Головна » Підлога » Як замінити дошку на підлозі

Як замінити дошку на підлозі

Дошки підлоги зношуються нерівномірно. Коли пошкоджена одна дошка, немає необхідності міняти весь настил. Її потрібно акуратно витягнути, а після відремонтувати або замінити на нову. Настил може складатися з шпунтованих дощок або дощок з прямими крайами. Вони демонтуються по-різному.


Заміна дошки з прямими крайками

Матеріали і інструменти

  •  пила, ломик, молоток, цвяхи, саморізи;
  •  обрізки дерева.

Демонтаж дошки

  • переконатися у відсутності під дошкою комунікацій;
  • визначити, що потрібно робити — міняти пошкоджену ділянку дошки або всю дошку;
  • для заміни пошкодженої ділянки знайти місце проходження найближчій лаги;
  • відзначити лінію передбачуваного поперечного розрізу дошки посередині лаги;
  • підняти ломиком балку в місці пошкодження. Сусідня дошка при цьому не повинна бути пошкоджена. Для цього ломиком впираються в дерев’яну підставку зверху;
  • в міру піднімання дошки підкладати знизу під неї дерев’яну обріз, фіксуючи дошку в цьому положенні;
  • коли дошка підніметься на достатню висоту, розпиляти її поперек по зазначеній лінії і витягти частину дошки з пошкодженим ділянкою;
  •  якщо потрібна заміна всієї дошки, то все її частини витягуються повністю.

Заміна дошки

1. Зношену частина відновити або замінити на нову, після чого прибити назад на місце. Замість цвяхів краще використовувати саморізи, закрутивши їх, заховуючи капелюшки в деревину.
2. Якщо змінюється вся дошка, то нову дошку слід укласти на місце старої і закріпити. Дошка меншої товщини вирівнюється дерев’яними підставками. При цьому слід враховувати, що тонка дошка більше прогинається.
3. Якщо на підлозі залишилися сліди від ломика, то їх слід закрити шпаклівкою. Також закладаються головки саморізів. Потім потрібно пофарбувати свіжий ділянку під тон підлогового покриття.

Заміна шпунтованої дошки

Для демонтажу шпунтованої дошки розрізаються гребені з обох сторін. Для цього застосовується дискова пилка або ручна пила для підлоги. Глибина пиляння повинна бути не більше 12мм, щоб не зачепити лаги і комунікації знизу. Пропил повинен закінчуватися ножівкою. Потім дошка демонтується аналогічно дошці з гладкими крайами.
Демонтаж можна виробляти без розпилювання гребенів. Для цього слід знімати все дошки, починаючи від найближчої стіни. Шпунтовані дошки піднімаються по кілька штук, щоб не зруйнувати з’єднання між ними. При зворотному монтажі, перед закріпленням дошки притискаються один до одного за допомогою спеціалізованого інструменту — стискача. Кріпити тому їх слід на саморізи. В подальшому не буде проблем з розбиранням підлоги.

x

Check Also

покрити лаком дерев'яну підлогу

Як покрити лаком дерев’яну підлогу?

Дошки дерев’яної підлоги можна покрити фарбою, але краще використовувати для цієї мети лак. Він допоможе ...

паркетна дошка

Технологія укладання паркетної дошки в будинку

Паркетна дошка як і будь-яке підлогове покриття — важливий елемент оздоблення всієї квартири. Воно не ...

Підлога наливна

Підлога наливна швидковисихаюча

Підлога наливна швидковисихаюча — інша назва рідкий лінолеум. У житлових приміщеннях зазвичай застосовується підлога наливна ...