Головна » Підлога » Гумова фарба не потріскається, не відшарується і не вицвіте

Гумова фарба не потріскається, не відшарується і не вицвіте

Одного погляду на гумову фарбу досить, щоб переконатися, що вона відрізняється от своїх побратимів. Матеріал схожий на густу мастику, яка, застигаючи, перетворюється в еластичну плівку. І саме розтяжність є основною перевагою. Цей показник може досягати 300-400%!


Щоб зрозуміти, що означають ці цифри на практиці, уявімо, що гумовою фарбою покритий лист металу. Його можна буде згорнути в трубку або зігнути під гострим кутом, і покриття при цьому не потріскається і не відшарується від основи. З цього можна зробити висновок, що фарба підходить для нестабільних основ.

Але це ще не все. Маючи високу адгезію, гумова фарба тримається на тих поверхнях з яких інша просто стече. Тому її активно використовують для обробки виробів з оцинкованої сталі і інших гладких матеріалів. Втім, на бетоні, цеглі та інших мінеральних виробах вона також показує себе з найкращого боку.

Термостійкість гумової фарби лежить в межах від -50 до + 60ºС. Середній термін життя покриття становить 8-15 років.

Говорячи про переваги гумової фарби, варто відзначити, що через неї не просочується вода. Але при цьому покриття не є «дихаючим», тобто паропроникним, що слід віднести до недоліків.

Утворена гумової фарбою плівка протистоїть ковзанню, а значить, її можна використовувати в «травмонебезпечних» місцях, наприклад, в зонах навколо басейну. Матеріал практично не сприйнятливий до ультрафіолету (по крайней мере, так стверджують виробники) і довго не вицвітає під прямими сонячними променями.

Всі ці властивості забезпечені досить складною формулою гумової фарби. Основу даного матеріалу складає латекс. Саме він відповідає за еластичність нанесеного покриття. Розчинником служить вода, і саме нею розбавляють фарбу в разі загусання. Для утворення плівки виступають ефіри і ацетати гликолей, які розчиняються, виконавши своє завдання. Також до складу гумової фарби повинен входити антифриз, який не дозволить їй затвердіти на морозі. Деякі виробники не використовують даний компонент, тому при холоді їх покриття втрачають еластичність. Нарешті, в фарбу замішують пігменти і різні хімічні присадки, наприклад, реагенти, які надають покриттю матовість або глянсовий блиск.

Зрозуміло, виробники прагнуть підвищити якість матеріалу, вносячи в формулу фарби ті чи інші зміни. Наприклад, використовують натуральний латекс замість акрилового. Сік каучукового дерева надає продукту настільки модну сьогодні екологічність, але при цьому служить живильним середовищем для шкідливих бактерій. Щоб вирішити цю проблему, або хоча б мінімізувати її, перед фарбуванням поверхню обробляють антисептичним грунтом.

Вибір гумової фарби

Існує безліч різновидів гумової фарби. Вона може бути універсальною або ж спеціалізованої, тобто призначеної для фасадів, підлог гаражів і т.д. У каталогах європейських компаній можна знайти більше 20 категорій, в тому числі для нанесення на гіпсокартон, камінь, дерево і т.д. Обсяг упаковки варіюється від 0,3 до 40 л.

Що стосується вартості, вона безпосередньо залежить від призначення фарби. Універсальні склади обходяться найдешевше. Впливає на ціну і форма випуску. Наприклад, фарба в балоні коштує дорожче тієї, що випускається в відрах, так як дозволяє обійтися без використання фарбопульта.

На 1 м² поверхні в середньому йде 120-250 гр. гумової фарби. Упаковки вагою 2,4 кг вистачає на 10 м² при нанесенні в 2 шари

Технологія фарбування

Будучи високотехнологічним продуктом, гумова фарба вимагає грамотного нанесення. Перш за все, поверхня необхідно ретельно очистити від пилу, бруду і жиру, а тріщини і вм’ятини, якщо такі є — закрити.

Мінеральні стіни і підлоги обробляють грунтом типу «Бетон-контакт». Він закриває пори матеріалу і робить поверхню рівномірно вбирає, тим самим скорочуючи витрати фарби. Дерево перед обробкою слід просочити антисептиком. А метал — очистити від іржі за допомогою антикорозійних препаратів.

Фарбу наносять в три шари за допомогою розпилювача. Працювати пензлем небажано — по-перше, збільшиться витрата, по-друге, покриття буде виглядати неакуратно.

Надмірно гладкі поверхні обробляють дрібнозернистим наждачним папером, щоб створити мікрозацепкі для фарби. Інакше вона буде погано триматися.

Схоплюється фарба через пару годин, але торкатися до неї раніше ніж через тиждень небажано. Після покриття можна активно експлуатувати. Про те, наскільки зносостійка гумова фарба, красномовно свідчить той факт, що їй обробляють бігові доріжки стадіонів.

x

Check Also

Ремонт паркету своїми руками

Кожен з нас, хто вибирає для покриття підлоги дерев’яний паркет, рано чи пізно замислюється про ...

Як замінити дошку на підлозі

Дошки підлоги зношуються нерівномірно. Коли пошкоджена одна дошка, немає необхідності міняти весь настил. Її потрібно ...

Види ковроліну

Використання ковроліну при ремонті будинку або квартири надає власникам неймовірно широкі можливості. Видів цього покриття ...

лак для паркету

Вибираємо паркетні лаки

Такий матеріал, як паркетний лак, сьогодні користується небувалою затребуваністю в процесі проведення ремонтних робіт. Без ...

Укладання лінолеуму і ремонт

Поверхня, на яку плануєте укладати лінолеум, повинна бути рівною і гладкою, оскільки всі западини і ...

покрити лаком дерев'яну підлогу

Як покрити лаком дерев’яну підлогу?

Дошки дерев’яної підлоги можна покрити фарбою, але краще використовувати для цієї мети лак. Він допоможе ...