Головна » Підлога » Якою має бути температура теплої підлоги

Якою має бути температура теплої підлоги

Часто стикаєшся з думкою, що тим вище температура підлоги під ногами — тим краще. Однак, як і з дуже теплим одягом, у випадку з теплими підлогами «занадто добре — теж недобре».Надмірно прогрітий підлогу під ногами, як мінімум, викликає дискомфорт. Якщо в кімнаті і так душно, а обігрів працює на повну потужність, починає боліти голова. Деякі лікарі також стверджують, що занадто тепла підлога вкрай шкідлива при варикозному розширенні вен. Та й чи корисно це — весь час знаходиться в «інкубаційних» умовах, не допускаючи навіть невеликого дискомфорту? Так як же не вдаватися в крайнощі і забезпечити комфортне, але не надмірне тепло під ногами?Комфортна температура теплої підлоги

Максимальний рівень температури підлоги регулюється будівельними нормами і правилами (СНіП). Відповідно до них:

Максимально допустима температура підлоги для житлових приміщень становить: + 26 ° С.
Для приміщень з тимчасовим перебуванням людей: + 31 ° С.
У дитячих (в тому числі дошкільних) закладах: + 24 ° С.

Тобто комфортна температура на підлозі в квартирі, де ви живете, не повинна перевищувати + 26 ° С. Це немало, враховуючи те, що вже + 24 ° С під ногами відчувається як комфортне тепло. Неспроста в описі теплих підлог часто можна побачити максимальну цифру + 28 ° С, а межа, який допускається на регуляторі: + 40 ° С (що скоріше підходить для систем антизледеніння, ніж для будинку).

Особливості температурних режимів в різних системах

В описі кожного комплекту системи обігріву є інформація про те, до якого максимального рівня може прогріватися підлогу. Однак варто мати на увазі ще кілька нюансів:

  • Гріючі комплекти, як правило, мають меншу потужність, ніж кабель в стяжку, тому їх неможливо використовувати для 100% обігріву всього приміщення.
  • При виборі відповідного по потужності комплекту потрібно враховувати тепловтрати приміщення. Наприклад, підлога на холодному балконі буде сильніше віддавати тепло, тому для нього підійде більш потужна система.
  • У вологих приміщеннях, санвузлах теплі підлоги також дозволяють позбутися від зайвої вологи. Тут можна тимчасово виставити більш високу температуру (наприклад, + 30 °).

Не всі підлогові покриття допускають сильний прогрів. Кращий варіант — це кахельна плитка. Вона і остигає, і нагрівається швидше, і при цьому не деформується.

Температура теплої підлоги під ламінатом і інші покриття з низькою теплопровідністю (паркет, лінолеум, ковролін), повинна бути не вище + 26 ° С, оскільки через перегрів вони можуть деформуватися (зсохнутися, растрескаться).

Максимальна потужність системи обігріву під такі покриття — не більше 100 Вт / кв. м.

При покупці самого покриття потрібно звернути увагу на вказівки на упаковці. На ній повинен стояти значок, який дозволяє використання з теплими підлогами.

x

Check Also

Ремонт паркету своїми руками

Кожен з нас, хто вибирає для покриття підлоги дерев’яний паркет, рано чи пізно замислюється про ...

Як замінити дошку на підлозі

Дошки підлоги зношуються нерівномірно. Коли пошкоджена одна дошка, немає необхідності міняти весь настил. Її потрібно ...

Види ковроліну

Використання ковроліну при ремонті будинку або квартири надає власникам неймовірно широкі можливості. Видів цього покриття ...

лак для паркету

Вибираємо паркетні лаки

Такий матеріал, як паркетний лак, сьогодні користується небувалою затребуваністю в процесі проведення ремонтних робіт. Без ...

Укладання лінолеуму і ремонт

Поверхня, на яку плануєте укладати лінолеум, повинна бути рівною і гладкою, оскільки всі западини і ...

покрити лаком дерев'яну підлогу

Як покрити лаком дерев’яну підлогу?

Дошки дерев’яної підлоги можна покрити фарбою, але краще використовувати для цієї мети лак. Він допоможе ...