Головна » Підлога » Ремонт паркету своїми руками

Ремонт паркету своїми руками

Кожен з нас, хто вибирає для покриття підлоги дерев’яний паркет, рано чи пізно замислюється про його реставрації. Існує думка, що паркет потрібно оновлювати мінімум раз в п’ять років, при цьому не варто чекати, коли лакове покриття прийде в непридатність. Без лакового покриття, паркет швидше поміняє свій колір і зіпсуватися. Звичайно, час від часу, можна робити легкий косметичний ремонт паркету своїми руками, але не варто забувати, що в подальшому ці ділянки будуть відрізнятися від усього статі за кольором.


Шліфування паркету

При ремонті пакета своїми руками рекомендується видалити плінтус, для того щоб шліфування було зручним. Для зняття лакового покриття використовуються спеціальні шліфувальні машини, для кутів використовуються кутові машини, для стін — стрічкові. Також шліфування паркету може здійснюється в ручну.

Шпаклівка паркету

Шпаклівка паркету передбачає закладення тріщин і подряпин під колір дерева паркету. Після повного висихання, місця з нанесенням шпаклівки, рекомендується зачистити наждачним папером. Шпаклівки бувають двох видів: акрилові і нітрошпатлівка. Акрилові шпаклівки відрізняє дешевизна, вони швидко сохнуть, і при їх використанні практично немає запаху. Нітрошпатлевка дорожче акрилових, мають досить неприємний і різкий запах, але термін служби їх набагато довше.

Лакування паркету

Нанесення лаку — наступний крок при реставрації паркету. Лаки бувають на нітро основі, вони швидковисихаючі, але від них немає такого блиску і глянцю, як у лаків на масляній основі. Нанесення лаку рекомендується проводити в 3-4 прийоми. При першому шарі, при висиханні проводять шліфовку, яка дозволяє прибрати всі шорсткості і нерівності, і поліпшити зв’язок між шарами. Останній шар лакування паркету не шліфується. Рівномірне нанесення лаку, забезпечує покриття паркету рівним шаром, при цьому необхідно звернути увагу на температуру повітря в приміщенні, для того щоб лак висихав швидко і якісно. Приблизний час висихання лаку: проміжні шари — 2 години, останній шар — 2-3 дня. Як переконують фахівці, на реставраційному паркеті лак повністю висихає через 1-2 тижні.
З кожним роком на ринку з’являється велика різноманітність різних покриттів для підлоги, але паркет досі залишається одним із самих практичних типів покриття підлоги. Якщо за ним правильно доглядати і реставрувати, то він зможе прослужити ще дуже довго, і буде радувати вас і ваших близьких, і ремонт паркету своїми руками вам більше не знадобитися.

x

Check Also

покрити лаком дерев'яну підлогу

Як покрити лаком дерев’яну підлогу?

Дошки дерев’яної підлоги можна покрити фарбою, але краще використовувати для цієї мети лак. Він допоможе ...

паркетна дошка

Технологія укладання паркетної дошки в будинку

Паркетна дошка як і будь-яке підлогове покриття — важливий елемент оздоблення всієї квартири. Воно не ...

Підлога наливна

Підлога наливна швидковисихаюча

Підлога наливна швидковисихаюча — інша назва рідкий лінолеум. У житлових приміщеннях зазвичай застосовується підлога наливна ...