Головна » Підлога » Як видалити подряпини на ламінаті

Як видалити подряпини на ламінаті

Ламінат перекладається з англійської як «шаруватий», що повністю визначає його внутрішню будову. За своєю суттю, це багатошаровий пресований папір в красивій обгортці. Стає зрозуміло, чому ламінат так схильний до механічних пошкоджень. Підлогу з цього матеріалу можна подряпати навіть піском або дрібним сміттям, не кажучи вже про гострі жіночих каблучках і ніжках меблів.


Синтетичне покриття ламінату тільки виглядає як дерево. Насправді матеріал дуже м’який і вразливий до всіх навантажень при експлуатації. Втім, до позитивних особливостей ламінату можна віднести його зручність при використанні. Він не вимагає частого догляду, на відміну від дерев’яних підлог, а тим більше паркету. Проте згодом цей високоякісний матеріал може бути підданий зовнішньому впливу і втратити свій первісний вигляд. Причиною цього можуть послужити численні подряпини, які і є головною проблемою при експлуатації ламінатних покриттів.

Подряпини на ламінаті діляться на два види — дрібні і глибокі. Для кожного виду застосовуються різні засоби, що видаляють цей дефект. Прибрати подряпини з ламінату, якщо вони дрібні, можна за допомогою воскового олівця, який необхідно підібрати за кольором. Перед застосуванням олівця, ламінат необхідно протерти вологою ганчіркою, очистити подряпини від пилу і піску. Потім слід зафарбувати подряпину, намагаючись заповнити її на всю глибину і довжину. В довершення всього, потрібно взяти м’яку суконну ганчірочку і заполірувати нею пошкоджену ділянку ламінату.

Зовсім інша справа, коли подряпини глибокі. В цьому випадку зовнішній вигляд ламінату непоправно зіпсований. Так як же прибрати глибокі подряпини і тріщини на ламинатном покритті? На щастя, виробники цього матеріалу подбали про рішення подібної проблеми. Щоб прибрати подряпини з ламінату, якщо вони великі, потрібно купити ремонтний набір, що продається в спеціалізованих будівельних супермаркетах. У набір входять воскові олівці, якими закладають дрібні тріщини, і шпаклівка (акрилова або латексна). Уважно ознайомтеся з інструкцією до набору, а потім беріться за роботу. За допомогою шпаклівки прибрати подряпини з ламінату можна практично будь-якої глибини. В даний час набула широкого поширення шпаклівка-розплав, яка наноситься за допомогою звичайного шпателя. Попередньо складу нагрівається до оптимальної температури, при застиганні шпаклівка повністю заповнює подряпину.

При ремонті необхідно очистити від бруду і пилу поверхню ламінату, протерти вологою ганчіркою і висушити її. Потім взяти шпатель і акуратно і рівномірно нанести шпаклівку на ремонтованих поверхню, після цього зняти вологою ганчіркою її надлишки. Протерти поверхню сухою м’якою ганчіркою. Після повного (згідно з інструкцією) висихання шпаклівки необхідно покрити місце ремонту спеціальним блиском-лаком, який продається в будівельних магазинах в формі аерозолю, що істотно полегшує роботу. Дайте висохнути лаку, і ваше завдання, як прибрати подряпини з ламінату, буде вирішено.

Що ж робити, якщо прибрати подряпини з ламінату усіма перерахованими вище способами не можна, так як вони занадто глибокі? Дуже часто єдиним способом ремонту таких пошкоджень є заміна планки ламінату на нову. Це не складе особливих труднощів, особливо якщо планки не склеєні, а з’єднані так званим замком. Для заміни дошки, що знаходиться біля стіни, необхідні наступні операції:

 • обережно зніміть плінтус;
 • зніміть всі планки між стіною і планкою, що вимагає заміни;
 • приберіть пошкоджену планку і поставте на її місце нову;
 • зберіть всі планки в послідовності, в якій вони стояли;
 • поставте на місце плінтус і закріпіть його.
  Якщо ви вирішили встановити у себе ламінатний підлогу, то відразу визначитеся, що краще: ремонтувати його і шукати, як прибрати подряпини з ламінату або постаратися берегти від подряпин і інших механічних впливів.

Кілька порад допоможуть збільшити термін життя ламінату:

 • постеліть м’які килимки перед входом в кожну кімнату;
 • переставляйте і наведіть меблі, тільки підстеливши по неї м’які ганчірки;
 • ні в якому разі не ходіть по ламінату на шпильках;
 • якщо у вас намічається свято з танцями — постеліть на підлогу тонкий килим. Він врятує ламінат від подряпин і тріщин.
x

Check Also

покрити лаком дерев'яну підлогу

Як покрити лаком дерев’яну підлогу?

Дошки дерев’яної підлоги можна покрити фарбою, але краще використовувати для цієї мети лак. Він допоможе ...

паркетна дошка

Технологія укладання паркетної дошки в будинку

Паркетна дошка як і будь-яке підлогове покриття — важливий елемент оздоблення всієї квартири. Воно не ...

Підлога наливна

Підлога наливна швидковисихаюча

Підлога наливна швидковисихаюча — інша назва рідкий лінолеум. У житлових приміщеннях зазвичай застосовується підлога наливна ...