Головна » Ремонт » Кухня » Скіналі своїми руками

Скіналі своїми руками

Скінали, або, як його ще називають, кухонний фартух з скла, сміливо можна назвати трендом в створенні кухонного інтер’єру. Виглядає він чудово і при цьому не позбавлений практичності і зручності в експлуатації. Недоліків у такої робочої стінки не так вже й багато — можна навіть сказати, що їх практично немає, якщо не брати до уваги забобонів людей на рахунок крихкості та небезпечності скляних виробів. Загалом, всі ці міфи ми постараємося розвінчати в даній статті, в якій розберемося з особливостями скляних кухонних фартухів, їх перевагами і недоліками, а також технологією самостійного виготовлення.


Кухонний фартух з скла: плюси і мінуси оформлення робочої стіни

Як і говорилося вище, переваг, якими володіє скляний кухонний фартух, хоч відбавляй, і саме вони змушують людей вдаватися до його встановлення. До таких переваг можна віднести наступні моменти.

 • Найголовніше — це простий догляд, який обумовлений практично глянсовою поверхнею скла. З нього легко змиваються будь-які види забруднень без особливих зусиль.
 • Інше, не менш важливе гідність скіналі полягає в унікальному і, головне, неповторному зовнішньому вигляді, оскільки шляхом наклеювання на скло плівки з фотодруком його можна декорувати будь-яким малюнком або візерунком. Обмежень тут практично немає — прикрасити скло на робочій стіні можна навіть дзеркалом з піскоструминним малюнком.
 • Проста установка, яку досить легко здійснити своїми руками. Про це ми поговоримо трохи пізніше.
 • Проста технологія самостійного виготовлення, про яку ми також поговоримо в цій статті.

Звичайно, ви чекаєте недоліків. Вище вже говорилося, що їх немає — додати до цього практично нічого. Хіба що розвіяти пару міфів з приводу крихкості даного виробу. Така думка склалося виключно через непрофесійний підхід деяких домашніх умільців до питання виготовлення кухонного фартуха зі скла своїми руками — неправильно підібраний матеріал (зокрема, скло) в ньому вся винна.

Справа в тому, що в районі кухонний плити на скіналі впливає велика температура, яка змушує скло лопатися. Щоб цього не відбувалося, потрібно вибирати загартоване відбілене! скло товщиною від п’яти міліметрів. Або ж просте скло, але більшої товщини, що вкрай не рекомендується в силу все тих же обставин , наприклад коли випадковий удар сковорідкою по зруйнованому температурою склу призведе до плачевних результатів.

Скінали для кухні зі скла: матеріали для самостійного виготовлення

Для початку розберемося з матеріалами — з деякими з них, зокрема зі склом, ми вже ознайомилися, тепер справа за іншими елементами подібної конструкції. Їх не багато.

 1. Алюмінієвий профіль або куточок, за допомогою якого задається площина установки скляного фартуха. Також цей елемент відіграє роль обмежувача і дозволяє зафіксувати скло в певному положенні.
 2. Стандартний плінтус, який встановлюється на кухонну стільницю. В принципі, крім нього можна використовувати і інші елементи кріплення, але плінтус хороший своєю простою установкою. Крім того, він відмінно вирішує питання герметизації місця з’єднання скла зі стільницею і не дозволяє воді затікати під скло в районі мийки.
 3. Не обійтися без декоруючих плівки. Її можна придбати в готовому вигляді, або якщо вас не влаштує наявний асортимент, то придбати на замовлення.

Також, як варіант, можна переглянути додатковий декор за допомогою світлодіодної стрічки, яка закладається в нижній профіль так, щоб світло, що випромінюється діодами, бив в торець скла. Таким чином ви зможете підсвітити кухонний фартух з скла скіналі зсередини. Для такого декору знадобиться придбати світлодіодну стрічку і адаптер до неї.

Як зробити кухонний фартух з скла з фотодруком своїми руками

Процес виготовлення скіналі своїми руками можна представити у вигляді такої послідовності робіт.

 1. Для початку формуємо площину установки скляного фартуха. Як ви розумієте, на цьому етапі робіт встановлюється на стільницю і бічні стінки спеціальний П-подібний профіль. Кріпиться він стандартно саморізами через заздалегідь просвердлені в ньому отвори. Для того, щоб полегшити подальший процес установки скла, до верхніх шафок потрібно буде закріпити не на профіль, а звичайний алюмінієвий куточок, який послужить верхнім упором і не більше. Нюансів тут не так вже й багато — це рівень і єдина площина, в якій повинні розташуватися і П-подібні профілі, і верхній куточок. До речі, з однієї зі сторін фартуха на стіні профіль краще не ставити — згодом він встановиться разом зі склом. По-іншому останню частину скіналі ви просто не зможете встановити на місце.
 2. Далі потрібно попрацювати зі склом, яке доведеться замовити в скляній майстерні по попередньо знятим розмірами. На цьому етапі робіт монтаж кухонного фартуха зі скла зажадає від вас тільки одного — наклеїти на нього декорації. Практично всі плівки, в тому числі і з фотодруком, наклеюються на скло однаково — його поверхня змочується водою з шампунню (для кращого ковзання плівки), після чого, оперуючи руками і пластиковим шпалерним шпателем, наклеюється сама плівка. Тут поспішати не можна — потрібно намагатися вигнати з під плівки навіть найдрібніші бульбашки повітря. Слід розуміти, що від якості наклеювання плівки повністю залежить зовнішній вигляд виробу в цілому.
 3. Якщо ви збираєтеся підсвітити скіналі зсередини, то саме час зайнятися установкою світлодіодної стрічки. Говорити про її монтажі багато не стану, так як з цієї елементарної роботою знайомі практично всі сучасні люди — стрічка просто приклеюється в потрібному місці і підключається до електричного кола через спеціальний адаптер на 12 вольт. Найголовніше тут — не переплутати полярність. Стрічку ви в такий спосіб не зіпсуєте, але вона просто не буде працювати.
 4. Далі слідує установка скла. Тут також все досить просто.

В принципі, основна частина роботи виконана, і установка кухонного фартуха зі скла, можна сказати, завершена — залишається тільки трохи окультурити місця з’єднання скла зі стільницею, стінами та верхніми шафками. Окультурюються ці сполуки за допомогою стандартного меблевого плінтуса, який складається з двох частин — одна з них просто прикручується до стільниці або шаф, а друга замикається в першу. Загалом, нічого складного тут немає.

І на завершення теми, як виготовити кухонний фартух з скла, додам тільки одне — робота з виготовлення подібних виробів особливою складністю не відрізняється. Так, і ще одне — головне не клеїти скіналі на стіну на клей (рідкі цвяхи і т.д.). При нагріванні  біля варочної поверхні, скло нагріваеться, і плівка в місцях нанесеного клею може відділятися від скла. Є, звичайно, свої нюанси, які на перший погляд можуть здатися незначними, але завжди слід пам’ятати, що дрібниць в таких роботах немає — саме від них залежить кінцевий результат. Якщо будете приділяти увагу дрібницям, значить отримаєте якісний і красивий скляний фартух на кухні.