щоб виявляти проблемні місця і не ремонтувати весь фасад цілком.

Отже, причини в необхідності утеплити дерев’яний будинок ми з’ясували. Тепер поговоримо про те, які помилки найчастіше допускаються в процесі цієї роботи.

Помилка перша. Приступити до утеплення стін, які вражені жучками, грибком, просто ще не висохли. Подумайте самі, ви закриєте доступ до деревини, під утеплювачем вологість збережеться, грибок буде себе відмінно відчувати. Обов’язково перед утепленням стін обстежте їх, замініть фрагменти колод, які підгнили, при необхідності встановіть нові нижні вінці.

Всі стіни потрібно обробити антисептиками, для вірності два рази! А потім почекати, поки деревина висохне. Так що утеплювати дерев’яний будинок найкраще в кінці літа або початку осені, попередньо провівши ремонт, обробку і просушування.

Помилка друга. Вибрати неправильний утеплювач. Пінополістирол сьогодні дуже популярний. Але, за словами фахівців, деревина з синтетичними матеріалами категорично не дружить! Дуже бажано для утеплення дерев’яного будинку вибрати натуральні, «дихаючі» матеріали. Ідеально підходить мінеральна і базальтова вата. А пінополістиролом можна утеплити цоколь, фундамент, тільки тут в даному випадку він буде доречний.

Помилка третя. Для утеплення фасаду не можна вибирати матеріал в рулонах і м’яких матах! На вертикальній поверхні з часом вони просто сповзуть, провиснуть, з’являться щілини — «містки холоду». Купуйте мінеральну, базальтову вату в щільних плитах, жорстких матах, які будуть зберігати форму на стіні довгі роки. Рулонні матеріали підходять виключно для утеплення горизонтальних поверхонь.

Помилка четверта. Недбале ставлення до утеплювача. Розпаковувати плити мінеральної вати потрібно під навісом або в самому будинку. Промокнуть — втратять свої властивості. Потім, коли утеплювач вже на фасаді, слід максимально швидко перейти до його облицювання, щоб не потрапив під косі літні дощі.

Помилка п’ята. Порушення технології «пирога» утепленого фасаду і занадто тонкий шар утеплювача. Що стосується товщини утеплювача, то для південних регіонів буде досить одного шару завтовшки в 5 сантиметрів, для центральних регіонів нашої країни — два шари, тобто 10 сантиметрів, а ось для північних слід взяти вже три шари, товщиною 15 сантиметрів. Це правило стосується і дерев’яних будинків, і будинків з бруса.

Що стосується «пирога», то необхідно строго дотримуватися наступного правила — з боку стіни будинку йдуть шари зі зниженою паропроникністю, а зовні — з підвищеною. І не забудьте про вентиляційні зазори, які залишається між утеплювачем і облицюванням.

Багато хто називає типовою помилкою при утепленні дерев’яного будинку монтаж утеплювача зсередини, в приміщеннях. Так, в більшості випадків саме утеплення зовні, по фасаду, є найефективнішим, а часто єдиним варіантом. Але для дерев’яних будинків це не критична помилка! Зруби і будинки з бруса цілком допустимо утеплити саме зсередини, запевняють експерти. Усередині дерев’яного будинку з метою утеплення стін фахівці радять використовувати такі екологічно чисті матеріали, як лляні мати, ековату, Isoplaat, а також висушену хвойну тирсу, змішану з вапном.

Для фінішної обробки утепленого фасаду дерев’яного будинку дизайнери радять вибирати блок-хаус. Звичайно ж, теж дерев’яний, щоб зберегти і зовнішній вигляд, і властивості вашого будинку. І ще, утеплюючи фасад, не забудьте про те, що підлога і покрівля дерев’яного будинку теж потребують вашої пильної уваги.

x

Check Also

сонячні батареї

Робота сонячних батарей взимку, і способи збільшення їх продуктивності

Сонячні панелі вже давно міцно увійшли в життя багатьох споживачів, незважаючи на те, що ціна ...

Різновиди альтернативних систем опалення

Закупівля пального для обігріву житла і оплата комунальних послуг за опалення є основною статтею витрат ...

Електрокотли для опалення приватного будинку

У багатьох заміських будинках, господарі встановлюють автономну систему опалення. Серцем такої системи є опалювальний котел. ...

Застосування сонячних батарей для опалення будинку

Сонячні батареї для опалення будинку — реальний і ефективно працюючий варіант. Це прекрасна можливість не ...

Полікристалічні і монокристалічні сонячні панелі — яка між ними різниця

Прагнучи заощадити сімейний бюджет, багато людей звертаються до альтернативних джерел енергії. Одним з таких джерел ...

мікатермічний обігрівач

Що таке мікатермічний обігрівач, і як він працює?

Такий тип обігрівача цілком відповідає нашим запитам. При компактних розмірах він досить ефективний в роботі, ...