Головна » Поради » Як боротися з чорною пліснявою на стінах і стелі

Як боротися з чорною пліснявою на стінах і стелі

Багатьох з нас цікавить питання, як боротися з грибковою цвіллю в квартирі. На превеликий жаль, з цією глобальною проблемою стикається все більше людей. Грибок вражає все в квартирі — стіни, стелю, ванну та дитячу кімнати. Спори грибка, постійно мешкають в повітрі вашої квартири, не тільки вбивають естетичний вигляд в будинку, але і сприяє повільному, але впевненому руйнування будівельних матеріалів.


Це ще не найжахливіше, що є в цій проблемі. Спори грибкової цвілі, якими ви постійно дихайте, перебуваючи в своєму будинку, згубно впливають на ваше здоров’я.

Грибок може викликати різні алергічні реакції, пневмонію, екзему, бронхіальну астму, крім цього, можуть виникнути ревматичні захворювання, головний біль, повне виснаження організму.

Перелік захворювань, які викликає грибок, можна продовжувати довго, найбільше піддаються впливу грибка літні і зі слабким імунітетом люди, а особливо діти. Виходячи з вищевикладеного, боротьбу з цвіллю потрібно проводити на початкових етапах її виникнення. Спочатку необхідно визначити причини виникнення цвілеві грибки, тому як, знаючи джерело проблеми, можна повністю запобігти її появу у вашій оселі.
Основним джерелом цвілі в будинку є підвищена вологість, постійна сирість. Особливо ця проблема загострюється в осінній і зимовий періоди, коли волога накопичується на підвіконні, а, випаровуючись, проникає вглиб стін, малюючи «прекрасні» чорні візерунки на стінах вашого житла. Виникненню цвілі може посприяти погана система вентиляції в квартирі, надмірна кількість кімнатних рослин або навіть нешкідливий акваріум. Тому головним завданням для боротьби з грибковою цвіллю є забезпечення постійної циркуляції повітря в місцях, де вона вже встигла з’явитися.

У якості першої швидкої допомоги можна обробити ділянки, на яких з’явилися маленькі цятки грибка, столовим оцтом або перекисом водню. У будинку з підвищеною вологістю повітря необхідно встановлювати вікна, які можна повністю відкрити і провітрювати приміщення кожні 2-3 години для випаровування зайвої вологи.

Якщо чорна цвіль з’явилася у ванній кімнаті, то в такому випадку обов’язково потрібно перевірити систему вентиляції.

Двері у ванну кімнату закривати повністю не рекомендується з метою вирівнювання вологості повітря по всьому приміщенню.

Якщо ж площа поверхні, яку вразив грибок, досить велика, то в такому випадку її необхідно вже обробляти спеціальним протигрибковим засобом. Якщо необхідно, то обробку можна провести до рівня цегляної поверхні.

Проблема хронічної вогкості в квартирах на першому поверсі є підвальне приміщення під ними, тому в даному випадку ніяка обробка стін і правильна вентиляція не допоможе. У такій ситуації потрібно діяти глобально для боротьби з грибком, потрібно здійснити комплекс заходів з гідроізоляції та осушенню підвального приміщення.

Як позбутися від грибка і цвілі на стінах

Якщо ви хочете позбутися від грибка на стінах, просто замінивши шпалери на нові, то вас чекає розчарування. Це буде повторюватися знову і знову з кожними наступними новими шпалерами. Причина засіла набагато глибше, і для виведення цвілі зі стін вам потрібно більш глибока операція.

Для знищення грибка потрібно зробити глибоку обробку стін антисептиком з подальшою гідроізоляцією.
Проведемо покрокове роз’яснення, як боротися з чорним грибком на стінах:

  • видаляем всі пошкоджені шпалери, які вразила цвіль;
  • очищаємо все пухкі поверхні стін, уражені грибком, шпателем;
  • далі необхідно ретельно обробити стіни очищуючим складом, який ми приготуємо своїми руками для того, щоб видалити цементну плівку і відкрити пори;
  • разом з водою розводимо сухий грунт. Валиком або широким пензлем наносимо розчин на стіни. Обробити потрібно всю поверхню стін, а не тільки уражені місця, оскільки спори грибка дуже довговічні і можуть перебувати на абсолютно чистою стіні в пасивній формі. Грунт знищить пліснявий грибок, спори, бактерії;
  • після підготовки стін розчином далі опрацьовуємо всю поверхню грунтом глибокого проникнення з властивостями антисептика, який забезпечить в стінах квартири довговічний захист від вогкості.

