Головна » Ремонт » Інше » Способи захисту від шуму в квартирі. Рекомендації щодо звукоізоляції

Способи захисту від шуму в квартирі. Рекомендації щодо звукоізоляції

У домашніх умовах навіть неголосні звуки від сусідів або з вулиці не дозволяють розслабитися і змушують шукати способи захисту від шуму. Пропонуємо рекомендації по звукоізоляції стін і стелі житлової квартири, які можна застосувати на практиці самостійно.


Особливості звукоізоляції квартир в будинках різних типів

Неможливо виділити тип будинку, у якого звукоізоляція якісніше інших, у всіх присутня загальна проблема — слабка звукоізоляція перекриттів.

Особливість панельних будинків — масивність міжповерхових перекриттів і стін однакова, тому непряма передача звуків дуже висока. Звук в панельних будинках передається від верхніх поверхів вниз по стінах, і шумоізоляція плит перекриття малоефективна. У панельних будинках рекомендується виконувати повну звукоізоляцію кімнат, в тому числі і підлоги.

У цегляних будинках стіни товщі плит перекриття, і звук гаситься в більш масивних конструкціях. Для зниження рівня шуму часто досить доопрацювати тільки стелю.

У монолітно-каркасних будинках перекриття масивніше кімнатних перегородок, а зовнішні стіни часто роблять з полегшеного матеріалу. В результаті шум від плит перекриття передається в квартиру через перегородки і несучі стіни. У будинках подібного типу боротися з шумом починають на стадії будівництва. Перегородки будують не до стелі, а залишають зазор 10-20 мм, згодом його заповнюють звукопоглинальним матеріалом. Від галасливих сусідів збоку захищаються перегородками, побудованими за каркасною технологією з використанням звукоізолюючих направляючих профілів. Шум зверху рекомендується зменшити за допомогою підвісної звукоізолюючої стелі.

Шумоізоляційні матеріали

Матеріали для захисту від шуму поділяються на дві групи:

  • Шумоізоляційні — для захисту проникаючого ззовні будинку шуму. Властивості матеріалу посилюються зі збільшенням його товщини. Зазвичай використовуються в складі спеціальних конструкцій.
  • Звуковбирні — перешкоджають поширенню шуму за межі кімнати. Мають волокнисту або порожнисту структуру, що дозволяє поглинати звук. Застосовуються для запобігання поширенню звуку (наприклад, музики) за межі приміщення.

Рівень шуму різко знизиться, якщо спочатку до стіни закріпити звукопоглинаючий матеріал, а потім — шумоізоляційний.

Мінеральна вата — затримує більше 90 відсотків шумів всіх типів. Продається в рулонах або плитами. До недоліків відноситься втрата своїх здібностей після намокання.

Пробка — натуральний звукоізоляційний плитний матеріал. Добре затримує ударні шуми. Негативна сторона — висока вартість.

ISOPLAAT — звукоізоляційні плити з волокна хвойних дерев для зниження рівня всіляких шумів. Товщина — 10-25 мм, розміри плит 2700х1200 мм. Одна сторона виконана гладкою, під обробку.

ISOTEX — легкі гнучкі плити з волокна хвойних дерев для захисту від повітряного і ударного шуму. Легко монтуються, вирівнюють стіни.

ЗІПС — панелі з гипсоволокна і мінеральної вати товщиною від 40 до 130 мм. Купують його і через можливість використовувати замість фінішної обробки стін.

Ізолюючий матеріал для використання в квартирах вибирають з щільною структурою, близько 60 кг / м3.

Для шумоізоляції не рекомендується застосовувати пінопласт, пінополіуретан, пінополіетилен. Ці матеріали добре захищають приміщення від ударного шуму, але рівень повітряного шуму знизити не можуть.

Шумоізоляція стелі

Для шумоізоляції стель рекомендується збирати акустичний підвісну стелю або підвісну стелю на віброподавляющіх підвісу.

Акустична підвісна стеля

Конструкція ефективна завдяки використанню спеціальних звукоізолюючих плит, які поглинають звуки. Цей спосіб можна застосувати, якщо висота стелі в межах 3 м, адже товщина конструкції 120-170 мм. Порядок роботи з монтажу системи:

— До стелі за заздалегідь розробленою схемою фіксують звукоізоляційні підвіси, до яких будуть приєднані елементи підвісної стелі. Для кріплення використовують анкери або дюбель-гвинти та віброізоляційні кріпильні вузли.
— До підвісів кріпляться напрямні звукоізоляційні профілі. Довжина напрямних — на 10 мм менше розміру кімнати.
— Простір між напрямними заповнюється звуковбирними плитами.
Закінчення роботи — кріплення листів гіпсокартону до профілів.

