Головна » Підлога » Як зменшити шум від ламінату

Як зменшити шум від ламінату

Чому шумить ламінат, як поліпшити звукоізоляцію і вибрати правильне покриття для підлоги без шуму.

Міцна і жорстка поверхня ламінату на дотик каблуків і падіння предметів відгукується досить гучним відгомоном. Як зробити його менш гучним?


Чому ламінат видає багато шуму?

Помітну роль в посиленні ударних шумів при переміщеннях по ламінату грає технологія настилу. Між планками, покладеними плаваючим способом, і підставою залишається повітряний зазор. Якщо ламінат покладений безпосередньо на бетонну стяжку або, що ще гірше, на недостатньо вирівняну, то при кожному кроці планки будуть стикатися з нею і видавати характерні цокотіли звуки. Причому повітряний зазор буде посилювати їх, справляючи враження барабана. Від цього страждають не тільки самі мешканці, а й сусіди знизу.

Існує кілька варіантів поліпшення ситуації:

1. Укласти підкладку під ламінат. Наприклад, між ламінатом і підставою можна помістити підкладку зі спіненого поліетилену екструдованого пінополістиролу, пробки, деревних волокон. Вона буде грати роль амортизатора і ефективно гасити ударні шуми. Оптимальна товщина шумопоглинаючих матеріалів — 2-3 мм.

2. Вибрати ламінат з вбудованим шумопоглинальним шаром. Щоб не витрачати час на настил підкладки, можна придбати ламінат з вбудованим шумопоглинальним шаром, з підкладкою товщиною 2 мм. У цьому випадку між підставою і ламінатом досить прокласти лише поліетиленову плівку 200 мкм для гідроізоляції.

Підлогові пробкові покриття серії Comfort компанії Egger мають два шари пробки (зверху і знизу основи з HDFпліти). Завдяки їх пружності ходити по такій підлозі дуже комфортно, і виходить це практично безшумно. А сусідів знизу не турбуватимуть танці, ігри та, можливо, падіння на підлогу різних предметов. Ламінату колекції Aurum Sound (Kronopol) мають збільшену товщину основи — 12 мм, на відміну від звичайних 8 мм. Завдяки цьому шумоізоляційні властивості покриття стають краще, а крім того, через збільшену маси підлогового покриття менше проявляється ефект барабана при ходьбі.

В підлогові покриття серій PRO Comfort і HOME Comfort (обидві — Egger) поєднуються переваги ламінату і особливі властивості кори коркового дерева. Вони виділяються більшою теплоізоляцією і меншою, ніж у дерев’яних підлог, безшумністю. Ламінат колекції Originаl (Alloc), оснащений шумопоглинаючою підкладкою Silent System, розмір планки 1207 × 198 мм, товщина 11 мм, включаючи підкладку 2 мм.

Як перевірити безшумність ламінату при покупці?

При відвідуванні спеціалізованого магазину візьміть планку звичайного ламінату і планку ламінату з шумопоглинальним шаром і постукайте по ним. Різниця повинна бути відчутна, як, втім, і вартість звичайного і «тихого» покриття.

Разом з тим треба розуміти, що ламінат з шумопоглинальним шаром невеликої товщини 1-2 мм, закріпленим на планці, не може помітно впливати на звукоізоляцію повітряних шумів. І гучну музику, що доносяться з квартири з такою підлогою, сусіди знизу неодмінно почують. Але вібрацію покриття і, відповідно, ударні шуми подібна підкладка помітно послабить.

А ось купувати і підкладку, і ламінат з вбудованою підкладкою — зайве. Це може негативно позначитися на роботі замкової системи. До того ж шумопоглинальний шар товщиною 2 мм гарантує достатній рівень комфорту.

 

x

Check Also

Ремонт паркету своїми руками

Кожен з нас, хто вибирає для покриття підлоги дерев’яний паркет, рано чи пізно замислюється про ...

Як замінити дошку на підлозі

Дошки підлоги зношуються нерівномірно. Коли пошкоджена одна дошка, немає необхідності міняти весь настил. Її потрібно ...

Види ковроліну

Використання ковроліну при ремонті будинку або квартири надає власникам неймовірно широкі можливості. Видів цього покриття ...

лак для паркету

Вибираємо паркетні лаки

Такий матеріал, як паркетний лак, сьогодні користується небувалою затребуваністю в процесі проведення ремонтних робіт. Без ...

Укладання лінолеуму і ремонт

Поверхня, на яку плануєте укладати лінолеум, повинна бути рівною і гладкою, оскільки всі западини і ...

покрити лаком дерев'яну підлогу

Як покрити лаком дерев’яну підлогу?

Дошки дерев’яної підлоги можна покрити фарбою, але краще використовувати для цієї мети лак. Він допоможе ...