Головна » Опалення » Як не залежати від газу — теплові насоси для опалення та гарячого водопостачання

Як не залежати від газу — теплові насоси для опалення та гарячого водопостачання

Тепловий насос — це прилад, який працює за принципом сучасного холодильника. У його системі циркулює хладогент, який переносить тепло вуличного повітря (або землі, води і т. П.) З вулиці в будинок. Завдяки дуже низькій температурі кипіння хладогенту вдається відібрати тепло навіть у морозного повітря (до -25 ° С), тобто при цьому охолодити його ще сильніше.


Теплові насоси бувають ґрунтові (земля-вода, вода-вода) або повітряні (повітря-вода). Інші типи теж існують, але вони не так поширені або це вже не теплові насоси, а кондиціонери (повітря-повітря).

У свою чергу, теплові насоси «повітря-вода» бувають моноблочні і спліт-системи (зовнішній і внутрішній блоки). Моноблок, як правило легше встановити і підключити, однак, у нього є недолік в тому, що під час сильних морозів (або при відсутності електрики навіть у слабкі морози), необхідно не дати теплоносія замерзнути. Спліт-система від цього захищена, так як блок, в якому відбувається нагрів теплоносія, знаходиться всередині будинку.

При установці системи потрібно дуже якісно виконати з’єднання зовнішнього і внутрішнього блоку, закачати правильний хладогент до потрібного тиску, простежити за дотриманням всіх технологічних розпоряджень та інструкцій.

Так чим же цікавий тепловий насос?

Дуже важливим його властивістю є здатність перенесення тепла з вулиці в будинок з високим коефіцієнтом перетворення. На 1 кВт витраченої електроенергії для роботи пристрою, можна отримати близько 4 кВт теплової енергії (коефіцієнт перетворення дорівнює 4). Це значно перевершує показники будь-яких інших електричних водонагрівачів (електрокотлів, бойлерів і т.п.), у яких такий коефіцієнт менше одиниці.

Але є і обмеження роботи теплових насосів:

  • вони не можуть швидко нагріти воду (за один оборот теплоносія в системі, макимально збільшення температури на 5 градусів);
  • при зниженні температури на вулиці коефіцієнт перетворення також знижується (максимальним він буде при + 10 + 12 ° С, а при -25 ° С на вулиці, він складе близько 1,7);
  • важливо розуміти, що при сильних морозах на вулиці тепловий насос не видає максимальну потужність (це потрібно враховувати при проектуванні системи опалення та ГВП).

Фактично, цей прилад, при правильній його експлуатації, може економити значну кількість енергії в будинку. Особливо добре тепловий насос діє в міжсезоння, навесні і восени, в періоди похолодань, коли непотрібно швидке нагрівання води до високих температур.

Добре застосовувати бівалентності систему: щоб в парі з тепловим насосом були і альтернативні нагрівачі (наприклад, дров’яної котел), так як в разі відключення енергії або дуже сильних морозів тепловий насос не зможе повністю забезпечити теплом весь будинок.

Ось в Китаї, наприклад, цей вид водонагрівачів дуже сильно поширений. Це дозволяє Китаю економити газ і не купувати його за кордоном або купувати незначна кількість. Адже крім значної економії енергії, теплові насоси набагато зручніше в експлуатації: електричний прилад легко управляється за допомогою автоматики, його можна контролювати навіть через інтернет.

x

Check Also

Який димар вибрати для газового котла: вимоги до конструкції і види

Не всі усвідомлюють важливість вибору конструкції і матеріалу для димоходу на етапі проектування опалювальної системи. ...

Електричний котел для опалення приватного будинку: тонкощі вибору

Кількість бажаючих перебратися з багатоквартирних будинків в приватні котеджі з кожним роком зростає. Однак багато ...

Утеплення дерев’яного будинку

Дерево — це один з кращих екологічно чистих матеріалів для будівництва будинку. Дізнаємося, як правильно ...

«Канадський колодязь» — використання тепла землі для опалення взимку і охолодження влітку

Принцип його роботи гранично простий — поруч з будинком, під землею прокладаються труби на глибині ...

Типи радіаторів для опалення будинку

Сьогодні в квартирах і приватних будинки в системі опалення найчастіше використовуються радіатори (батареї). Оскільки різновидів ...

сонячні батареї

Робота сонячних батарей взимку, і способи збільшення їх продуктивності

Сонячні панелі вже давно міцно увійшли в життя багатьох споживачів, незважаючи на те, що ціна ...