Головна » Поради » Як позбутися від конденсату на трубах

Як позбутися від конденсату на трубах

Конденсат на трубах — досить поширена проблема, особливо в літні періоди, коли в повітрі витає гаряче повітря. Напевно ви вже не раз помічали стікають по водопровідних трубах краплі води, що утворюють невеликі калюжі на підлозі, думаючи про те, як позбутися від конденсату.


Насправді, способів усунення конденсату на водопровідних трубах у ванній і туалетній кімнатах може бути кілька, тому перш, ніж шукати підходящий спосіб позбавлення від стікає по трубах води, необхідно встановити причину її появи. Тільки після визначення причини утворення води на трубах можна знайти відповідний спосіб позбавлення від конденсату.

Причини виникнення конденсату на трубах

Роблячи ремонт своїми руками, краще заздалегідь подбати про комунікації, щоб в подальшому у вас не виникло подібної проблеми. Однак якщо ви свого часу не приділили належну увагу водопостачання своєї квартири або будинку, то причинами, за якими може з’явитися конденсат на трубах, можуть бути:

  • Погана робота витяжної вентиляції. Переконатися в справності вентиляції у ванній і туалетній кімнатах можна, доклавши до неї аркуш паперу. Слід зазначити, що даний експеримент необхідно провести двічі: при відкритих і закритих вікнах. Найчастіше саме при закритих вікнах витяжна вентиляція не справляється зі своїми завданнями;
  • Витоку в трубах сусідів. Цілком ймовірно, що з’являється на водостічних трубах вода — НЕ явище конденсації, як можна помилково припустити. Можливо, у ваших сусідів зверху тече труба або бачок унітазу. Визначити це неозброєним оком складно, але можливо: прислухайтеся вночі до звуків у ванній і туалеті. Якщо ви почуєте текти води з каналізаційного стояка, то швидше за все причиною появи води на трубах є ваші сусіди;
  • Протікання кранів, сантехнічні несправності. Переконайтеся, що всі наявні крани справні: в даному випадку позбутися від конденсату можна тільки таким методом.
    Найчастіше конденсат на трубах з’являється саме через перепад температур. Уникнути даних перепадів неможливо, однак захистити свої труби, роблячи ремонт своїми руками, цілком можливо.

6 способів позбутися від конденсату на трубах:

1. Створіть спеціальне покриття на трубах, що перешкоджає утворенню конденсату. Кілька років тому пострадянський простір і уявити собі не могло, що таку безцінну річ, як теплоізоляційна фарба, можна купити в звичайному будівельному магазині. Вона допоможе вам вирішити проблему з появою вологості на трубах. При покупці такої фарби віддавайте перевагу перевіреним часом виробникам з хорошою репутацією — це вбереже вас від марної трати грошей.

2. Підсильте роботу витяжної вентиляції. Зробити це досить просто: вам необхідно придбати спеціальний вентилятор і прикріпити його до пасивної вентиляції замість вентиляційної решітки. У великих будівельних гіпермаркетах асортимент подібних пристроїв великий, завдяки чому вибрати відповідний, не складе ніяких труднощів.

3. Обзаведіться поглиначем вологи. Якщо ви живете в зоні підвищеної вологості, то позбутися від конденсату на трубах допоможе поглинач вологи. Це досить недорогий пристрій, що представляє собою пластмасову коробку, що складається з двох частин, всередині якої знаходиться велика «таблетка» — вона абсорбує вологу. Завдяки такому простому пристрою ви зможете позбутися від підвищеної вологості в приміщенні хімічним методом. Слід зазначити, що поглинач вологи працює самостійно, без джерела живлення на кшталт батарейок.

4. Встановіть кондиціонер з якісним клімат-контролем. Це, мабуть, один з найбільш дорогих способів боротьби з конденсатом на трубах. Такий кондиціонер зможе самостійно контролювати вологість повітря, підтримуючи її на ідеальному рівні.

5. Здійсніть гідроізоляцію підлоги. Якщо ви робите ремонт своїми руками і подумує про те, щоб уникнути такого явища, як конденсація на водопровідних трубах, то ви можете гідроізолювати підлогу в своїй квартирі. Зробити це не так просто, як може здатися і в більшості випадків навіть не потрібно.

6. Після прийняття гарячої ванни або душу залишайте двері у ванну кімнату відкритою. Напевно ви звертали увагу, що дзеркала після купання запотівають. Це говорить про підвищену вологість повітря. Залишайте двері у ванну після водних процедур відкритою — це також допоможе в боротьбі з конденсатом на трубах.

Скориставшись даними способами боротьби з конденсатом, ви продовжите життя своїх труб!

x

Check Also

Як позбутися мурах у будинку або квартирі

Чорні мурахи в будинку важко вивести з кількох причин. Якщо неправильно провести заходи дезінсекції, вони ...

як спаяти мідні труби

Пайка мідних труб

В ремонті та будівництві для з’єднання мідних труб використовують процес пайки. Мідні труби добре піддаються ...

натяжна стеля

Як самостійно відремонтувати натяжну стелю

Останнім часом натяжні стелі стали досить популярними і дуже багатьма використовуються тепер. Пояснити це можна ...