Головна » Опалення » Як вибрати газовий котел
який газовий котел вибрати

Як вибрати газовий котел

У холодний період року єдиним варіантом обігріву будівлі може стати якісний газовий котел, який буде в змозі опалювати всі приміщення. Однак при виборі котла опалення, його багато споживачів стикаються зі складністю, не знаючи основних параметрів і особливостей, якими характеризується якісний товар. Як вибрати газовий котел? Дуже просто, головне звернути свою увагу на критерії потужності, споживання палива, вид і кількість наявних контурів.


Потужність газового котла

Цей параметр є одним з основних, так як саме він вказує на площу тієї території, яка буде оптимально обігріта за допомогою цього агрегату. У разі необхідності провести ремонт будинку своїми руками і поміняти газовий котел, потрібно встановити приблизну площу приміщення, а потім вже розглядати запропонований товар. Не варто брати занадто потужний агрегат, оскільки весь його потенціал буде використаний даремно, а суми комунальних платежів стануть рости в геометричній прогресії. Занадто слабкий газовий котел, навпаки не зможе підтримувати оптимальну температуру повітря в кімнатах і тим самим не буде здатним виконувати свої основні функції. Саме тут і може виникати складнощі з тим, як вибрати газовий котел.

Споживання палива

Коли виникає питання, як вибрати газовий котел, необхідно звернути свою увагу і на те паливо, яке він безпосередньо споживає. Серед основних видів моделей, можна виділити наступні:

Функціонуючі за допомогою рідкого палива. Найчастіше вони споживають бензин і солярку. Серед переваг подібних агрегатів слід виділити неймовірну тепловіддачу, якість і середні габарити. Недоліками їх є надмірне споживання палива, що в свою чергу, впливає на рівень виплат на придбання бензину. Як вибрати газовий котел — це питання не виникає у власників подібного агрегату, оскільки кількість його моделей не так вже й велика.

Газові котли, що працюють на електроенергії. Вони є непоганим варіантом для квартир, які мають малу житлоплощею, проте оптимально опалити великий приватний будинок вони просто не в силах. При цьому споживання електрики залишає бажати кращого. Ремонт будинку своїми руками і установка подібного агрегату може дуже сильно вдарити по матеріальної забезпеченості його власника.

Агрегати, які функціонують завдяки рідкого палива. Вони споживають вугілля або деревину, за допомогою яких оптимально обігрівають велику територію. Найчастіше їх використовують на великих виробництвах і в приватних будинках, оскільки опалення квартир цими агрегатами є нерентабельним.

Газові котли працюють на зрідженому газі. Саме їх використання є найпоширенішим в багатоповерхових будинках на всій території нашої держави. Вони характеризуються дуже великою тепловіддачею, яка безпосередньо залежить від рівня потужності агрегату і кількості контурів. При цьому споживання палива є досить помірним.
Після вивчення характеристик цих видів котлів у споживачів більше не повинно виникати питання як вибрати газовий котел.

Кількість контурів газового котла

При необхідності зробити ремонт будинку своїми руками, слід пам’ятати, що газові котли можуть бути і багатофункціональними, що безпосередньо впливає і на рівень життя його власників. Так, слід виділити:

Одноконтурні агрегати. Вони забезпечують комфорт і тепло тільки самого приміщення, оптимально нагріваючи навколишнє повітря. Їх перевага полягає в великий тепловіддачі і мінімальної вартості. Великим недоліком є ​​скутість і недоступність деяких особливостей, таких як підігрів води. При виникненні питання, як вибрати газовий котел, потрібно розглянути необхідну кількість його функцій.

Двоконтурні газові котли. Вони здатні не тільки опалювати прилягає простір, але і нагріти воду, тим самим будучи заміною бойлера. Їх безпосереднім перевагою є багатофункціональність і здатність забезпечувати максимальний комфорт і зручність проживання його володарів.

Як вибрати газовий котел вирішувати тільки споживачеві, проте, при розгляді вищеописаних факторів ця процедура не буде занадто складною.

x

Check Also

Який димар вибрати для газового котла: вимоги до конструкції і види

Не всі усвідомлюють важливість вибору конструкції і матеріалу для димоходу на етапі проектування опалювальної системи. ...

Електричний котел для опалення приватного будинку: тонкощі вибору

Кількість бажаючих перебратися з багатоквартирних будинків в приватні котеджі з кожним роком зростає. Однак багато ...

Утеплення дерев’яного будинку

Дерево — це один з кращих екологічно чистих матеріалів для будівництва будинку. Дізнаємося, як правильно ...

«Канадський колодязь» — використання тепла землі для опалення взимку і охолодження влітку

Принцип його роботи гранично простий — поруч з будинком, під землею прокладаються труби на глибині ...

Як не залежати від газу — теплові насоси для опалення та гарячого водопостачання

Тепловий насос — це прилад, який працює за принципом сучасного холодильника. У його системі циркулює ...

Типи радіаторів для опалення будинку

Сьогодні в квартирах і приватних будинки в системі опалення найчастіше використовуються радіатори (батареї). Оскільки різновидів ...