Грунтом глибокого проникнення необхідно обробити поверхню стін двічі: тоді грибок точно ніколи вже не з’явиться;

  • після повного висихання стін, можна наносити штукатурку і шпатлевать стіни, поверх неї ще раз наносимо антисептичну грунтовку глибокого проникнення;
  • після цього проводимо косметичні процедури: фарбуємо стіни, клеїмо шпалери.

Цей метод боротьби з цвіллю і грибком на стінах довів, що є найефективнішим. Після вищевикладених процедур стіни сухі і конденсат на них не утворюється, а що найважливіше — немає ні найменшої підозри, що грибок з’явиться знову.

Знищення грибка зі стелі

Для того, щоб вивести чорну цвіль зі стелі квартири, існує кілька варіантів. Причинами виникнення грибка на стелі, крім тих, що ми вже розглянули, є ще і неакуратні сусіди зверху, у яких часто проливається вода на підлогу, вона поступово насичується  в перекриті і незабаром відображається на вашій стелі. Повністю гидроізолювати перекриття не вийде, особливо в багатоквартирному будинку. Сприятливим розсадником спор грибка є свищі, які утворюються на стояках водопостачання. Проникаючи по крапельці в поверхню бетону, вода призведе до появи цвілі.

Якщо зробити ремонт поки фінансово неможливо, можна вдатися до радикального методу виведення цвілі зі стелі. Для цього необхідно запастися всім відомої білизною і рукавичками. Цією рідиною потрібно гарненько просочити стелю. Білизна — найсильніший антисептик, вона вб’є грибок і не залишить спор. Але слід пам’ятати, що цей експрес-метод надовго не вбереже стелю від виникнення нових плям грибка, тому боротися з цвіллю потрібно радикальними методами.

Алгоритм, за допомогою якого можна позбутися від чорної цвілі на стелі, аналогічний тому, що і на стінах:

  • насамперед очищаємо стелю від штукатурки і побілки, можна його трохи змочити водою, щоб уникнути утворення великої кількості пилу;
  • необхідно просочити все перекриття антисептичної ґрунтовкою, ретельно просочуючи всю поверхню. Шви насичується краще за допомогою кисті;
  • після висихання необхідно закріпити поверхню, завдавши ще одну ґрунтовку, яка дозволить захистити стелю від виникнення нового грибка і поліпшить приставання штукатурки;
  • по завершенні всього шпаклюємо або штукатуримо стелю, а поверх наносимо заключний шар просочення антисептичної ґрунтовкою.
    Не полінуйтеся дізнатися причину появи чорної цвілі на вашій стелі, тому як виникнення грибка, як і будь-яку хворобу, краще запобігти, ніж лікувати.

Народні методи боротьби з цвілевих грибком

Існують народні методи, за допомогою яких можна боротися з цвіллю в будинку. Ці методи економічні, не вимагають особливих витрат і замінюють традиційні засоби боротьби з грибком. Що найважливіше, приготувати засоби можна своїми руками.
Одним з таких засобів є креозот, можна обробити їм уражені ділянки стін або стелі. Можна приготувати кілька комбінацій розчинів.

10 літрів води

1 кг мідного купоросу або фториду натрію, можна використовувати по 0,5 кг мідного і залізного купоросу

 

 10 літрів води

2 літри оцтової кислоти і 0,5 кг мідного купоросу

 

10 літрів води

1 кг бури, 0,5 кг борної кислоти і 1,5 л оцтової кислоти

Будь-який з розчинів нагрівається до 70 градусів і наноситься на уражені ділянки стін або стелі. Якщо поверхня з деревини, то їй дають можливість добре висохнути, а через місяць процедуру потрібно повторити. Повністю вб’є грибок антраценовое масло. Уражені ділянки з інших матеріалів можна обробити розчином мідного або залізного купоросу або ж сечовиною.

x

Check Also

Як позбутися від конденсату на трубах

Конденсат на трубах — досить поширена проблема, особливо в літні періоди, коли в повітрі витає ...

Як вибрати водяний насос. Види водяних насосів.

Не всі приватні будинки мають вихід до центрального водопостачання, що відповідно впливає на можливість поливу ...

Як заробити тріщини в стіні?

Широко використовуваним видом обробки стін є штукатурка. За допомогою штукатурних робіт обробляються як внутрішні, так ...

Цікаві ідеі, як оригінально пофарбувати стіни своїми руками

Великим перевагам фарбування стін своїми руками  є те, що це не тільки найсміливіший і яскравий ...

Як зняти вапно зі стін

На побілці з вапна добре утримуються будь-які оздоблювальні матеріали, але зчеплення їх відбувається тільки з ...

Прання білизни в пральній машині

Прання білизни в пральній машині для будь-якої домогосподарки стало буденним і простою справою. Пройшли часи, ...

Політика конфіденційності.