Головна » Ремонт » Кухня » Установка кухонної витяжки самостійно
кухонна витяжка

Установка кухонної витяжки самостійно

Кухонна витяжка в наш час — не розкіш, а необхідна деталь сучасної нормальної кухні. Що ж стосується кухни- «студії», то тут взагалі вона є предметом першої необхідності, а її установка — первинне завдання при ремонті на кухні.
Сучасний ринок побутової техніки представлений широким асортиментом кухонних очисників повітря. Вони відрізняються між собою по дизайну, функціональності, рівню виробленого шуму, але головним їхнім завданням залишається одна — чистка повітря. Завдяки достатку представлених приладів кожен може вибрати для себе той варіант, який підійде йому виходячи з його переваг в естетиці, функціональності і матеріальним можливостям.


Для початку необхідно зрозуміти: які взагалі бувають витяжки та їх особливості.

Способи установки кухонної витяжки.

Монтаж кухонних очисників повітря можна здійснювати двома способами:
1) З відведенням повітря в шахту вентиляції
2) І без нього (тобто використання в рециркуляційно режимі).

Установка кухонної витяжки з відведенням повітря в шахту вентиляції.

При установці фільтра повітря цим способом Вам потрібно з’єднати сам пристрій з отвором в стіні (вентиляційною шахтою). З’єднання про диться за допомогою спеціальних гофрованих шлангів. Найзручніший варіант — гладкий воздухоотвод з ПВХ. Він зручний в експлуатації, його легко мити, а при роботі він видає меншу кількість шуму, ніж гофровані шланги. Мінусом є те, що його найзручніше встановлювати, коли вентиляційний отвір знаходиться безпосередньо над витяжкою.
При монтажі витяжки з відведенням повітря немає необхідності в будь-яких додаткових фільтрах, а забруднене повітря разом з парою буде відводитися прямо у вентиляційну шахту.

Монтаж кухонної витяжки з рециркуляційним режимом.

Установка витяжки з рециркуляційним режимом роботи дуже проста. Вона не вимагає протягування яких би то ні було додаткових шлангів та з’єднань. Для монтажу слід просто встановити її на місце, де вона буде перебувати. Варто тільки пам’ятати, що вугільні фільтри, які будуть очищати забруднене повітря, необхідно замінювати приблизно один раз на півроку.
Для установки Вам буде потрібно:
— сама витяжка;
— дриль;
— дюбеля;
— викрутка;
— будівельний рівень;
— ключі.
Установка кухонної витяжки проводиться після того, як змонтована вся кухонні меблі. Для початку необхідно розмітити на стіні отвори для кріплення техніки. Перш ніж свердлити, потрібно перевірити: чи достатня відстань між воздухоочистителем і кухонної поверхнею. Над газовою плитою її розміщують на відстані не меншій, ніж 80 см, над електричної — від 70 см. Важливим фактом є наявність поблизу кухонної витяжки підходящої електричної розетки. Шнур пристрою не докладайте надмірних зусиль. Якщо такий розетки немає, її слід встановити (з заземленням).
Слід просвердлити отвори і вбити в стіну дюбелі, на які кріпляться опори для витяжки. Обов’язково перевіряйте горизонтальність розташування приладу за допомогою будівельного рівня. Він повинен розташовуватися строго горизонтально над кухонною плитою.

Завершальним етапом є монтаж воздухоотвода.

Його слід підбирати з найменшою кількістю колін. Кожен зайвий вигин зменшує вентиляційну ефективність витяжки. Слідкуйте за герметичністю стиків воздухоотвода і надійністю його кріплення до приладу і вентиляції.
При кріпленні намагайтеся не звужувати вихідну частину сполучної труби, так як це призведе до збільшення шуму при роботі приладу.
Слід заземлити електроприлад і підключити його до мережі. Якщо Ваша витяжка працює добре, надіньте на неї кожух.
Тепер можете сміливо приступати до приготування їжі і надалі ніякі неприємні запахи не потривожать Вас, а повітря на Вашій кухні буде чистим і свіжим.