Підвісна стеля на віброподавляющіх підвісах

У конструкції використовуються будівельні підвіси для підвісної стелі з вбудованими віброізолюючий блоками. Виріб не допускає поширення ударного шуму від перекриття до металевого профілю підвісної стелі. Віброподавляющіе стелі по висоті займають 170-190 мм, тому їх встановлюють, якщо відстань від підлоги до стелі від 3 м.

Порядок монтажу конструкції:

  1. До стелі кріплять віброподвеси згідно з інструкцією.
  2. До віброподвесам фіксують металеві профілі.
  3. Заповнюють простір між профілями мінеральною ватою для збільшення шумоізоляції.
  4. До профілю кріплять спеціальні звукоізолюючі панелі.
  5. До панелям фіксують спочатку тонке полотно, наприклад, Wolf Vlies, а потім гіпсокартон. Між ними залишається невеликий зазор, що підвищує шумоізоляцію.

Шумоізоляція стін

До стіни кріплять каркас з профілю, відступивши на пару сантиметрів від поверхні. У щілину укладають шумоізолюючі елементи з гуми або пробки. Каркас заповнюється звукоізолюючими матами. Останній етап — кріплення гіпсокартону до профілю.

Основний недолік методу — кожна конструкція зменшує розміри приміщення до 10 см.

Декоративні шумоізоляційні панелі

Звукоізоляційні властивості готових панелей аналогічні гіпсокартонних виробів. Це легкі вироби, їх вага не перевищує 4 кг. При монтажі фіксуються до рівної поверхні. При необхідності на стіні роблять обрешітку і виставляють рейки в одну площину. До решетування панелі кріпляться рідкими цвяхами, а між собою з’єднуються методом «шип в паз». Після монтажу декорування стін не потрібно — поверхня виглядає дуже красиво завдяки тканинній або паперовій обробці. Таким способом рекомендується ізолювати квартиру повністю, а не одну стіну.

Рулонна шумоізоляція стін

Рулонний ізолятор фіксується до поверхні шпалерним клеєм. Рівень шуму після виконання роботи знижується тільки на 60 відсотків. Такий спосіб застосовують, наприклад, під час проживання на орендованій квартирі.

Усунення будівельних дефектів

Знизити шум від сусідів можна, якщо виконати прості рекомендації по усуненню недоробок будівельників.

У багатоквартирних будинках для установки електрофурнітури іноді пробивають в стінах наскрізні отвори. В результаті виходить канал між сусідніми квартирами, за яким шум проникає в кімнату.

Проблема вирішується таким чином:

— Демонтувати електророзетку і монтажну коробку.
— Виміряйте діаметр отвору і виріжте за розміром прокладку з мінеральної вати, азбестової тканини або базальтового картону.
— Встановіть прокладку в отвір до упору, загерметизуйте шпаклівкою. Заборонено використовувати монтажну піну для цієї мети через високу горючості.

Подібним чином закладають отвори під монтажні (розпаєчних) електричні коробки. Вони закриті пластиковими кришками і знаходяться під шпалерами, їх можна знайти, якщо постукати в місцях їх передбачуваної установки.

Для проходження опалювальних і водяних труб крізь перекриття використовуються віброізоляційні відрізки труб. Їх діаметр більший за діаметр труб, тому між ними залишається зазор, який має бути наповнений звукопоглинальними матеріалами і кріпитися зовні шпаклівкою. Щоб перевірити якість монтажних робіт видаліть верхній цементний шар і огляньте гільзу. При наявності пустот між гільзою і трубою очистіть зазор від сміття якомога глибше. Оберніть трубу звукоізолюючим матеріалом і закрийте стик цементним розчином. Зовні стик покрийте силіконовим герметиком.

Якщо будинок старий, між панелями перекриття і стінами можуть з’явитися тріщини. Їх не видно під шпалерами і не псують інтер’єр кімнати, але звуки пропускають. Тріщини необхідно максимально заповнити шпаклівкою або промазати зверху акриловим герметиком.

Забезпечити 100-відсоткову шумоізоляцію неможливо, але це і не потрібно. Досить, щоб шум знизився, як мінімум, до неподразливого рівня.